Kto z našich v NHL pôjde na MS v hokeji? Tu sú prvé vyjadrenia, vyzerá to dobre

8. 4. 2019 |
 

Miroslav Šatan plánuje ohlásiť mená konkrétnych posíl aj s termínmi ich príchodov až po nadchádzajúcom dvojzápase s Nemeckom.

Foto - TASR

Všetci hokejisti z NHL, ktorých kluby nepostúpili do play off, sú pozitívne naklonení smerom k účasti na domácich MS. Na pondelkovom reprezentačnom zraze v Piešťanoch to oznámil generálny manažér národného tímu Miroslav Šatan.

Plánuje ohlásiť mená konkrétnych posíl aj s termínmi ich príchodov až po nadchádzajúcom dvojzápase s Nemeckom. Prezradil, že v súčasnosti riešia poistku Richarda Pánika, ktorému sa končí zmluva v Arizone.

MS v hokeji 2019 zostava Slovensko

Okrem Pánika sa klubová sezóna po základnej časti NHL skončila aj Andrejovi Sekerovi (Edmonton), Christiánovi Jarošovi (Ottawa) a Tomášovi Tatarovi (Montreal).

 

 

"Všetci hráči, ktorých kluby už v sezóne dohrali, sú nachystaní pozitívne smerom k majstrovstvám sveta a pracujeme na tom, aby sa čo najskôr pripojili k národnému mužstvu. V nedeľu sa im skončila sezóna, čiže v najbližšom čase ich čakajú v zámorských kluboch výstupné lekárske prehliadky. Určite s nimi budeme znovu komunikovať, konkrétnejšie informácie budeme mať na konci týždňa po zápasoch s Nemeckom," uviedol Šatan.

Otázny je zdravotný stav Jaroša, ktorého v závere základnej časti sužovalo zranenie zadného stehenného svalu, dôležité budú výsledky výstupných testov v Ottawe. "Bavili sme sa minulý týždeň. Po lekárskej prehliadke sa s ním znovu spojím," podotkol Šatan.

Pánikovi vyprší na konci júna dvojročný kontrakt a zatiaľ s Coyotes nepodpísal nový. Je možné, že v lete si bude ako neobmedzený voľný hráč hľadať nový angažmán. Prípadné zranenie na MS by mohlo ohroziť jeho hokejovú budúcnosť.

"Budem sa ho snažiť skontaktovať v pondelok večer. Sú tam veci, ktoré treba doriešiť, najmä ohľadom poistky. Je to otázka času a peňazí," vysvetlil Šatan. V minulosti v podobných prípadoch preplácala časť poistky Medzinárodná hokejová federácia (IIHF).

"Existuje dohoda s IIHF. Samozrejme, záleží od individuálneho prípadu, aká je výška poistného. Je tam časť, ktorú vie pokryť aj IIHF." Podľa Šatana by posily z NHL mohli prísť už pred dvojzápasom s Českom (26.-27. apríla). "Niektorí budú potrebovať pár dní, aby si vyriešili svoje veci a presunuli sa do Európy," doplnil generálny manažér.

Okrem posíl z NHL je v hre aj možný príchod hráčov z nižšej zámorskej súťaže AHL. Po konci základnej časti bude voľný krídelník Binghamtonu Devils Marián Studenič.

MS v hokeji 2019 zostava Slovensko

"Som v kontakte s jeho agentom, bavili sme sa o tejto možnosti. Sezóna sa mu skončí 14. apríla, uvidíme, aká bude vtedy situácia v reprezentácii, či bude priestor na to, aby sme ho vyskúšali v niektorom z ďalších prípravných blokov," povedal Šatan. U ostatných hráčov z farmárskej AHL je situácia komplikovanejšia.

"Ak aj ich kluby vypadnú v play off, niektorých hráčov ako Peter Cehlárik či Marko Daňo si ich organizácie stiahnu do prvého tímu. V prípade zranení by mohli mať šancu nastúpiť v bojoch o Stanleyho pohár. V tom prípade by neboli uvoľnení pre potreby reprezentácie."

V predošlom týždni vedenie reprezentácie naznačilo, že by mohlo osloviť aj mladého brankára Dávida Hrenáka, ktorý chytá v NCAA na St. Cloud State University. "Jano Lašák (tréner brankárov, pozn. red.) je s ním v kontakte. Uvidíme, zatiaľ pracujeme s brankármi, ktorí sú tu. Pokiaľ nepríde ku krízovým situáciám, zraneniam, tak nad jeho povolaním zatiaľ neuvažujeme," dodal Šatan.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo