Neymar prezradil, koho jeho syn obdivuje: Celý čas rozpráva iba o ňom

8. 10. 2018 |
 

Parížania figurujú s plným počtom 27 bodov na čele tabuľky Ligue 1.

Neymar leží na zemi v šlágri 27. kola francúzskej Ligue 1 proti Olympique Marseille, 25. februára 2018 v Paríži. FOTO TASR/AP

Syn brazílskej futbalovej hviezdy Neymara je veľký fanúšik otcovho spoluhráča z parížskeho St. Germain Kyliana Mbappeho. Tomu sa v nedeľňajšom šlágri 9. kola Ligue 1 podarilo zaznamenať štyri góly do siete Olympique Lyon (5:0).

Neymarov sedemročný syn Davi Lucca da Silva Santos sa netají obdivom k francúzskemu tínedžerovi. "Môj syn miluje Mbappeho. Keď ho zoberiem na tréning, tak celý čas rozpráva iba o ňom. Vždy sa s ním chce odfotiť a potom to ukazuje kamarátom v škole," priznal Neymar.

Brazílsky reprezentant na adresu Mbappeho nešetril slovami chvály. Podľa neho už v mladom veku prináša do tímu veľkú kvalitu a stáva sa jeho lídrom. "Kylian sa vynikajúco zhostil tejto úlohy. Je to dobrý technik a mužstvo ho rešpektuje. Keď ide niečo povedať, tak ho každý z nás počúva, bez ohľadu na jeho vek. Proti Lyonu explodoval a ukázal, že má pred sebou veľkú budúcnosť. Dúfam, že bude v takýchto výkonoch pokračovať aj naďalej a futbal sa mu poďakuje," uviedol Neymar, ktorý gólom v 9. minúte z jedenástky odštartoval kanonádu PSG proti Lyonu.

Parížania figurujú s plným počtom 27 bodov na čele tabuľky Ligue 1. Deviatimi víťazstvami v novej sezóne prekonali rekord Olympique Lillois, ktorý ešte v roku 1936 vyhral úvodných osem ligových zápasov.