MS v hokeji 2019: Proti Kanade nenastúpi Ďaloga, chytať bude Rybár

12. 5. 2019 |
 

Pripravení proti Kanade budú aj Erik Černák, ktorý rovnako ako Ďaloga utrpel tržnú ranu na tvári, a aj Adam Liška. Devätnásťročný útočník mal po "sekere" od jedného z hráčov USA poranený prst.

Brankár Patrik Rybár.  Foto - TASR/AP

 

KOŠICE. Stav slovenského hokejového reprezentanta Mareka Ďalogu budú lekári aj naďalej sledovať. O jeho osude sa rozhodne v najbližších dňoch, no určite nenastúpi do zápasu s Kanadou (pondelok 20.15 h). Útočník Libor Hudáček je už v poriadku a lekár slovenskej výpravy Ján Grauzel jeho štart odporučil realizačnému tímu. Proti "javorovým listom" sa do bránky postaví Patrik Rybár.

 

 

Ďaloga nenastúpi proti Kanade

Ďaloga musel podstúpiť zákrok v nemocnici po tom, čo ho pri sobotňajšej prehre na MS s Fínskom (2:4) zasiahol puk do tváre. Tridsaťročný obranca duel nedohral a zostal v nemocnici na pozorovaní. "Budeme ho sledovať, čakajú ho ešte nejaké vyšetrenia. Utrpel poranenie tvárovej časti, ďalšie zranenia sa vylúčili. Libor Hudáček je v poriadku, jeho štart som odporučil, nominácia je už na tréneroch," uviedol Grauzel.

Ďaloga určite nenastúpi v pondelok proti Kanade, či na turnaji ešte bude hrať, to v tejto chvíli nie je jasné. "Nechcem jeho zranenie špecifikovať pre prípad, že by ešte hral. Musíme byť optimisti," dodal Grauzel.

Černák je už v poriadku

Stav ostatných hráčov je dobrý, nikto nemá vážnejšie problémy. Pripravení proti Kanade budú aj Erik Černák, ktorý rovnako ako Ďaloga utrpel tržnú ranu na tvári, a aj Adam Liška. Devätnásťročný útočník mal po "sekere" od jedného z hráčov USA poranený prst. "Liška utrpel včera podvrtnutie malého kĺbu v oblasti ruky. Po zápase absolvoval röntgenové vyšetrenie, ktoré vylúčilo zlomeninu. Dnes sa cíti dobre, spravíme nejakú fixáciu a veríme, že bude môcť nastúpiť v najbližšom zápase. Černák utrpel tržnú ranu na hornej pere, ktorú mu ošetrili priamo na štadióne. Neovplyvnilo to jeho ďalšiu účasť v zápase a nemalo by ani najbližšie dni. Ostatní hráči sú až na menšie šrámy v poriadku," povedal Grauzel pre TASR.

Po náročnom dvojzápase s USA (4:1) a Fínskom (2:4) figurovali na nedeľňajšom popoludňajšom tréningu na ľade len siedmi hráči, ostatní sa pripravovali individuálne v posilňovni. Okrem brankárov Patrika Rybára a Denisa Godlu si korčule obuli obrancovia Michal Čajkovský a Patrik Koch a útočníci Róbert Lantoši, Dávid Bondra a Hudáček. "Myslím si, že nálada v tíme je dobrá. Zvládli sme jeden z dvoch ťažkých súbojov, sme za to vďační a veríme, že od toho sa odrazíme ďalej. Voľný deň padol vhod, človek potrebuje dobiť baterky, aby bol pripravený na ďalší zápas. Som rád, že tu môžem byť a užívam si každú chvíľku," povedal Lantoši.

Rybár prezradil, že v zápase s Kanadou sa postaví do bránky opäť on. "Nebola dohoda, že to bude takto. Rozhodlo sa o prvých dvoch zápasoch, aby sa videlo, ako to pôjde a teraz je na mne, aby som išiel hrať s Kanadou a uvidíme, ako to pôjde ďalej," povedal. Dvadsaťpäťročný brankár si myslí, že duel proti druhému zámorskému súperovi bude náročnejší ako ten s USA (4:1). "Bude to ešte lepší súper, pretože budú zvyknutí na ľad a už sa trošku aklimatizovali. Bude to ťažšie, musíme sa na to dobre pripraviť a hrať našu hru," dodal.