Liška po prehre s Kanadou ťažko zaspával: Takéto sklamanie si nepamätám

14. 5. 2019 |
 

Po troch zápasoch sú na konte slovenského tímu tri body za výhru nad USA. Proti Fínom aj proti Kanade predviedli Slováci sympatický výkon, ten však nebol odmenený bodmi. Liška verí, že hokejová spravodlivosť sa prejaví v ďalších zápasoch.

Foto - TASR/AP

 

KOŠICE. Ťažko sa hokejistom Slovenska hodnotila prehra 5:6 s Kanadou. V zápase viedli 2:0 aj 4:2 a za stavu 5:5 siahali po cenných bodoch, napokon však vyšli naprázdno. Útočník Adam Liška mal zo svojich dvoch gólov iba čiastočnú radosť, po mimoriadne nepríjemnej prehre sa mu len ťažko zaspávalo. "Musel by som sa veľmi rozpamätať, kedy som bol takto sklamaný," povedal.

 

 

Liška dal dva góly

Liškove zásahy znamenali priebežný stav 2:0 i 4:2, napokon však vyšli nazmar. Gól Marka Stonea v čase 59:59 znamenal tri body pre Kanadu. "Niekde v podvedomí ma moje góly tešia, ale po takomto zápase sa mi bude ťažko zaspávať. Ten pocit na konci bol hrozný, zalial ma studený pot. Na konci som sa to snažil sledovať iba cez rukavice, potom som však počul divákov," poznamenal.

Slováci podali proti jednému z najväčších favoritov turnaja srdnatý výkon, ktorý podporili aj gólmi. Remíza, ktorá by znamenala minimálne cenný bod, sa však napokon nekonala. "Myslím si, že Kanaďania boli v útoku veľmi dobrí, no my sme si mali viac čistiť priestor pred svojou bránkou a nepúšťať ich k dorážkam. Ten gól na 5:6 ma štve o to viac, že som vo formácii, ktorá chodí na oslabenia. Kanaďania to vedia trafiť, mali však aj šťastie, najmä na konci."

Mladý útočník sa do zápasových štatistík zapísal nielen dvomi gólmi, ale aj dvojminútovým trestom. Ten dostal v 47. minúte za predstieranie pádu pri kroščeku Duboisa. Pri otázke, či to skutočne filmoval, priznal: "Priznám sa, že trošku áno, ale inak by si to nikto nevšimol. Chcel som ukázať, že som ten krošček dostal. Viem, že by som to nemal robiť."

 

Liška verí v hokejovú spravodlivosť

Slováci sa aj v treťom zápase mohli spoľahnúť na pomoc publika a zaplnená Steel Aréna bola opäť šiestym hráčom domáceho tímu. Divákov nabudených vedením 2:0 i 4:2 viackrát rozčertili verdikty rozhodcu, najmä pri neuznanom góle Tomáša Tatara. "Viem si predstaviť, aké emócie lomcovali divákmi. Môžeme im sľúbiť, že sa na ďalší zápas dobre pripravíme a dáme do toho všetko," uviedol Liška.

Po troch zápasoch sú na konte slovenského tímu tri body za výhru nad USA. Proti Fínom aj proti Kanade predviedli Slováci sympatický výkon, ten však nebol odmenený bodmi. Liška verí, že hokejová spravodlivosť sa prejaví v ďalších zápasoch. "Musel by som sa veľmi rozpamätať, kedy som bol takto sklamaný. Ak sa v jednom zápase stane niečo nespravodlivé, tak sa to v ďalších otočí. To sa mi už viackrát potvrdilo, preto verím, že to tak bude aj tentoraz," dodal.