MS v lyžovaní 2019 kombinácia: Petra Vlhová získala historické striebro

8. 2. 2019 |
 

MS v lyžovaní 2019, Petra Vlhová, kombinácia, 2. kolo, slalom, Aare. Online prenos 2. kola kombinácie s Petrou Vlhovou štartuje dnes od 16:15.

Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová na trati v 1. kole slalomu Svetového pohára v alpskom lyžovaní v Záhrebe 5. januára 2019. FOTO TASR - Martin Baumann

MS v lyžovaní 2019, Petra Vlhová, kombinácia, 2. kolo, slalom, Aare. Online prenos 2. kola kombinácie s Petrou Vlhovou štartuje dnes od 16:15.

MS v lyžovaní 2019 Petra Vlhová kombinácia 2. kolo slalom Aare online prenos lyžovanie dnes od 16:16

Dvadsaťtriročná slovenská lyžiarka Petra Vlhová získala v piatok historickú stribornú medailu na MS, keď vo švédskom Are uspela v alpskej kombinácii. Nikdy predtým žiadny slovenský zjazdár, ani vo federálnej ére, nestál na pódiu vrcholného podujatia po individuálne disciplíne. Je to však Vlhovej druhý cenný kov z MS, pred dvoma rokmi vo švajčiarskom St. Moritzi bola členkou striebornej zostavy v súťaži tímov.

 Vlhová len o tri stotinky minula šancu stať sa možno historicky poslednou majsterkou sveta v disciplíne všestrannosti, ktorú sa na vrcholných podujatiach chystajú zrušiť. Švajčiarka Wendy Holdenerová obhájila svoj titul so šťastím a bronz získala so stratou 45 stotín Nórka Ragnhild Mowinckelová. 

Vlhová už pred šampionátom mala status najúspešnejšej lyžiarky v histórii slovenského alpského lyžovania, čo sa jej podarilo výsledkami vo Svetovom pohári i vlaňajším 5. miestom v olympijskej kombinácii. Teraz svoju predchodkyňu Veroniku Velez-Zuzulovú prekonala aj vo výslednici MS, spolu dosiahli tímové striebro, obe boli raz štvrté v slalome, ale Zuzulová mala celkovo päť TOP10 výsledkov na čele so slalomovým 7. miestom. Vlhová však predvlani naznačila svoj rýchly prienik na úplnú špicu nielen štvrtým slalomom, ale aj 8. miestom v obrovskom slalome. Jej rast v kombinácii mal logiku už vlani na ZOH.

 

Aktualizuj online prenos
21 dôležité Nórka o svoju výhodu prišla v spodnej časti, je z toho priebežne tretie miesto s mankom 45 stotín sekundy. To bude na výsledok v prvej päťke, ak nie aj na stupeň víťazov. Ragnhild Mowinckelová sa v cieli teší.
20 dôležité Bohužiaľ, Petra Vlhová prehráva s Holdenerovou o tri stotiny sekundy! Švajčiarka sa raduje, dobre totiž vie, že bude brať medailu a pravdepodobne aj zlatú!
20 dôležité Posledný sektor, časy sú totožné!
20 dôležité Holdenerová v polovici trate, náskok činí už len 19 stotín.
20 dôležité Švajčiarka začala aktívne a stále vedie o 23 stotín.
17 dôležité V cieli je Petra Vlhová prvá o sekundu a jednu desatinu s časom 2:02,16! Nebolo to síce najrýchlejšie kolo slalomu, Remmeová Slovenku porazila v slalome o pätnásť stotín. Napriek tomu si dovolím tvrdiť, že Petra Vlhová musí skončiť na stupni víťazov!
17 dôležité Posledný medzičas pred cieľom, Slovenka naďalej prvá o 1,22 stotín sekundy!
17 dôležité Prvý sektor a Petra vedie o 1,40 stotín sekundy!
17 dôležité A pred nami je už jazda Slovenky Petry Vlhovej! Držme palce.
3 dôležité Tak napokon nie, už Kanaďanka Roni Remmeová je rýchlejšia od Gritschovej. Aktuálny najlepší čas má hodnotu 2:03,26. Slalomársky čas činí 48,58.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo