Kmotrík by mal zvážiť, či Slovan nenechá tak. Neuľavilo by sa len jemu

15. 7. 2016 |
 

Je to ako s boľavým zubom. Stále mu dávate šancu, no keď sa konečne odhodláte, že si ho dáte vytrhnúť, zistíte, že ste to mali spraviť dávno.

Ivan Kmotrík st. Foto: archív TASR

Futbalový Slovan nefunguje. Nebaví fanúšikov, hráčov ani majiteľa.

Fanúšikovia nemajú radosť z výkonov hráčov na SVOJOM štadióne, hráči si chodia do Slovana akurát tak zarobiť a majiteľ sa dlhodobo tvári ako najväčší trpiteľ strednej Európy.

Po štvrtkovom zápase môžeme skonštatovať, že Slovan nebaví ani Ľuboša Hlavenu, ktorý to dal počas priameho prenosu niekoľkokrát najavo.

Keby bol súčasný Slovan klasickou firmou (a nie štátnou), určite by nehral korporátnu prvú ligu.

Preto by sa mal majiteľ Ivan Kmotrík st. zamyslieť, či to ešte dáva zmysel. Pokiaľ Slovan nepostúpi do skupinovej fázy európskej súťaže, každoročne musí do futbalovej zábavky vrážať peniaze. 

A navyše, neprináša tým radosť. Zvyšok Slovenska síce nenávidí Slovan ako tomu vždy bolo, no na svoj klub zanevierajú aj najvernejší.

Taký hokejový Slovan (a hlavne jeho majiteľ) síce tiež nie je mimo Bratislavy zrovna najobľúbenejší, ale prináša radosť desaťtisícom ľudí. Stačia športové úspechy.


Futbalovému Slovanu akútne chýba koncepcia, nad niektorými krokmi manažmentu sa zastavuje rozum (príklady si doplňte sami, nebude to také ťažké).

Odchod Kmotríka seniora z klubu by klub zruinoval. Po športovej a finančnej stránke určite.

Na druhej strane by najslávnejší slovenský klub dostal novú šancu a možno by sa ho chytil niekto, kto by s ním mohol hrať na dôstojnej úrovni. A vrátiť radosť belasým fanúšikom.

Jediným vykúpením z aktuálnej mizérie môže byť nové (a nevyhnutne netransparentné) Tehelné pole. No na príklade Slavie Praha môžeme vidieť, že ani nový štadión všetko zrazu nenapraví.

Je to ako s boľavým zubom. Stále mu dávate šancu, no keď sa konečne odhodláte, že si ho dáte vytrhnúť, zistíte, že ste to mali spraviť dávno. Je vám lepšie, aj keď vám niečo bude do konca života chýbať.

Kmotrík by mal zvážiť, či ten Slovan nenechá tak. Neuľavilo by sa len jemu.

 
 
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo