Neuveriteľná hlúposť fanúšikovského súboja Tóth vs. Sagan

26. 12. 2016 |
 

Ak sa nevieme zhodnúť ani na rešpektovaní tak základného športového pravidla ako je rešpekt a uznanie súperovi, tak tú anketu o Športovca roka radšej rovno zrušme.

Slovenský reprezentant v chôdzi Matej Tóth (vpravo) sa stal víťazom v kategórii Jednotlivci počas galavečera Športovec roka 2016. Slovenský reprezentant v cyklistike Peter Sagan (vľavo) obsadil v tejto kategórii 2.miesto. FOTO TASR - Martin Baumann

Spôsob ako sme my Slováci na sociálnych sieťach a v diskusiách pod športovými článkami na internete naložili s výsledkami koncoročnej ankety o Športovca roka je neuveriteľným zúfalstvom.

Ten aktuálne sa končiaci rok nám ako fanúšikom priniesol rekordne veľa radosti a my sme ju vymenili za toľko zlosti a neprajnosti. Za neuveriteľné zhadzovanie všetkých ostatných na úkor toho vlastného vyvoleného favorita.

Zmyslom ankety predsa má byť osláviť a možno sa aj poďakovať partii ľudí, ktorá nás celý rok zabávala, držala nás v napätí až do záverečných momentov svojho športového zápolenia a potom nám svojimi výkonmi dala dôvod na nesmiernu radosť.

A na záver roka sú diskusie plné osočovania a neprajníkov voči všetkým ostatným s výnimkou toho môjho miláčika?

 

Prečítajte si aj

Najlepší športovec Slovenska v roku 2016 - Tóth a štvorkajak

 

Ako sa vôbec dá porovnávať športové majstrovstvo a jedinečnosť výkonov Mateja Tótha a Petra Sagana? A prečo vlastne nevyhrala Dominika Cibulková alebo bratranci Škantárovci? A to všetci zabudli, že dvojica Zuzulová - Vlhová dokáže z hádam každého slalomu svetového pohára urobiť medzinárodné majstrovstvá Slovenska?

Často čítame o tom, že Sagan komunikuje nejako a Tóth zase celkom inak. Ale Cibulková sa neskutočným spôsobom musela trápiť so zranením. To si nezaslúži najvyššie uznanie? 

A čo Veronika Velez - Zuzulová, ktorá roky okrem súperov bojuje aj s vlastným lyžiarskym zväzom (asociáciou). Nikde nevládne taký marazmus, ako práve tam a napriek tomu naše slalomárky vytierajú  s konkurenciou zjazdovky.

Nezaslúži si práve to ocenenie športovec/športovkyňa roka?

Sám som v ankete nehlasoval a asi, ak by to odo mňa niekto chcel, nejako by som to zložil a našiel by som aj toho svojho favorita. Ale dnes netuším, kto by ním bol. Tento rok bolo svetových výkonov veľmi veľa. Zaslúži si to asi každý z nominovaných. Ale veď to poznáte, vyhrať môže iba jeden.

Matej Tóth ukázal fenomenálny výkon na olympiáde, rovnako fenomenálny bol tento rok Peter Sagan. A o ostatných si niekto trúfne povedať čosi iné?

Ani reči takmer nebolo o hokejistoch na Svetovom pohári, ktorí tak úžasne zobrali za svoju myšlienku spoločného Tímu Európy. Nebol to svetový zážitok?

Ak sa nevieme zhodnúť ani na rešpektovaní tak základného športového pravidla ako je rešpekt a uznanie súperovi, tak tú anketu radšej rovno zrušme. Ak jedna anketa má znamenať toľko negatívnych emócií a slušne povedané nešportového správania, tak nám to za to nestojí. Každý nech si hrá na svojom piesočku

Len to potom znamená, že nádej, že sa v tejto republike zhodneme aspoň čiastočne na niektorej z oveľa závažnejších vecí, sa úplne stratí.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo