Mexický rezort Blue Diamond ponúka oveľa viac ako len luxusnú vysnívanú dovolenku

12. 1. 2016 |
 

Rezort Blues Diamond ***** Gl je ako stvorený pre milovníkov golfu, ktorý vám vie zabezpečiť len CK TUI ReiseCenter Slovensko s.r.o.

Najkrajšie mexické golfové ihriská s ním priam susedia. Žiadny zdĺhavý transport. Na ihrisko PGA, kde hrajú najlepší hráči sveta turnaj OHL Classic At Mayakoba, doslova prejdete v plavkách, aj keď je to divný pocit. Ležať na pláži, zdvihnúť sa a len tak si ísť v plavkách pozrieť jednu z najkrajších jamiek Mexika. Ihrisko El Camaleón Mayakoba ponúka absolútny golfový luxus, ktorý si golfista vie predstaviť.

Stačí, ak si hru objednáte rovno u jedného z izbových batlerov v rezorte Blue Diamond, ktorý má vlastnú nadštandardnú prepravu z letiska z Cancúnu priamo do rezortu, vzdialenom len približne 40 minút po diaľnici, ktorá pretína džungľu. Na ihrisko, vzdialené od rezortu Blue Diamond ***** Gl asi iba tri minúty autom, vás odvezie osobný šofér golfového ihriska El Camaleón.

Na golfovej recepcii vás už bude čakať všetko potrebné. Od povinného vozíku a nablýskaných palíc vysokej golfovej kvality, až po GPS navigáciu vo vozíku, ktorú počas hry mimoriadne oceníte. Žiadna berdí karta, ale dotyková obrazovka, pripravená reagovať na všetky vaše golfové potreby. Samozrejme, s chladničkou plnou ľadu a vody.


Počas hry vám personál ihriska príde skontrolovať ľad, či sa nerozpustil. Ak áno, s úsmevom, bez rušenia hry, vám ľad vymení. Personál vás odprevadí na prvú jamku, kde vám všetko potrebné k ihrisku vysvetlí v jazyku, ktorý potrebujete. Problémom nie je ani čínština. A potom sa už iba golfistovi napĺňa sen jamku po jamke. Sen, ktorý si možno ani nikdy nedovolil snívať.

Rozľahlé, dlhé a široké ferfeje siahajú všade, kde vám oko dovidí. Ihrisko má hlavu a pätu, nie je násilne dizajnované tak, aby ste nemali z hry radosť. Greg Norman presne vedel, čo od neho očakával a to sa mu aj podarilo. Neuveriteľne dokonalé zelené ferveje prerušujú iba prírodné úkazy, s ktorými architekt ihriska pri projektovaní evidentne počítal a zakomponoval ich do celého dizajnu.

Od jaskýň až po nádherný výhľad na more, ktoré je v Mexiku jedinečné. Zelené ferveje prerušuje iba vodná plocha a dokonalé bankre s ešte dokonalejším bielym pieskom. S nadsázkou, až v týchto bankroch pochopíte, prečo vám tá hra z piesku na Slovensku nejde.

Tráva zasahuje až priamo do vody. Doslova máte pocit, že to vlastne nie sú ani jazerá či lagúny, ale práve v noci napršaná dažďová voda. A to všetko v strede neuveriteľnej džungle. Bez akéhokoľvek rušivého vplyvu fauny a flóry. Všetko v absolútnej symbióze s prírodou a hlavne zvieratami. Tie vás sprevádzajú počas celej hry. Od nosáľov, leguánov až po krokodílov. Tých je na ihrisku vo vodných prekážkach vraj veľa, pretože na nich neustále upozorňuje výstražné zariadenie golfového vozíka GPS. Hráčom sa však evidentne vyhýbajú, pretože sme nevideli jediného ani vo vode.


Okrem toho GPS presne popisuje každú jamku ihriska s neskutočnou enviromentálnou, ale aj rezortnou architektúrou golfových apartmánov. Milým bonusom pri hre je fakt, že vás nevyrušuje ani žiadne autíčko s občerstvením, ktorého vodič spoza stromu striehne kedy dohráte, aby vám ponúkol občerstvenie. Stačí, ak na dotykovej obrazovke stlačíte určené miesto a do piatich minút je pri vás bufetové autíčko.

Táto služba platí pre čokoľvek, čo by sa vám na ihrisku nepredvídane stalo. Napríklad by ste prišli o všetky golfové loptičky. Stačí jednoducho stlačiť „message“ a personál rezortu vám splní každé vaše prianie takmer okamžite. Loptičky zahrané do džungle personál ihriska neodporúča hľadať. :)

Aj keď je El Camaleón vyhľadávaným ihriskom, či doslova rajom golfistov, cítite sa na ňom, akoby ste hrali sami. Je natoľko rozľahlé, že pokiaľ naozaj niekto hru nezdržuje mimo pravidiel golfu, nemáte šancu dobehnúť ďalšieho golfistu. Hráčom prestížnej PGA tour musí počas kola OHL Classic at Mayakoba naozaj poskytovať maximálny golfový komfort najvyššej úrovne. A presne takto sa tam cíti aj amatérsky hráč. Len bez divákov.

Vzhľadom na to, že ide o najprestížnejšie golfové ihrisko v Mexiku, hru na ihrisku El Camaleón si platíte, aj keď ste hosťom najluxusnejšieho rezortu na Playa de Carmen Blue Diamond ***** Gl, ktorý poskytuje služby hosťom až nad 21 rokov.


Ak ste však klientom CK TUI ReiseCenter Slovensko s.r.o. a hosťom luxusného rezortu Blue Diamond ***** Gl  Playa del Carmen, v cene luxusného ubytovania podľa izby a dĺžky pobytu, máte aj hru na ďalšom prestížnom golfovom ihrisku PGA.

CK TUI ReiseCenter Slovensko s.r.o. vám garantuje nezabudnuteľné golfové zážitky aj v Golf Club Grand Coral golf Riviera Maya. Ihrisko navrhol legendárny hráč Nick Price. Je rovnako nádherné a nezabudnuteľné ako El Camaleón. Taktiež ide o prvotriedny golfový rezort. Ihrisko je náročné hlavne pre strihanie rafov, ktoré sú naozaj výzvou.

Platí tu, že odmenený je presný hráč. Máte pocit, že loptičku nájdete, ale keď ste netrafili fervej, prídete na dané miesto k rafu, ste presvedčený, že ju nájdete, ale opak je pravdou. Špeciálna, absolútne dokonalo tvarovaná tráva, ju „zhltne“ ako sasanka. Výnimočnosťou sú na ihrisku akési „aloe vera koberce“, ktoré architekt zapracoval do dizajnu ako raf. Nízke rastlinky kaktusového pôvodu majú síce asi iba centimeter, ale loptičku zhltnú.

Toto luxusné ihrisko si naozaj vyžaduje veľmi presnú a precíznu golfovú hru, pokiaľ vašim cieľom bude z neho odísť s výborným skóre. Ale nezabudnuteľné zážitky ponúka hráčom všetkých úrovní. Nie len najlepším. Nádherný a náročný rezort ponúka zariadenia najvyššieho luxusu a individuálneho prístupu k hráčom.


Aj tu platí že, nič nie je nemožné. Od rezortu Blue Diamond ***** Gl  Playa del Carmen je vzdialený iba desať minút autom. Hotelový luxusný rezort si samozrejme za prepravu na ihrisko neúčtuje žiadny poplatok. Toto a iné vám garantuje CK TUI ReiseCenter Slovensko s.r.o. Starosti si nemusíte robiť ani s odletom z Viedne. Na a z letiska vás CK TUI ReiseCenter Slovensko s.r.o. bezpečne dopraví limuzína v cene dovolenky.

Obe PGA luxusné golfové ihriská sú zasadené priamo do prírodnej džungle Riviera Maya. Obe poskytujú maximálny golfový luxus najvyššej úrovne s povinnými vozíkmi, profesionálny obchod či tréningové plochy a telocvične.

A samozrejme, reštaurácie a bary, kde nalievajú najkvalitnejšiu mexickú tequilu, o ktorej ste pravdepodobne až do návštevy týchto luxusných mexických golfových rezortov ani nepočuli.

Ako sa hovorí, kto nezažije, neuverí!
 

CK TUI ReiseCenter Slovensko s.r.o.

Panská 10

811 01 Bratislava

Tel. +421 2 5464 1947

Fax:+421 2 54430471 www.tui-reisecenter.sk

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo