MS 2018: Prečítajte si, čo povedal Ronaldo po troch góloch do siete Španielska

15. 6. 2018 |
 

Ronaldo sa stal štvrtým hráčom histórie, ktorý skóroval na štyroch svetových šampionátoch.

Portugalský hráč Cristiano Ronaldo oslavuje po tom, ako strelil vyrovnávajúci gól na 3:3 v zápase základnej B-skupiny na MS 2018 vo futbale Portugalsko -Španielsko v ruskom meste Soči 15. júna 2018. FOTO TASR/AP 

MS vo futbale 2018 rozpis - kliknite 

MS vo futbale 2018 tabuľky - kliknite

MS vo futbale 2018 výsledky - kliknite

MS vo futbale 2018 štadióny - kliknite

Všetko o MS 2018 vo futbale - kliknite

MS vo futbale 2018 zloženie základných skupín - kliknite

Futbalisti Portugalska a Španielska remizovali v piatkovom šlágri B-skupiny MS 2018 v Soči 3:3. Všetky tri góly Portugalska strelil Cristiano Ronaldo, ktorý premenil jedenástku, skóroval po zaváhaní brankára Davida de Geu a v závere stanovil výsledok z priameho kopu.

hlasy po zápase (zdroje: DPA, APA):

Cristiano Ronaldo, kapitán a autor troch gólov Portugalska: "Je to neskutočné, pracoval som na tom mnoho rokov. Neverili mi všetci, ja som si však veril vždy. Nevzdali sme sa, ani keď sme prehrávali. Veríme, že tento šampionát bude pre nás naozaj dobrý a môžeme dosiahnuť náš veľký cieľ."

Cedric Soares, obranca Portugalska: "Cristiano je najlepší hráč na svete a opäť to dokázal. Samozrejme, rozohrali sme to na víťazstvo, ale nebolo to jednoduché. Ťažké to bolo najmä v závere, no po tomto neuveriteľnom priamom kope to dopadlo dobre. Na Ronalda sa môžeme spoľahnúť."

Diego Costa, autor dvoch gólov Španielska: "Som prešťastný za moje dva góly. Nebol to ľahký duel, nanešťastie sme v závere inkasovali vyrovnávajúci gól. Zaslúžili sme si víťazstvo, pretože sme mali oveľa viac šancí. Trénerské zmeny sa dejú, musíte to očakávať v ktorejkoľvek chvíli. Najdôležitejšie je, že nás podporujú naše rodiny a naši fanúšikovia."

Fernando Santos, tréner Portugalska: "Bolo to veľmi emotívne a kvalitné stretnutie. V niektorých pasážach sa to vyvíjalo dobre pre Španielsko, v iných pre Portugalsko. Povedal by som, že výsledok je spravodlivý. Dvakrát sme viedli, čo sa zvyčajne súperom nepodarí zvrátiť, ale hrali sme proti Španielsku."

Fernando Hierro, tréner Španielska: "Keď hráte proti Ronaldovi, môže sa stať aj toto. Držali sme loptu, ale Cristianovi stačí jediný okamih. Pre mňa to nebola jednoduchá situácia, no keď máte príležitosť pracovať so skvelými hráčmi, všetko to uľahčí. Všetci v kabíne aj realizačnom tíme majú správny prístup."

 
 
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo