MS biatlon 2019 hromadný štart ženy 12,5 km ONLINE Kuzminová Fialková dnes

17. 3. 2019 |
 

Kuzminová a Fialková. MS biatlon 2019, hromadný štart, ženy, 12,5 km. Online prenos dnešných pretekov z MS v biatlone štartujeme od 13:15.

Na snímke slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová na trati preteku na 12,5 km s hromadným štartom Svetového pohára v biatlone v českom Novom Měste na Morave 23. decembra 2018. FOTO TASR/AP 

Kuzminová a Fialková. MS biatlon 2019, hromadný štart, ženy, 12,5 km. Online prenos dnešných pretekov z MS v biatlone štartujeme od 13:15.

MS biatlon 2019 hromadný štart ženy 12,5 km ONLINE Kuzminová Fialková dnes od 13:15

MS v biatlone pokračujú dnes hromadnými pretekmi žien. V sobotu bola na programe štafeta žien a naše sa umiestnili na solídnom šiestom mieste. V slovenskom tábore sa dosť rozoberali jednotlivé úseky.

Všetky boli dôležité a všetky očakávania viac-menej aj naplnili. I. Fialková štafetu dobre rozbehla, Poliaková tentoraz nemusela krúžiť na trestnom okruhu, Kuzminová stiahla stratu a pripravila P. Fialkovú na veľmi dobrý finiš. Značnú spokojnosť prejavovala Terézia Poliaková.

Ak predtým bola v sezóne problémovým článkom kvarteta, tak teraz neprepadla. "Streľba ma uspokojila, bola hlavne bez trestného okruhu, a to je najdôležitejšie," povedala v cieli. "Jasné, trochu zamrzel piaty terč v stoji, no sústredila som sa na dobíjanie a hneď ho aj trafila. Už si ma aj doberali, či štafetu zvládnem bez trestného okruhu, dokonca padla aj stávka, a to všetko len preto, aby som v streľbe nezlyhala."

Anastasia Kuzminová sa sama skritizovala, no ani tak nemusela, pretože po chorobe vydala na trati všetky sily, len aby pripravila Paulíne Fialkovej dobré postavenie pred finišom.

MS biatlon 2019 hromadný štart ženy 12,5 km ONLINE Kuzminová Fialková dnes od 13:15

"Skončili sme na šiestom mieste, už tretíkrát v sezóne a asi to nie je náhoda, ťažko byť lepšie. Boli to však preteky, v ktorých sa dalo dosiahnuť aj viac, veď Nórky boli zlaté s trestným okruhom. Je to naozaj reálne, len musí všetko vyjsť a mne to strelecky nevyšlo," povedala Kuzminová.

"Potvrdilo sa, že v streľbe mám rezervy, navyše som pod vplyvom veľkej zodpovednosti mierila opatrne, snažiac sa, aby som stratu čo najviac pre Paulínu skresala. Nepodarilo sa to tak, ako som si želala, no musím pochváliť Ivonu i Teréziu, ktoré boli pre mňa príjemným prekvapením, dodala Anastasia Kuzminová.

 

Aktualizuj online prenos
Cieľ Poradie v cieli:

1. Dorothea Wiererová (ITA) 37:26,4 (2)

2. Jekatěrina Jurlovová-Perchtová (RUS) +4,9 (2)
3. Denise Herrmannová (GER) +15,4 (4)

4. Hanna Öbergová (SWE) +52,7 (3)
5. Tiril Eckhoffová (NOR) +57,7 (4)
6. Laura Dahlmeierová (GER) +1:03,4 (4)
7. Marte Olsbuová Röiselandová (NOR) +1:10,1 (4)
8. Lisa Vittozziová (ITA) +1:11,2 (4)
9. Linn Perssonová (SWE) +1:29,7 (3)
10. Joanne Firesteelová Reidová (USA) 1:32,1 (4)
11. Ingrid Landmark Tandrevoldová (NOR) +1:40,7 (5)
12. Paulina Fialková (SVK) +1:42,7 (5)
...
16. Markéta Davidová (CZE) +1:55,5 (5)
17. Veronika Vítková (CZE) +2:05,5 (4)
28. Anastasia Kuzminová (SVK) +4:44,1 (10)
Cieľ Anastasia Kuzminová finišuje na dvadsiatej ôsmej pozícii s odstupom štyroch minút a štyridsiatich štyroch sekúnd.
Cieľ Markéta Davidová a Veronika Vítková tesne za sebou vo výsledkovej listine, Češky na šestnástom, respektíve sedemnástom mieste.
Cieľ dôležité V prvej päťke sa umiestnila ešte domáca Švédka Hanna Öbergová a Nórka Tiril Eckhoffová. Paulína Fialková finišovala mohutným spôsobom, Slovenka vybojovala dvanástu priečku!
12,1km Paulína Fialková ešte dýcha na krk dvanástej Poľke Hojniszovej.
Cieľ dôležité Dorothea Wiererová z Talianska sa teší, je v cieli prvá o päť sekúnd pred ďalšou biatlonistkou z Ruska! Striebro berie Jekatěrina Jurlovová-Perchtová, po stíhacej jazde končí tretia Nemka Denise Herrmannová.
12,1km Sedem sekúnd medzi zlatom a striebrom, sedem sekúnd aj medzi striebrom a bronzom.
4. str Kuzminová skončí dvadsiata ôsma, na najbližšiu pretekárku stráca minútu. Desať chýb z možných dvadsiatich, to je naozaj veľa. Bohužiaľ.
11,3km Wiererová drží náskok desiatich sekúnd, zozadu sa však blíži Herrmannová, ktorá stráca ďalší desať sekúnd! Toto bude ešte dráma, Nemka po streľbe stiahla viac ako tretinu svojho manka.
4. str Veľká škoda, že prišli dve chyby od Slovenky Fialkovej. Ak by to bol len jeden trestný okruh, bolo by to bez problémov umiestnenie do desiateho miesta.
4. str Poradie po 4. streľbe:

1. Dorothea Wiererová (ITA) 31:05,1

2. Jekatěrina Jurlovová-Perchtová (RUS) +10,3
3. Denise Herrmannová (GER) +33,1

4. Hanna Öbergová (SWE) +47,0
5. Marte Olsbuová Röiselandová (NOR) +1:05,4
...
13. Veronika Vítková (CZE) +1:52,5
14. Paulina Fialková (SVK) +1:52,8
17. Markéta Davidová (CZE) +1:59,8
28. Anastasia Kuzminová (SVK) +4:27,7
4. str Tretia je v tejto chvíli Denise Herrmannová, štrnásť sekúnd stráca na štvrtom mieste domáca Švédka Hanna Öbergová. Ďalšie pretekárky už strácajú na líderku viac ako minútu.
4. str dôležité Wiererová predsa len na prvom mieste, Jurlovová-Perchtová stráca na zlato desať sekúnd!
4. str Chybujú aj nasledujúce pretekárky, Hojniszová sa môže pobiť o bronz.
4. str dôležité Jekatěrina Jurlovová-Perchtová s jednou chybičkou, ktorá ju posiela do hry iba o striebro!
4. str dôležité Wiererová netrafila druhý a posledný terč, vytvára sa šanca pred ďalšie pretekárky!
9,6 km Naďalej Talianka pred Ruskou, Fínka tretia. Mäkäräinenová už dostihnutá Herrmannovou.
3. str Kuzminovej sa podarilo dať dole štyri terče, jeden trestný okruh k tým deviatim už prakticky nerobí rozdiel. Strata vyše štyroch minút je príliš veľká.
8,8 km Rozostupy na prvých troch pozíciách sa nemenia, potom to začína byť zaujímavejšie. Herrmannová už štvrtá, za ňou sa drží Olsbuová Röiselandová, Hojniszovej sa to až tak nedarí. Fialková len päť sekúnd od siedmeho miesta.
3. str Poradie po 3. streľbe:

1. Dorothea Wiererová (ITA) 22:45,4

2. Jekatěrina Jurlovová-Perchtová (RUS) +31,7
3. Kaisa Mäkäräinenová (FIN) +55,2

4. Monika Hojniszová (POL) +58,1
5. Marte Olsbuová Röiselandová (NOR) +59,4
...
13. Paulina Fialková (SVK) +1:27,8
15. Veronika Vítková (CZE) +1:47,4
21. Markéta Davidová (CZE) +2:07,6
29. Anastasia Kuzminová (SVK) +4:17,8
3. str Škoda jednej chybičky Paulíny Fialkovej, ktorá by sa tak posunula možno aj do prvej päťky! Slovenka napriek tomu živí nádej na umiestnenie v prvej desiatke.
3. str Jekatěrina Jurlovová-Perchtová stráca polminútu, za ňou s odstupom takmer minúty Kaisa Mäkäräinenová, Hojniszová a Marte Olsbuová Röiselandová .
3. str dôležité S chybami sa nám roztrhlo vrece, obišlo to však Dorotheu Wiererovú! Talianka ide do veľkého vedenia, taká Preussová netrafila ani jeden terč!
3. str Šesť pretekárok doteraz nechybovalo, ako sa to zmení teraz?
7,1 km Nič sa nemení na pozíciach slovenských a českých pretekárok, možno Nasťa sa posunie o nepatrnú jednu pozíciu.
7,1 km Dve sekundy a dve desatiny, vedenie preberá Preussová pred Wiererovou. Ktorá z pretekárok udrží nervy na uzde?
6,3 km Pája sa naďalej drží na 14. mieste, stráca už menej ako tri štvrte minúty. Sme vám dlžní ešte výsledok Nasti zo streľby. Slovenka pridala k štyroch chybám ďalšie štyri a je zase raz posledná.
6,3 km Na prvých šiestich priečkach je to nesmierne vyrovnané, dve a pol sekundy je prakticky nič. Bez chybičky to dala ešte aj Monika Hojniszová, avšak Poľka je bežecky slabšia, predbiehajú ju pretekárky s jedným trestným kolom.
2. str Poradie po 2. streľbe:

1. Jekatěrina Jurlovová-Perchtová (RUS) 15:06,1

2. Dorothea Wiererová (ITA) +1,7
3. Franziska Preussová (GER) +3,3

4. Clare Eganová (USA) +4,5
5. Ingrid Landmark Tandrevoldová (NOR) +5,9
...
14. Paulina Fialková (SVK) +48,6
17. Markéta Davidová (CZE) +1:08,7
19. Veronika Vítková (CZE) +1:12,3
30. Anastasia Kuzminová (SVK) +3:46,6
2. str dôležité Paulína Fialková to dala na nulu a posunula sa na 14. miesto! Aspoň trochu pozitívnych správ, chybovala aj Herrmannová, ktorá šla na jeden trestný okruh.
2. str Čisto to dalo už iba sedem žien, ako prvá odchádza zo štadióna Jekatěrina Jurlovová-Perchtová. V závese za ňou do ôsmich sekúnd päť biatlonistiek.
4,6 km Slovenské a české pretekárky sa na tomto úseku príliš neposúvajú v poradí, smerujeme už na druhú položku a druhú v ľahu.
4,6 km Dvanásť pretekárok v sedem a pol sekundách, sledujeme vyrovnaný bežecký závod.
3,8 km Strata Kuzminovej zostáva bez pár desatín rovnaká, olympijská víťazka v tejto disciplíne je predposledná.
3,8 km Na čele už späť Denise Herrmannová, ktorá sa posunula z deviateho späť na prvé miesto. Davidová dvanásta s mankom siedmich sekúnd, Vítková osemnásta. Fialková sa posunula vyššie o tri priečky.
1. str Slovenky to nerozbehli vôbec dobre, Fialková s Kuzminovou budú mať čo robiť. V strede poľa sa pohybujú Češky, darí sa najviac Davidovej.
1. str Poradie po 1. streľbe:

1. Hanna Öbergová (SWE) 7:34,6

2. Dorothea Wiererová (ITA) +1,8
3. Jekatěrina Jurlovová-Perchtová (RUS) +2,3

4. Franziska Preussová (GER) +5,2
5. Iryna Krjuková (BLR) +6,1
...
13. Markéta Davidová (CZE) +16,3
17. Veronika Vítková (CZE) +37,4
24. Paulina Fialková (SVK) +52,1
30. Anastasia Kuzminová (SVK) +1:49,8
1. str Bez chyby to dalo trinásť biatlonstiek, prvá je Hanna Öbergová pred Wiererovou a Jurlovovou-Perchtovou.
1. str dôležité Maximálna katastrofa, Nasťa Kuzminová trafila len tretí terč, Paulína Fialková míňa dvakrát. Toto nie je dobrý úvod pre naše baby.
1. str Prichádzame na úvodnú streľbu, všetko je to tesné. Rozhodovať bude každá chyba. V Östersunde husto sneží, fúka vietor a nepomáha tomu ani hmla.
2,1 km Paulína Fialková sa dvíha v poradí, zmenšila stratu na štyri sekundy a tri desatiny, je desiata. Nasťa aktuálne tretia s odstupom len siedmich desatín.
1,3 km Na prvom medzičase vedie Herrmannová pred Kuzminovou, druhá slovenská reprezentantka je trinásta s mankom sedem a pol sekundy. Češky Davidová s Vítkovou na pätnástom, respektíve 23. mieste. Posledná Švajčiarka Selina Gasparinová stráca sedemnásť sekúnd.
0,7 km Pretekárky z prvého radu sa držia na čele, žiadne veľké medzery zatiaľ nevznikajú. Paulína Fialková ôsma.
Štart časová značka Závod s hromadným štartom žien sa práve začal.
Štartová listina:

1. Anastasia Kuzminová (SVK)
2. Denise Herrmannová (GER)
3. Hanna Öbergová (SWE)
4. Ingrid Landmark Tandrevoldová (NOR)
5. Tiril Eckhoffová (NOR)
6. Lisa Vittozziová (ITA)
7. Laura Dahlmeierová (GER)
8. Justine Braisazová (FRA)
9. Dorothea Wiererová (ITA)
10. Marte Olsbuová Röiselandová (NOR)
11. Kaisa Mäkäräinenová (FIN)
12. Paulína Fialková (SVK)
13. Monika Hojniszová (POL)
14. Iryna Krjuková (BLR)
15. Anaïs Chevalierová (FRA)
16. Franziska Preussová (GER)
17. Franziska Hildebrandová (GER)
18. Mona Brorssonová (SWE)
19. Jekatěrina Jurlovová-Perchtová (RUS)
20. Anastasija Merkušinová (UKR)
21. Markéta Davidová (CZE)
22. Célia Aymonierová (FRA)
23. Clare Eganová (USA)
24. Lena Häckiová (SUI)
25. Veronika Vítková (CZE)
26. Elisa Gasparinová (SUI)
27. Jevgenija Pavlovová (RUS)
28. Linn Perssonová (SWE)
29. Joanne Firesteelová Reidová (USA)
30. Selina Gasparinová (SUI)
Paulína Fialková vedie po troch závodoch s hromadným štartom túto disciplínu. Rozostupy sú tesné, umiestenie mimo prvej desiatky ju pokojne môže dostať aj mimo TOP 5 priebežného poradia. S mankom 19 bodov sa na Páju pozerá Nasťa Kuzminová. Ak sa Slovenkám podarí zastrieľať s minimálnym počtom chýb, budú jednoznačne favoritkami na triumf.

Po víťazstve Kuzminovej v českom Novom Meste a druhej priečke Paulíny Fialkovej prišli dve horšie výsledky Nasti skôr v druhej časti výsledkovej listiny. Paulína k striebru pridala aj jeden bronz v Ruhpoldingu, v Antholz-Anterselve skončila rovnako ako Nasťa mimo najlepšej desiatky.

Nám zostáva už len dúfať, že naše baby sa na záverečný závod majstrovstiev sveta pripravia najlepšie, ako len vedia.
Priebežné poradie v tejto disciplíne v aktuálnom ročníka:

1. Paulína Fialková (SVK) 127 bodov
2. Hanna Öbergová (SWE) 117
3. Anastasia Kuzminová (SVK) 108
4. Dorothea Wiererová (ITA) 105
5. Vanessa Hinzová (GER) 104
...
21. Markéta Davidová (CZE) 54
Závod s hromadným štartom na MS 2017 v Hochfilzene:

1. Laura Dahlmeierová (GER) (0) 33:13.8

2. Susan Dunkleeová (USA) (0) +4.6
3. Kaisa Mäkäräinenová (FIN) (1) +20.1

4. Gabriela Koukalová (CZE) (1) +24.0
5. Teja Gregorinová (SLO) (1) +24.2
...
10. Paulína Fialková (SVK) (2) +1:14.1
22. Anastasia Kuzminová (SVK) (4) +2:38.5
26. Eva Puskarčíková (CZE) (5) +3:28.5
Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom online prenose zo závodu s hromadným štartom žien. Majstrovstvá sveta v biatlone sa končia, toto je posledná možnosť na doplnenie medailovej zbierky. Slovenský fanúšik sa môže tešiť na výkony Anastasii Kuzminovej a Paulíny Fialkovej, ten český zase na Markétu Davidovú a Veroniku Vítkovú.

Pretek sa začne o 13:15.
 
 
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo