Kompletný program štvrťfinále MS v hokeji 2019

22. 5. 2019 |
 

Kompletný program štvrťfinále MS v hokeji 2019. Kľúč nasadenia sa odvodzuje od umiestnenia v základnej skupine.

Na snímke druhý vpravo Jakub Vrána (Česko) sa raduje zo svojho gólu so spoluhráčmi v zápase základnej B-skupiny Česko - Švédsko na 83. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji 10. mája 2019 v Bratislave. FOTO TASR - Michal Svítok
 

Kompletný program štvrťfinále MS v hokeji 2019. Kľúč nasadenia sa odvodzuje od umiestnenia v základnej skupine. Ruskí hokejisti sa vo štvrťfinále 83. MS stretnú v Bratislave s USA. Ako víťazi B-skupiny by v šlágri proti štvrtému tímu košickej A-skupiny budú hrať o 16.15. O 20.15 nastúpia Česi s Nemeckom, lebo ako druhí v "béčku" zostávajú v hlavnom dejisku šampionátu. Nemecko na východe republiky skončilo tretie.

MS v hokeji 2019 štvrťfinále, štvrtok 23. mája, program

Švédi ako obhajcovia titulu narazia na Fínsko, druhé mužstvo košickej A-skupiny a tak z bojov o medaily istotne vypadne jeden z dvojice bratislavských finalistov z roku 2011. "Suomi" vtedy zdolali "Sverige" 6:1. To bude druhé štvrťfinále v Košiciach, to prvé zvedú víťazná Kanada a Švajčiari, ktorí z Bratislavy pricestujú ako štvrtý tím tabuľky. Presný časový rozpis definizoval direktoriát turnaja na okamžitom zasadnutí a zohľadnil televízne priority.

Vedenie turnaja v prvý hrací deň určilo zmenu formátu sobotného semifinále, najvyššie nasadený postupujúci tím sa stretne najnižšie nasadeným a zvyšná dvojica spolu. Vopred sa tak nedá určiť pavúk, Kľúč nasadenia sa odvodzuje od umiestnenia v základnej skupine, pri zhode ďalej rozhoduje počet nazbieraných bodov, skóre, počet strelených gólov, respektíve pozícia v predšampionátovom rebríčku IIHF.   

MS v hokeji 2019 štvrťfinále, štvrtok 23. mája, program

Rusko - USA 4:3, online prenos - kliknite

Kanada - Švajčiarsko 3:2, online prenos - kliknite

Česko - Nemecko 5:1, online prenos - kliknite

Fínsko - Švédsko 5:4 pp, online prenos - kliknite

MS v hokeji 2019 semifinále, sobota 25. mája, program

Rusko - Fínsko 0:1, online prenos - kliknite

Kanada - Česko -:-, online prenos dnes od 19:15 - kliknite

MS v hokeji 2019 finále, nedeľa 26. mája, program

15.45 o bronz - Rusko - Česko

20.15 finále - Fínsko - Kanada

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo