Liga majstrov FC Barcelona v 1. semifinále zdolala Liverpool FC 3:0

1. 5. 2019 |

Futbalisti FC Barcelona zvíťazili v stredajšom prvom semifinále Ligy majstrov 2018/2019 na Camp Nou nad FC Liverpool 3:0.

Hráč Barcelony Lionel Messi.  Foto - TASR/AP

Liga majstrov FC Barcelona Liverpool FC futbal

Čerstvo korunovaný španielsky majster nastúpil v očakávanej zostave, tréner LFC Jürgen Klopp ňou trochu zamiešal, nehral Firmino limitovaný zdravotnými problémami, ani obranca Alexander-Arnold, ktorého miesto zaujal Gomez. V prvom polčase to bola medzi oboma 5-násobnými európskymi šampiónmi taktická bitka o stred poľa.

V 4. minúte sa dostal Mane za chrbát Piqueho, ten ho v súboji zhodil na zem, ale penalta sa nepískala. Pokutový kop sa nekopal ani v 14. minúte, keď Messi reklamoval ruku van Dijka. O minútu Messi prihral do šance Coutinhovi, ktorého strelu ale Alisson výborne zlikvidoval. V 24. minúte si hosťujúci Keita zranil slabiny a vystriedal ho Henderson.

Už o dve minúty sa zmenilo skóre, pri akcii z ľavej strany si Alba počkal na nábeh Suareza a ten jeho prihrávku v sklze pred Alissonom poslal do siete - 1:0. LFC mohol vyrovnať v 35. minúte, keď Henderson poslal prihrávku za obranu na Maneho, ten loptu ale dočahoval a vo veľkej šanci prestrelil nad. Hralo sa vo vysokom tempe, hostia dokázali favorita dostať do úzkych, ale skóre sa v prvom polčase nezmenilo.

Minuloročný neúspešný finalista z Anglicka mohol hneď na začiatku druhého polčasu vyrovnať, z dobrej pozície vypálil Milner, ale ter Stegen skvele vyrazil. Nemecký brankár sa predviedol aj v 53. minúte, keď vyrazil prízemnú strelu Salaha spoza šestnástky na roh. Ter Stegen sa ukázal aj v 59. minúte, keď bomba Milnera skončila v jeho rukaviciach.

Domáci nechávali hosťom priestor, ale aj vďaka veľkej snahe "The Reds" vyrovnať. Barcelone sa jej taktika vyplatila v 75. minúte, po strate lopty hostí prenikal Messi, jeho prihrávka sa dostala k Suarezovi, ktorý trafil len brvno, ale lopta sa odrazila pred osamoteného Messiho a ten ju pohodlne dopravil do opustenej brány - 2:0.

V 82. minúte na krutých 0:3 pre Liverpool upravil fantastickou strelou do pravého horného rohu z priameho kopu Messi. Bol to jeho jubilejný 600. gól v drese FC Barcelona. Znížiť mohol vzápätí striedajúci Firmino, jeho strelu na bránkovej čiare zastavili obrancovia a dorážka Salaha išla iba do žrde. V úplnom závere nevyužil po brejkoch dve veľké šance domáci striedajúci Dembele, no do odvety aj tak pôjde Barcelona s luxusným trojgólovým náskokom.

1. zápas semifinále Ligy majstrov 2018/2019 - streda 1. mája (21.00 SELČ)

FC Barcelona - FC Liverpool 3:0 (1:0)

FC Barcelona
3 : 0
(1:0)
Liverpool FC

Góly: 27. L. Suárez, 75. Messi, 82. Messi. ŽK: 39. Lenglet (BAR), 81. L. Suárez (BAR), 86. Alba (BAR) – 81. Fabinho (LIV). Rozhodca: Björn Kuipers.
FC Barcelona: ter Stegen – Roberto (90+4. Aleñá), Piqué, Lenglet, Alba – Rakitić, Busquets, Arturo Vidal – Messi (C), L. Suárez (90+3. O. Dembèlé), Coutinho (60. N. Semedo).
Liverpool FC: Alisson – Joe Gomez, Matip, V. van Dijk, Robertson – Milner (C) (85. Origi), Fabinho, Keïta (24. Henderson) – M. Salah, Mané, Wijnaldum (79. Firmino).
82 gól Barcelona dala gól!
LIONEL MESSI sa postavil k priamemu kopu z nejakých 25 metrov. Loptu poslal ľavačkou nechytateľne do rohu brány. Alisson ostal absolútne bez šance.
75 gól Barcelona dala gól!
Liverpool bol síce celý druhý polčas lepší, lenže domáci z prvej šance v druhom dejstve vyťažili maximum. Prenikajúci Lionel Messi bol síce zastavený Fabinhom, ten však vypichol loptu do šance pre Luisa Suaréza, ktorý spred päťky opečiatkoval brvno, no LIONEL MESSI dorazil guľatý nezmysel do prázdnej brány.
27 gól Barcelona dala gól!
Domáci idú do dôležitého vedenia. Prakticky z ničoho poslal krásny center zľava Jordi Alba. LUIS SUÁREZ si skvele zbehol za obranu pred päťku na center a v sklze ho usmernil na za bezmocného Alissona.