Prestupové špekulácie: O Umtitiho sa zaujímajú viaceré kluby, poslal im jasný odkaz

2. 4. 2018 |
 

Hrať za Barcelonu bol môj sen. Splnilo sa mi to v 22 rokoch a som tu veľmi šťastný, hovorí 24-ročný obranca FC Barcelona.

Prestupový cieľ Manchestru United Samuel Umtiti je podľa správ denníka Marca šťastný vo svojom klube. Francúzsky futbalista prišiel do Barcelony v roku 2016 z Lyonu za 25 miliónov eur. V posledných dňoch sa jeho meno spája s anglickým Manchestrom United. Umtiti má vo svojej zmluve výkupnú klauzulu 60 miliónov eur. Informáciu priniesol Sky Sports.

FOTO - TASR/AP

Obranca španielskeho klubu FC Barcelona Samuel Umtiti je súčasťou prestupových špekulácií. Hovorí sa hlavne o záujme Manchestru United, no francúzsky futbalista sa podľa vlastných slov sústredí len na výkony v drese "Blaugranas".

"Hrať za Barcelonu bol môj sen. Splnilo sa mi to v 22 rokoch a som tu veľmi šťastný. Užívam si každý tréning a zápas," povedal podľa klubovej stránky rodák z kamerunského hlavného mesta Yaoundé. O dvadsaťštyriročného Umtitiho sa zaujíma viacero klubov.

"Nie je to len Manchester United. Viem o tom, že by ma chceli viaceré tímy, ale ja sa sústredím len na Barcelonu. Rokovania o novej zmluve sme síce ešte nezačali, no vôbec sa tým netrápim."

V súvislosti s prestupom do Barcelony sa často spomína meno Umtitiho spoluhráča z francúzskej reprezentácie Antoinea Griezmanna, ktorý oblieka dres Atletica Madrid.

"Rozprávali sme sa o tom spolu. Pýtal som sa ho, aký má názor na Barcelonu a povedal mi samé pozitívne veci. Myslím, že každý takýto špičkový hráč chce byť v našom mužstve. Keď príde Antoine do Barcelony, tak budeme hrať so šiestimi útočníkmi," dodal Umtiti. Francúzsky stopér je súčasťou kádra FC Barcelona druhú sezónu, zatiaľ nastúpil na 46 duelov a dal jeden gól.

 

 

 
 
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo