Neuveriteľné momenty, ktoré si treba pamätať! Takto Sagan vyhral Paríž Roubaix 2018 (8x galéria)

8. 4. 2018 |
 

Peter Sagan vyhral preteky z Compiegne do Roubaix a triumf takto spečatil v špurtérskom súboji na velodróme.

Slovenský cyklista Peter Sagan triumfoval na treťom monumente sezóny, 116. ročníku Paríž - Roubaix. Jazdec stajne Bora-Hansgorhe dotiahol do úspešného konca únik, ktorý odštartoval približne 54 km pred cieľom. Pre trojnásobného majstra sveta je to prvé víťazstvo na "Pekle severu" a druhé na takzvaných monumentoch. Doteraz jediné dosiahol na Okolo Flámska v roku 2016.

Peter Sagan vyhral Paríž Roubaix 2018 galéria - kliknite

Sagan zvládol 257 km dlhú "Kráľovnú klasík" z Compiegne do Roubaix za 5:54:06 h a triumf spečatil v špurtérskom súboji dvojice na velodróme. V dramatickom finiši zdolal Švajčiara Silvana Dilliera z AG2R. Tretí skončil s odstupom 57 sekúnd Holanďan Niki Terpstra z Quick-Step Floors.

"Cítim sa úžasne, ale som veľmi unavený. Našťastie som tento raz nemal žiaden pád a ani defekt, dokázal som si ušetriť energiu a šliapal som až do konca. Vlani som bol unavenejší, ako po tomto víťazstve. Veľmi ďakujem celému tímu, všetkým kolegom za to, čo pre mňa dnes spravili. Vyšiel mi únik asi 52 km pred cieľom a podarilo sa mi vyhrať. Je to krásne," povedal víťaz v prvom televíznom rozhovore a z Roubaix si odniesol trofej v podobe dlažobnej kocky.

Sagan kraľuje svetovej cyklistike

Pre Petra Sagana to bolo tretie víťazstvo v prebiehajúcej sezóne, predtým sa tešil v marci na Gent-Wevelgem a v januári v 4. etape Santos Tour Down Under. Vďaka triumfu zvýšil svoj náskok na čele rebríčka WorldTour pred Terpstrom. Brat trojnásobného majstra sveta Juraj Sagan prišiel do cieľa na 58. mieste s takmer trinásťminútovým mankom na víťaza.