Ajax opäť šokoval, Juventus a Ronaldo v Lige majstrov skončili

16. 4. 2019 |

Futbalisti Ajaxu Amsterdam prekvapujúco postúpili do semifinále Ligy majstrov 2018/2019. Po minulotýždňovej domácej remíze 1:1 zvíťazili v utorkovej odvete na štadióne Juventusu Turín 2:1.

Futbalista Juventusu Cristiano Ronaldo. Foto - TASR/AP

Liga majstrov Juventus Ajax ONLINE futbal dnes od 21:00

Juventus sa dostal do vedenia zásluhou Cristiana Ronalda, ale hostia vzápätí odpovedali Donnyho van de Beeka. Rozhodujúci gól strelil v druhom polčase kapitán Matthijs de Ligt. Ajax sa predstaví v semifinále LM prvýkrát od roku 1997.

V Turíne mohli ísť do vedenia prekvapujúco hostia. Po ukážkovej kombinácii sa lopta odrazila k Van de Beekovi, ten však prestrelil. Vzápätí na opačnej strane spoza veľkého vápna vypálil Dybala, ale vytiahol sa brankár Ajaxu Onana.

V 28. min už bol prikrátky na hlavičku Cristiana Ronalda. Portugalský kanonier si nabehol na rohový kop Pjaniča a po zmätkoch v obrane hostí bez ťažkostí otvoril skóre. Jeho zásah odobril aj VAR. Juventus sa netešil dlho. Už o sedem minút sa dostal za obranu domácich Van de Beek a napravil svoje zaváhanie z úvodu duelu - 1:1.

Po zmene strán mohli hostia dokonať obrat. V 52. min si po krídle zbehol do šestnástky Ziyech, ale Szczesny jeho pokus zlikvidoval. Ajax sa slávneho súpera nebál a pokračoval v odvážnom výkone.

Van de Beekovu strelu vytesnil Szczesny, Tadičovu prihrávku na Ziyecha, do stopercentnej príležitosti, v poslednej chvíli pokryl Pjanič, ale hostia sa napokon dočkali. V 67. minúte zahral rohový kop Schöne a najvyššie vyskočil kapitán De Ligt, ktorý sa postaral o postupový zásah Amsterdamu. Nevýrazný Juventus mohol inkasovať aj o desať minút.

Neres si nabehol za obranu, ale minul. Napriek tomu sa nepoučil a od tretieho gólu ho zachránilo iba ofsajdové postavenie zakončujúceho Ziyecha. Iskierku nádeje vykresala pre Juventus neprehľadná situácia v pokutovom území, ale rozhodca Turpin po konzultácii s VAR neodpískal ruku hosťujúceho obrancu a pochoval tohtosezónne ambície Turínčanov na celkové víťazstvo.

Juventus vyhral LM dvakrát v histórii, naposledy ešte v roku 1996, keď vo finále zdolal práve Ajax. Rok predtým sa tešil z titulu holandský klub, bola to jeho doteraz posledná štvrtá trofej.

Víťaz súboja sa v semifinále stretne s lepším z dvojice Manchester City - Tottenham Hotspur.

Liga majstrov 2018/2019 odvety štvrťfinále

Juventus - Ajax 1:2, prvý zápas 1:1, postupuje Ajax

Juventus Turín
1 : 2
(1:1)
AFC Ajax

Góly: 28. Ronaldo – 35. van de Beek, 67. de Ligt. ŽK: 69. Can (JUV). Rozhodca: Clément Turpin – Nicolas Danos, Cyril Gringore – Benoît Bastien – Nicolas Rainville – François Letexier.
Juventus Turín: Szczęsny – De Sciglio (64. Cancelo), Rugani, Bonucci, Sandro – Can, Pjanić, Matuidi – Bernardeschi (82. Bentancur), Dybala (C) (46. Kean), Ronaldo.
AFC Ajax: Onana – Veltman, de Ligt (C), Blind, Mazraoui (11. Sinkgraven, 82. Magallán) – Schöne, van de Beek, F. de Jong – Zijach (88. Huntelaar), Tadić, Neres.
67 gól Ajax Amsterdam dal gól! Gól strelil MATTHIJS DE LIGT, ktorý sa dokázal vo vzduchu predrať cez súpera a streliť veľmi dôležitý gól.
35 gól Ajax Amsterdam dal gól! Gól strelil DONNY VAN DE BEEK, ktorý dostal ideálnu prihrávku na ofsajdovú hranicu. Následne sa zoči voči domácemu brankárovi nemýlil.
28 gól Juventus Turín dal gól! Gól strelil CRISTIANO RONALDO, ktorý vyskočil najvyššie na presný center Miralema Pjanića a otvára tak skóre dnešného zápasu.