Kvalifikácia MS 2018: Róbert Mak reagoval na vylúčenie v Škótsku

6. 10. 2017 |
 

Slovensko kleslo v tabuľke F-skupiny na tretie miesto. Anglicko ako istý víťaz skupiny už postúpilo na budúcoročný šampionát do Ruska.

Foto - TASR

Slovenský futbalový reprezentant Róbert Mak v reakcii na jeho vylúčenie vo štvrtkovom kvalifikačnom zápase v Škótsku poprel úmysel filmovať. V deviatom súboji Slovákov v F-skupine kvalifikácie MS 2018 udelil srbský hlavný rozhodca stredopoliarovi hostí v 23. minúte druhú žltú kartu za simulovanie a Slovensko napokon duel v glasgowskom Hampden Parku prehralo 0:1.

Kvalifikácia MS 2018: Škótsko - Slovensko 

Zverenci slovenského reprezentačného trénera Jána Kozáka boli v oslabení pod tlakom domácich a ten napokon nevydržali, keď si v 89. minúte dal vlastný gól kapitán Martin Škrtel. Dvadsaťšesťročný Mak na jeho oficiálnom webe úmyselné filmovanie pri zákroku brankára domácich Craiga Gordona striktne odmietol.

Kvalifikácia MS 2018: Mak reagoval na vylúčenie 

"Nešiel som do súboja simulovať. Jednoducho to bol zlomok sekundy. Brankár vybehol a urobil to rozumne: stiahol si ruky a ja som už padal. Ten pád som už nevedel zastaviť. Hneď som sa postavil a hral som ďalej. Chcel som jednoznačne hrať! Keby som chcel simulovať, tak zostanem ležať... Je mi to ľúto kvôli realizačnému tímu a spoluhráčom. Tí museli viac ako hodinu bojovať v desiatich a potom sme prehrali takýmto nešťastným gólom... Každý si môže myslieť čo chce, ale... Nikdy v mojej kariére som nesimuloval, nikdy som nechcel po hereckom výkone získať výhodu. Veľmi ma to mrzí, ako to dopadlo! Verím, že toto nešťastie sa obráti v nedeľu na šťastný koniec!" uviedol stredopoliar PAOK Solún.

Slovensko kleslo v tabuľke F-skupiny na tretie miesto. Anglicko ako istý víťaz skupiny už postúpilo na budúcoročný šampionát do Ruska. Druhí Škóti majú pred Slovákmi na pozícii zaručujúcej možnú účasť v baráži náskok dvoch bodov. V nedeľu 8. októbra hrajú v Slovinsku, Slováci v Trnave hostia outsidera z Malty.

 
 
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo