MS v hokeji 2017: Kedy sa Slováci zachránia? Tu je vysvetlenie ako systém funguje

15. 5. 2017 |
 

Ak z jednej skupiny je ôsmy tím automaticky chránený, tak druhého zostupujúceho určí lepšia bilancia mužstiev na priečkach číslo 7 v oboch skupinách.

Foto - TASR/AP

Výsledok nedeľňajšieho zápasu Dánsko - Švédsko (2:4) nepotešil slovenských hokejistov, v kombinácii s drvivou prehrou 1:6 s USA im totiž opäť sťažil situáciu v boji o zotrvanie v elitnej kategórii MS.

Slovensko a záchrana

Ak Taliani v pondelok zdolajú v riadnom hracom čase Dánov, ktorí budú mať nevýhodu krátkej regenerácie, a Slováci vo svojom záverečnom skupinovom zápase so Švédskom (v utorok o 20.15) nezískajú ani bod, skončia zverenci Zdena Cígera v kolínskej A-skupine na siedmom mieste.

Z neho by mohli zostúpiť v prípade, že by boli na tom horšie ako Bielorusi v parížskom "béčku".

O poradí v A-skupine by rozhodla minitabuľka troch posledných, ktorí by mali zhodne štyri body. V tabuľke by vzniklo na základe bilancie vo vzájomných zápasoch poradie 6. Taliansko, 7. SR a 8. Dánsko. Dáni ale vypadnúť nemôžu, keďže v roku 2018 organizujú MS.

 

Prečítajte si aj

MS hokej 2017: Tabuľka, výsledky, skupiny (zápasy Slováci)

 

Horší na siedmom mieste

O poschodie nižšie by tak klesol siedmy tím. "Čierneho Petra" by tak mali Slováci, ale do hry by tiež vstúpil paralelne hraný parížsky zápas Bielorusov s Nórmi.

Podľa regúl v prípade, ak z jednej skupiny je ôsmy tím automaticky chránený, tak druhého zostupujúceho (prvým sú v B-skupine už naisto Slovinci) určí lepšia bilancia mužstiev na priečkach číslo 7 v oboch vetvách.

Bielorusom by tak stačil proti Nórom bod, pričom ich súper na tento duel takisto nastúpi s krátkym regeneračným intervalom po zápase s Kanadou.

 
 
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo