MS v hokeji 2018 Dnes so Švajčiarskom vyhráme, uvidíte

6. 5. 2018 |

Sústredená obrana bez vylúčení a niekoľko úspešných akcii pred bránkou súpera. To je recept, ktorý bude platiť aj na Švajčiarsko.

MS v hokeji 2018. Súboj Slovensko - Česko. V našej bránke Marek Čiliak. Foto - TASR

Pred zápasom by tú prehru po predĺžení s Českom bral asi každý slovenský hokejový fanúšik. Nech aspoň kvapká. Po zápase sme však boli sklamaní. Tých desať sekúnd v bežnom živote ani nezbadáte. Čechom to tam padlo naozaj z poslednej možnej strely na výborne chytajúceho Čiliaka.

Škoda.

MS v hokeji 2018 Slovensko Švajčiarsko dnes od 20:15

Ale nevadí, šampionát sa len rozbieha, máme prvý bod, dnes k nim môžeme pridať ďalšie. A podľa mňa pridáme. Švajčiarsko rozhodne nie je tým kvalitatívne na úrovni Česka. Ak naši predvedú rovnaký výkon ako proti Česku, vyhrajú. Ešte zopakovať to, čo sa im darilo včera.

Sústredená obrana bez vylúčení a niekoľko úspešných akcii pred bránkou súpera. To je recept, ktorým sa naši chceli presadiť včera a mohol by fungovať aj dnes. Proti Česku to jednoducho bol nádejný výkon a úprimne verím, že naň dnes naši nadviažu.

Ak si pozriete štatistiky, lídri nášho tímu sú jasní. Andrej Sekera mal včera 1+1, Ladislav Nagy 0+2. Ak sa k našim dvom skúseným oporám pridajú aj ďalší, napríklad ako včera Krištof, mohlo by to fungovať.

"Bolo to veľké sklamanie, ale nemôže nás mrzieť dlho. Nie je čas vyplakávať, dnes máme ďalší zápas," povedal dnes pred zápasom so Švajčiarsko tréner Craig Ramsay.

"Jedna z ťažkých, no dobrých vecí v hokeji je to, že keď máte za menej ako 24 hodín dva zápasy, máte šancu sa vykúpiť a presne to musíme spraviť," pokračoval.

Predpoklady na to majú

Švajčiarsko vo svojom prvom zápase na MS vyhralo s Rakúskom 3:2 až po predĺžení. Slováci teda už do zápasu nepôjdu ako papieroví slaboši, ale naopak. Dokonca tipujúci viac veria našim ako ich dnešným súperom. Tak snáď to nezakríkneme a naši to potvrdia aj na klzisku v Dánsku. Predpoklady na to majú.

Zápas Slovensko – Švajčiarsko sa hrá dnes od 20:15 a sportinak.sk vám z neho prinesie opäť aj online prenos. Môžete ho nájsť tu.