Lionel Messi si prevzal šiestu Zlatú kopačku, má o dve viac ako Ronaldo

16. 10. 2019 |
 

Argentínsky futbalista Lionel Messi si v stredu prevzal Zlatú kopačku - ocenenie pre najlepšieho kanoniera Európy.

Hráč Barcelony Lionel Messi oslavuje druhý gól do bránky Manchesteru United v 2. zápase štvrťfinále Ligy majstrov FC Barcelona - Manchester United na štadióne v Barcelone 16. apríla 2019. FOTO TASR/AP

Argentínsky futbalista Lionel Messi si v stredu prevzal Zlatú kopačku - ocenenie pre najlepšieho kanoniera Európy. Tridsaťdvaročný útočník Barcelony vsietil v uplynulej sezóne 36 gólov a cenu získal tretíkrát za sebou, celkovo po šiesty raz v kariére.

Lionel Messi zlatá kopačka

Prevzal si ju z rúk riaditeľa španielskeho periodika MARCA Juana Ignacia Gallada za prítomnosti manželky Antonelly Roccuzzovej a synov Thiaga a Matea. Na odovzdaní sa zúčastnili aj Messiho spoluhráči z Barcelony.

"Bez tímu by som nevyhral ani raz. Ďakujem všetkým prítomným, najmä rodine," povedal Messi, ktorý má v zbierke už o dve Zlaté kopačky viac ako Portugalčan Cristiano Ronaldo.

Na druhom mieste v počte ligových gólov v ročníku 2018/2019 bol 20-ročný Francúz Kylian Mbappe, ktorý dosiahol 33 zásahov. Tretí skončil taliansky veterán Fabio Quagliarella s 26 gólmi.