MS 2019 hokej - Slovensko, skupina, AKTUÁLNE výsledky

6. 5. 2019 |
 

MS 2019 hokej Slovensko. Aké sú výsledky slovenských hokejistov na MS v hokeji a ako vyzerá tabuľka. Všetko na jednom mieste.

Na snímke hore tréner Craig Ramsay a dole zľava Marcel Haščák, Martin Bakoš a Lukáš Cingeľ v zápase základnej A-skupiny MS v ľadovom hokeji Česko - Slovensko 5. mája 2018 v Kodani. FOTO TASR

MS 2019 hokej Slovensko. Aké sú výsledky slovenských hokejistov na MS v hokeji a ako vyzerá tabuľka. Všetko na jednom mieste.

MS 2019 hokej Slovensko, skupina, výsledky

MS v hokeji 2019 štartujú v piatok zápasom Slovensko - USA, výsledky skupiny A z Košíc nás všetkých bude zaujímať. Slovensko už obsadilo svoju šatňu a fanúšikovia čakajú dobré výsledky. Steel aréna, ktorá bude hostiť "slovenskú" A-skupinu hokejového šampionátu, je už stopercentne pripravená.

Najväčší komfort spomedzi tímov v nej budú mať hokejisti Slovenska, ktorých šatňa poskytne nadštandardnú výbavu. Organizátori sú pripravení nielen na 8 tímov košickej skupiny, ale aj na stovky akreditovaných novinárov, medzi ktorými pútajú pozornosť médiá z Číny či Mongolska.

 

 

Ako prví sa do svojej šatne nasťahovali slovenskí hokejisti, ktorí absolvujú v dejisku A-skupiny viacero tréningov. "Slovenská šatňa poskytuje najväčší štandard spomedzi kabín v Steel aréne. Dá sa teda povedať, že Slováci budú mať z tímov A-skupiny najväčší komfort. K dispozícii majú vírivku či kryokomoru. Ostatné tímy nemali veľké požiadavky," prezradil výkonný riaditeľ Visit Košice Miloslav Klíma.

Šampionát oficiálne odštartuje v piatok 10. mája, už štyri dni pred prvým buly je však košická Steel aréna takmer stopercentne pripravená. "Príprava Steel arény je hotová na 90 percent, takmer všetko je už také, aké má byť. Materiálne vybavenie, príprava kabín, ale aj ďalších miestností sú zabezpečené. Postupne očakávame príchod jednotlivých tímov. Z kapacity haly je približne 700 miest vyčlenených pre novinárov, tímy, televízne štáby a ďalších akreditovaných ľudí," uviedla riaditeľka organizačného výboru MS 2019 pre Košice Aneta Büdiová.

MS 2019 hokej Slovensko, skupina, výsledky

Situovanie košického media centra bolo dlho otázne, konečné riešenie je však pozitívne aj z pohľadu organizátorov. "Media centrum sa nachádza v priľahlom hoteli, ktorý je čerstvo zrekonštruovaný. Rozdelené bude do troch miestností, ktoré pojmú približne 230 žurnalistov," prezradila Büdiová.

Organizátori košickej časti MS využili skúsenosti z roku 2011, napriek tomu však bolo v hale nutné vyriešiť viacero otáznikov a odstrániť nedostatky. "Nedostatkov bolo viac, ale vďaka veľkému časovému komfortu sa všetko stihlo vyriešiť. Jednotlivé tímy mali svoje požiadavky, ale väčšinou išlo o štandardné veci. Fínom a Dánom boli treba spraviť v šatniach ešte jednu stenu, ale aj s tým sme si poradili," uviedla Büdi.

 

 

MS 2019 hokej Slovensko výsledky

 

 

MS 2019 hokej tabuľka MS v hokeji 2019