Obrovský slalom Soldeu 1. kolo Petra Vlhová ONLINE lyžovanie dnes

17. 3. 2019 |
 

Petra Vlhová, obrovský slalom, Soldeu, 1. kolo. Online prenos finále Svetového pohára v obrovskom slalome štartuje rovnako ako samotné prvé kolo dnes od 9:30.

Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová v prvom kole obrovského slalomu žien Svetového pohára v alpských disciplínach v rakúskom  Semmeringu v piatok 28. decembra 2018. FOTO TASR – Pavel Neubauer

Petra Vlhová, obrovský slalom, Soldeu, 1. kolo. Online prenos finále Svetového pohára v obrovskom slalome štartuje rovnako ako samotné prvé kolo dnes od 9:30.

Obrovský slalom Soldeu 1. kolo Petra Vlhová online lyžovanie dnes od 9:30

Petra Vlhová a jej slalomová sezóna priam malebná, najväčšia v dejinách slovenského alpského lyžovania. Paradoxne je zasnúbená disciplína jemne zatienená zlatým prienikom Petry Vlhovej v obrovskom slalome, ale po sobotnom finále SP sa patrí chválami zbilancovať aj hustejšie oblúky.

Lebo 23-ročná reprezentantka zdvihla parametre až tak, že svoju veľkú rivalku, rovesníčku a šampiónku Mikaelu Shiffrinovú donútila ísť do takmer maximálnych výšav a zároveň jej maximálnu dokonalosť odoprela.

Američanka len v jednom klasickom a v jednom paralelnom slalome skončila druhá, vždy za Petrou, ostatných desať súťaží vyhrala. Vlhová skončila šesťkrát druhá za Shiffrinovou a raz s ňou prehrala paralelné finále. Má úžasnú konzistenciu, v disciplíne najrizikovejšej na vypadávanie, nielenže dokončila všetkých deväť štandard slalomov, ale 8-krát na pódiu a raz bola piata.

"Získala som istotu, nerobím také chyby, ktoré by ma stáli celé preteky. Aj v tréningoch mám istotu, málokedy zaváham. Dúfam, že ma smola bude čo najdlhšie obchádzať," konštatovala pre TASR Vlhová.

Veľa sa skloňuje strmý vzlet v obrovskom slalome a mierny ústup v slalome. Jej výslednica vo Svetovom pohári plus bronz z MS na druhej strane hovoria rečou relativity.

Obrovský slalom Soldeu 1. kolo Petra Vlhová online lyžovanie dnes od 9:30

"Neviem, či to s tým súvisí, že som zabrala v obráku. Ale je veľmi ťažké byť v dvoch-troch disciplínach stále na vrchole. V obráku sa mi teraz darilo, v slalome sa ma veľa ľudí pýta, čo sa stalo, ale stále to je predsa dobré, keď som na pódiu. Niekto si možno myslí, že by som mala viac vyhrávať, ale ozaj to nie je jednoduché," povedala Petra Vlhová.

"Vždy boli nejaké chyby, niekde som vyhrala, niekde nie, proste niekedy to vyšlo a inokedy nie. Po sezóne to zanalyzujeme a budeme zisťovať, kde som stratila body, najmä na to sa budeme pozerať. Určite sa budem snažiť vydávať zo seba maximum a  v budúcej sezóne spravím všetko pre to, aby som aj v slalome bola ešte lepšia."

Aj bez sériových víťazstiev však Petra Vlhová v mladom veku prekonáva zaujímavé méty. Už je napríklad len 5 úspešných pretekov od 30 pódiových umiestnení Veroniky Zuzulovej: "Mám stále 23 rokov, tak hádam to bude pokračovať..."

 

 

Aktualizuj online prenos
časová značka Prvé kolo obrovského slalomu žien v Soldeu sa práve skončilo.
21 dôležité Ako posledná v poradí vyštartovala na trať najlepšia spomedzi juniorských pretekárok Alice Robinsonová, ktorá bola dokonca na druhom medzičase rýchlejšia ako Mikaela Shiffrinová. Predviedla výbornú jazdu, v cieli sa dostáva pred Petru Vlhovú na tretie miesto so stratou 0,84 sekundy.
20 Predposledná v poradí Francúzka Coralie Frasseová Sombetová mala ešte na úvodných medzičasoch vcelku nízku stratu, ktorá by stačila na prvú desiatku. V cieli to napokon stačí na 17. miesto stratou 3,30 sekundy.
19 Jazda tretej nórskej lyžiarky Miny Fürst Holtmannovej bola viacmenej bezproblémová, na úvodných dvoch medzičasoch z toho ešte nebola viac ako sekundová strata. Finišuje nakoniec na dobrom ôsmom mieste so stratou 2,20 sekundy.
18 Posledná z rakúskej pätice Bernadette Schildová strácala na druhom medzičase takmer 1 a pol sekundy. V cieli je z toho priebežné 11. miesto so stratou 2,93 sekundy.
17 Marie-Michéle Gagnonová na úvodnom úseku strácala viac ako pol sekundy, cieľovou bránou prefrčala so stratou 3,27 sekundy a zaraďuje sa na 14. miesto.
16 Po peknej exhibičnej jazde Fridy Hansdotterovej sme sledovali počínanie Rakúšanky Evy-Marie Bremovej, ktorá na úvodných dvoch meraných úsekoch strácala pod sekundu, v cieli je to už však strata 1,99 sekundy a stačí to na pekné siedme miesto.
Na trať teraz vyrazila švédska lyžiarka Frida Hansdotterová, ktorá si užíva poslednú jazdu svojej kariéry. Pôvodne mala štartovať deviata, no rozhodla sa rozlúčiť s fanúšikmi exhibičnou jazdou.
15 Katharina Liensbergerová nestačila tiež už na úvodnom medzičase. Shiffrinovú zrejme už spomedzi pretekárok zo štartového poľa nijaká neprekoná. Cieľová strata Liensbergerovej je 3,02 sekundy a priebežné 11. miesto.
14 Ricarda Haaserová sa vyrútila na trať s číslom 14. Na úvodnom úseku stratila 38 stotín, v ďalšej pasáži to už bolo 1,63 sekundy a cieľovou čiarou prešla so stratou 3,44 sekundy a stačí to len na 12. miesto.
Po Stjernesundovej nasleduje kratučká prestávka na malú úpravu trate, štartovať potom bude rakúšanka Haaserová.
13 Druhá Nórka na štarte Thea Louise Stjernesundová mala na úvodnom medzičase necelú polsekundovú stratu, potom sa už manko zvýšilo na viac ako sekundu. Finišuje napokon na 11. mieste so stratou 3,24 sekundy.
12 Sara Hectorová takisto ako predchádzajúce pretekárky po Shiffrinovej naberala stratu postupne na jednotlivých meraných úsekoch a v cieli sa to ustálilo na 2,25 sekundách.
11 Katharina Truppeová už na úvodnom meranom úseku nabrala viac ako polsekundovú stratu. Náskok Shiffrinovej postupne narastal a v konečnom zúčtovaní v cieli Truppeová stratila 2,94 sekundy a je z toho deviate miesto.
10 Slovinka Meta Hrovatová prešla úvodným medzičasom s viac ako polsekundovou stratou. Do cieľa prichádza na konečnom siedmom mieste so stratou 2,28 sekundy a dostáva sa pred Lysdahlovú.
8 Kristin Lysdahlová mala už na druhom medzičase viac ako sekundovú stratu, vo finiši skončila na siedmom mieste so stratou až 2,75 sekundy.
7 Jazda Tessy Worleyovej bola spočiatku presná a rýchla, v ťažšej pasáži trate už spomalila a napokon je z toho štvrté miesto so stratou 1,23 sekundy.
6 Viktoria Rebensburgová na úvodnom úseku mala trojstotinový náskok, následne už nabrala väčšiu stratu a dostáva sa na druhé miesto pred Petru Vlhovú.
5 dôležité Americká velikánka Mikaela Shiffrinová bola na úvodných meraných úsekoch o pár stotín sekundy rýchlejšia. Opäť predviedla presnú a čistú jazdu a vo finiši vedie o 97 stotín sekundy.
4 Federica Brignoneová bola rýchlejšia na prvom medzičase, na ďalších meraných úsekoch spomalila a v cieli napokon nestačí na Petru. Má manko 28 stotín sekundy.
3 dôležité Petra Vlhová sa postavila na štart a rozbehla svoju jazdu. Na úvodných medzičasoch strácala, boli tam aj menšie chybičky. Následne mala na druhom medzičase identický čas a v cieli je napokon z toho prvé miesto o 42 stotín sekundy pred Holdenerovou.
2 Druhá v poradí Talianka Marta Bassinová bola na úvodných medzičasoch pomalšia o pár stotín sekundy pomalšia, postupne jej strata narastala a napokon nedokončila prvé kolo.
1 Na trať ako prvá vyrazila švajčiarska nádej Wendy Holdenerová, ktorá sa vo včerajšom slalome umiestnila na druhom mieste. Dnešná prvá jazda bola viacmenej bez problémov a čas v cieli je napokon 1:11,13. Od tohto času sa bude odvíjať ďalšia pretekárka.
časová značka Prvé kolo obrovského slalomu žien v Soldeu sa práve začalo.
Štartová listina:

1. Wendy Holdenerová (SUI)
2. Marta Bassinová (ITA)
3. Petra Vlhová (SVK)
4. Federica Brignoneová (ITA)
5. Mikaela Shiffrinová (USA)
6. Viktoria Rebensburgová (GER)
7. Tessa Worleyová (FRA)
8. Kristin Lysdahlová (NOR)
9. Frida Hansdotterová (SWE)
10. Meta Hrovatová (SLO)
11. Katharina Truppeová (AUT)
12. Sara Hectorová (SWE)
13. Thea Louise Stjernesundová (NOR)
14. Ricarda Haaserová (AUT)
15. Katharina Liensbergerová (AUT)
16. Eva-Maria Bremová (AUT)
17. Marie-Michéle Gagnonová (CAN)
18. Bernadette Schildová (AUT)
19. Mina Fürst Holtmannová (NOR)
20. Coralie Frasseová Sombetová (FRA)
21. Alice Robinsonová (NZL)
Priebežné poradie v obrovskom slalome:

1. Mikaela Shiffrinová (USA) 515
2. Petra Vlhová (SVK) 418
3. Tessa Worleyová (FRA) 410
4. Federica Brignoneová (ITA) 360
5. Viktoria Rebensburgová (GER) 335
Priebežné poradie Svetového pohára:

1. Mikaela Shiffrinová (USA) 2104
2. Petra Vlhová (SVK) 1295
3. Wendy Holdenerová (SUI) 1039
4. Nicole Schmidhoferová (AUT) 771
5. Viktoria Rebensburgová (GER) 769
Prajem vám príjemné dopoludnie a vítam vás pri sledovaní on-line prenosu z prvého kola posledného obrovského slalomu v sezóne, ktorý sa udeje v andorrskom stredisku Soldeu. Prvým aj druhým kolom vás bude sprevádzať Lukáš R. Ovšonka.

Včera sme mali možnosť sledovať posledné slalomové preteky v aktuálnej sezóne. Tretie miesto dokázala získať Petra Vlhová po výborných dvoch jazdách. Nestačilo to napokon na druhú Holdenerovú a celkovú víťazku Mikaelu Shiffrinovú, ktorá si prebrala malý krištáľový glóbus za svoje dominantné výkony v slalome. Dnes je na programe obrovský slalom. Rebríček v obrovskom slalome vedie Shiffrinová pred Vlhovou len o 97 bodov. Petra Vlhová si včera prebrala striebornú medailu za slalom a ešte má teoretickú šancu na malý krištáľový glóbus v obrovskom slalome, no to by musela Petra vyhrať a Mikaela ostať mimo bodovanej pätnástky. Šanca je teda už len v teoretickej rovine.

V posledných pretekoch v obrovskom slalome, ktoré sa konali v českom Špindlerovom Mlyne triumfovala práve Slovenka Petra Vlhová, ktorá v konečnom zúčtovaní zdolala Mikaelu Shiffrinovú o 60 stotín sekundy. Druhá skončila Viktoria Rebensburgová.

Na trať v stredisku Soldeu sa v obrovskom slalome postaví len 21 pretekárok. Petra Vlhová vyštartuje s číslom 3, Mikaela Shiffrinová pôjde na trať ako piata v poradí.

Určite sme teda zvedaví na ďalšie zápolenie dvojice Vlhová – Shiffrinová, ktoré dominujú celej tejto sezóne, Petre viac patrili niektoré preteky v obrovskom slalome, Mikaela bola úspešnejšia v tom klasickom.

Srdečne vás pozývam k sledovaniu on-line prenosu a prajem pekný športový zážitok.
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 09:30.
 
 
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo