Nikdy nemali hokejový štadión. Takto vyzerá nový stánok vo Vranove

25. 11. 2016 |
 

"Je to stánok, ktorý má vyššie parametre ako nadštandard v Európe, možno vo svete," povedal Július Šupler.

Zľava zástupca investora Jiří Zeman, hokejový tréner Július Šupler, tréneri vranovskej mládeže Martin Mihály a Ján Novák a primátor mesta Vranov nad Topľou  Ján Ragan počas tlačovej konferencie pred otvorením zrekonštruovaného zimného štadióna vo Vranove nad Topľou 24. októbra 2016. FOTO TASR - Michaela Zdražilová

Zimný štadión vo Vranove nad Topľou, ktorý čaká na dokončenie od roku 2011, je už takmer hotový. Miestna spoločnosť DEJ invest preinvestovala na stavbe približne 1,5 milióna eur.

"Čakáme na posledné papiere, aby sme mohli ukončiť kolaudáciu a otvoriť zimný štadión pre verejnosť," uviedol na štvrtkovej tlačovej konferencii zástupca investora Jiří Zeman.

Podľa jeho ďalších slov bude štadión v celoročnej prevádzke. Verejnosť ho bude môcť využívať približne osem hodín týždenne, prevažne počas víkendov.

Pre návštevníkov pripravili prevádzkovatelia aj doplnkové služby ako bufet, šatňu či brúsenie korčúľ. Plocha je určená aj na výučbu žiakov materských a základných škôl.

V súčasnosti je do prvého ročníka hokejovej triedy prihlásených približne 120 detí. Klub má pre ne k dispozícii zatiaľ 50 výstrojov. Pripravovať ich bude podľa Zemana kvalitný trénerský tím.

FOTO TASR - Michalea Zdražilová

Šupler: Jedno z najväčších prekvapení

Ako uviedol primátor mesta Ján Ragan, vo Vranove nad Topľou zimný štadión nikdy nebol.

"Bola tu len otvorená ľadová plocha. Sme radi, že okrem toho, že sa štadión dokončí, začne sa v našom meste hrať aj hokej," skonštatoval s tým, že v tejto súvislosti ide aj spoločenský rozmer, keďže sa tu budú stretávať mladí ľudia pri verejnom korčuľovaní či kultúrnych akciách.

Vranovská samospráva bude na prevádzku zimného štadióna prispievať ročne sumou 150.000 eur. Mestskí poslanci zároveň schválili zmluvu na prevádzkovanie športoviska, ktoré by malo trvať 15 rokov.

"Dnes prežívam jedno z najväčších prekvapení vôbec vo svojej hokejovej a trénerskej kariére," uviedol na tlačovej konferencii hokejový tréner Július Šupler.

Ocenil, čo sa na štadióne udialo za také krátke obdobie. "Je to stánok, ktorý má vyššie parametre ako nadštandard v Európe, možno vo svete," povedal na margo kvalitného ľadu, úpravne vody či chladiacej techniky.

"Nebýva zvykom ani v Kanade, aby bolo urobené v takejto tréningovej hale hľadisko," dodal.

Trénerskému tímu je ochotný pomôcť radou či konzultáciou. Ako uviedol Zeman, so Šuplerom v tejto chvíli rokujú o tom, ako by spolupráca medzi nimi mohla vyzerať. 

FOTO TASR - Michalea Zdražilová

 

Zámorské rozmery

Spoločnosť DEJ invest na začiatku avizovala kompletné dobudovanie zázemia štadióna, taktiež šatní a cestných komunikácií. Mala zaobstarať technológiu na prevádzku ľadovej plochy, ktorá už funguje.

Podľa Zemana sa na chladenie používa bezčpavková technológia, rolba je elektrická a na jedno nabitie dokáže zrealizovať 18 úprav ľadu. Hracia plocha má kanadské rozmery, čo je približne 56 x 26 metrov.

Počet miest na sedenie je okolo 500, na státie približne 150. Športovisko bude prevádzkovať hokejový klub Vranov Bulls. 

Ak nenastanú žiadne problémy, štadión by pre verejnosť podľa Zemana chceli otvoriť mikulášskou akciou v sobotu 3. decembra.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo