Matej Beňuš vyráža na Nový Zéland. Čaká ho príprava so Škantárovcami aj novým trénerom

13. 1. 2017 |
 

Strieborný olympijský medailista strávi nasledujúce mesiace u protinožcov, okrem tréningu sa bude venovať aj rodine.

Slovenský vodný slalomár Matej Beňuš s manželkou Ivanou počas tlačovej konferencie  pred odchodom na takmer trojmesačné sústredenie do Austrálie a na Nový Zéland.
Foto: TASR - Martin Baumann


Slovenský reprezentant vo vodnom slalome Matej Beňuš sa bude pripravovať na novú sezónu u protinožcov. Spolu s manželkou i dvomi deťmi v pondelok vyrazí na vyše dvojmesačné sústredenie na Nový Zéland a do Austrálie. Hlavným cieľom je poriadne sa rozjazdiť a taktiež zladiť sa s novým trénerom Pavlom Ostrovským.

"Idem tam s cieľom dobre sa rozjazdiť a nezraniť sa. Teraz som mal trošku dlhšiu prestávku bez pádlovania a mal som veľa povinností, zameriaval som sa na kondičku. Hlavne sa dobre pripraviť na novú sezónu. A okrem tréningov sa najviac teším na teplo," povedal.

 


 

Beňušovi podľa vlastných slov viacej vyhovujú takéto dlhé sústredenia, keďže sa už nemusí presúvať a riešiť logistiku. Na Nový Zéland odlieta 16. januára, do Austrálie sa presunie 2. februára a tam sa k nemu pridá už aj nový tréner a bratranci Škantárovci. Na Slovensko sa vráti 21. marca.

"S trénerom sme zatiaľ nemali veľa času na tréningy, toto bude prvé spoločné sústredenie, keďže cez sviatky som si ja jedno vymenil. Nebol som s nimi v Rakúsku, ale bol som na bežkách na Skalke, aby som mal viac času teraz pred odletom. Predpokladám, že spolupráca s ním bude rovnaká ako s Jurajom Minčíkom," uviedol.

Pestrá príprava obsahuje lezeckú stenu aj preteky

Na oboch miestach už má aj svoje lode. "Na Zélande som bol už v novembri, takže tam som si loď nechal a do Austrálie som ju už tiež poslal kontajnerom. Takže letíme bez lode a bude to menej stresujúca cesta."

Tréningy na vode, ktoré má pre komerčné využitie kanálov naplánované na skoro ráno alebo večer, bude striedať s behom, lezením na stene a posilňovňou, no spestrí si ich aj dvomi pretekmi. Na Australian Open i majstrovstvách Oceánie bude obhajovať vlaňajšie triumfy.

"Trošku mi už chýba súťaženie, od posledného sústredenia na Zélande som nebol na vode. Preferoval som zimnú prípravu na kondičku, behy, posilňovňa a hokej, ten hrávame tak štyri-päťkrát týždenne. Ja si oddych príliš nedávam, stále ma to veľmi baví. Troška som si oddýchol od vody a veľmi sa teším na novú sezónu," uviedol Beňuš, ktorý sa chce sústrediť na všetky hlavné preteky sezóny. Vrcholy budú Svetový pohár, majstrovstvá Európy v slovinskom Tacene a svetový šampionát vo francúzskom Pau.
 


 

Pre strieborného medailistu z olympiády v Riu de Janeiro 2016 to bude najdlhšie sústredenie, na ktorom ho bude sprevádzať aj rodina.

"Vlani sme boli spolu mesiac v Austrálii, takže toto bude najdlhší rodinný pobyt. Je lepšie, keď idú so mnou. Treba brať ohľad na manželku a pre deti je ťažké, keď som dlho prečo. Aj mne by za nimi bolo veľmi smutno."

Okrem tréningu ho tak čakajú aj rodinné povinnosti. "Samozrejme sa im nevyhnem. Medzi tréningami bude asi trochu menej oddychu, ale máme to naplánované tak, že deti pôjdu naraz späť, takže potom bude čas aj pre nás. Máme prenajatý apartmán s kuchyňou v Austrálii aj na Zélande tak dúfam, že manželka bude variť, keď bude mať čas popri deťoch," pokračoval.

Po šesťdňovej zaberačke má Beňuš na každú nedeľu naplánované voľno. "Vtedy si nájdeme čas vybehnúť na nejaký výlet. Za tie roky v Austrálii poznáme všetko. Budeme bývať v Penrithe, odtiaľ je to hodinka na pláž, hodinka do Sydney a kúsok do Modrých hôr, kde máme známych. Keďže idú aj deti, bude to teraz také 'babyfriendly', pôjdeme do neďalekej ZOO a na rôzne detské atrakcie," dodal.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo