Mourinho: Môžem vám povedať, že Terry po vystriedaní netancoval

17. 8. 2015 |

José Mourinho prvýkrát vystriedal Johna Terryho. Dlhoročný kapitán Chelsea doteraz nastúpil na 178 zápasov v Premier League pod Portugalčanovým vedením, vystriedaný bol prvýkrát.

Terry mal po tridsiatke problémy dlhodobo sa udržať v základnej zostave Chelsea. Dlhoročný kapitán sedel na lavičke pod trénermi Rafaelom Benítezom či Robertom di Matteom.

Potom sa však v roku 2013 vrátil do Londýna José Mourinho a Terryho vrátil do základnej zostavy. V minulej majstrovskej sezóne nastúpil JT na všetkých 38 zápasov a na ihrisku nechýbal ani sekundu.

V nedeľňajšom stretnutí na ihrisku Manchestru City (domáci vyhrali 3:0) však 34-ročný Terry odohral len prvý polčas, v druhom ho vystriedal Kurt Zouma.

„Nebolo to pre zranenie,“ vysvetlil Mourinho. „Viem, že Kurt Zouma je najrýchlejší obranca, ktorého máme.“

Prečítajte si aj

Obeť sexizmu aj Mourinhovho hnevu. Uznávaná lekárka má zákaz chodiť na zápasy

Mourinho tvrdí, že chcel ubrániť protiútoky, do ktorých sa v druhom polčase mali dostávať domáci. „A spravil som správne rozhodnutie. Protiútoky sme kompletne kontrolovali.“

„Vystriedal som môjho kapitána a bol na lavičke, kde bol stále kapitánom, pretože páska je len páska.“ Chelsea po prvom polčase prehrávala 0:1, v druhom polčase dostala gól po rohovom kope a v závere do otvorenej obrany po chybnej Fábregasovej rozohrávke.