MS 2018: Prečítajte si ohlasy médií na triumf Francúzov

15. 7. 2018 |
 

O triumfe "Les Bleus" rozhodol vlastný gól Maria Mandžukiča a presné zásahy Antoineho Griezmanna z penalty,

Foto - TASR/AP

Futbalisti Francúzska získali v nedeľu titul svetových šampiónov na 21. MS v Rusku. Vo finále v moskovských Lužnikách zvíťazili nad Chorvátskom 4:2 a vybojovali si už ich druhé svetové zlato po roku 1998. O triumfe "Les Bleus" rozhodol vlastný gól Maria Mandžukiča a presné zásahy Antoineho Griezmanna z penalty, Paula Pogbu a Kyliana Mbappého. Chorvátom nestačili góly Ivana Perišiča a Maria Mandžukiča.

 

 

Ohlasy svetových médií na triumf Francúzov vo finále futbalových MS nad Chorvátskom:

Le Figaro (Fr.): "Francúzsko opäť na streche sveta! Pochybnosti sú zabudnuté, po 20 rokoch opäť oslavujeme. Ekipa Didiera Deschampsa napísala novú stránku v dejinách francúzskeho futbalu. Finále vybavilo mužstvo vo veľkom štýle."

Le Monde (Fr.): "Francúzsko je majstrom sveta! Les Bleus nedominovali herne, ale triumfovali po nádherných individuálnych akciách, chybách súpera a za pomoci VAR."

L'Équipe (Fr.): "Dvadsať rokov po svojej prvej korunovácii získalo Francúzsku druhú hviezdu z MS! V bláznivom finále sme zdolali Chorvátov 4:2."
      
AFP (Fr.): "Francúzi v neuveriteľnom finále zdolali Chorvátsko 4:2. Pomohol k tomu kontroverzný verdikt VAR i krásne góly Pogbu a Mbappého. Tento zápas mal všetko!"

HRT (Chorv.): "Statoční Vatreni, aj keď bez titulu majstrov sveta."

dnevnik.hr (Chorv.): "Chorvátsko prehralo jedno z najlepších finále v histórii MS."

sportnet.hr (Chorv.): "Brilantní Chorváti, ale majstrom sveta je Francúzsko!"

24sata.hr (Chorv.): "Chorváti vo finále prehrali, ale Vatreni sú opäť futbalovou veľmocou."

Jutarnji List (Chorv.): "Zavŕšená rozprávka v Rusku, Chorváti sú druhí na svete! Vatreni sú našou pýchou."

idnes.cz (ČR): "Francúzsko - Chorvátsko 4:2. Góly, video, obrovská chyba. A po dvadsiatich rokoch zlato pre Francúzsko."

sport.cz (ČR): "Galský kohút hrdo kikiríka, Francúzsko v eufórii. Druhé zlato z MS získalo v prestrelke s Chorvátskom."

aktualne.cz (ČR): "Úchvatné finále. MS vyhrali Francúzi, vo finále prestrieľali Chorvátov 4:2."

BBC (V.Brit.): "Francúzsko vyhralo MS druhýkrát, keď prekonalo Chorvátsko vo vzrušujúcom finále v moskovských Lužnikách. Mužstvo Didiera Deschampsa zopakovalo úspech z domáceho prostredia z roku 1998. Chorváti boli pre Francúzov náročnou výzvou a hodinu sa s nimi držali bok po boku. Francúzi vymazali bolestivé spomienky na domáce finále EURO spred dvoch rokov."

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo