Klopp sa svojsky zastal Rooneyho, ktorého počas zrazu vyfotili opitého

18. 11. 2016 |
 

Do podobnej situácie sa pred desiatimi rokmi dostal aj tréner FC Liverpool.

Foto: TASR/AP, Twitter, koláž: športinak.sk

Jürgen Klopp označil súčasnú generáciu anglických futbalistov za zatiaľ najprofesionálejšiu spomedzi všetkých.

Týmito slovami reagoval na situáciu okolo Wayna Rooneyho. Toho v nedeľu nadránom vyfotili opitého na svadbe počas reprezentačného zrazu.

„Všetky legendy, ktoré milujeme, pili ako dúhy a fajčili ako továrenské komíny,“ povedal tréner FC Liverpool podľa britského Guardianu.

Rooney so spoluhráčmi z anglickej reprezentácie dostali v sobotu večer voľno po piatkovom kvalifikačnom zápase proti Škótsku.

Rooney navyše vedel, že v utorok nenastúpi v prípravnom zápase proti Španielsku.

„Naozaj cítim s hráčmi. Viem, že sme v najlepšom období života, zarábame veľa peňazí a robíme prácu, ktorá nás baví. Možno je preto prekvapením, keď sa zistí, že sme tiež len ľudské bytosti,“ zamyslel sa Klopp.

„Niekedy sme pozvaní na svadby, narodeniny a podobne. Môžeme sa tváriť ako profesionáli a povedať „nie, nepijeme“. Alebo „ak fajčíš, choď, prosím, 20 metrov odo mňa, pretože nechcem byť pasívnym fajčiarom“. Tak ale život nefunguje.“

Tréner aktuálneho lídra Premier League priznal, že má podobnú skúsenosť ako Rooney. V roku 2006 bol jeho Mainz posledný v tabuľke nemeckej bundesligy.

Kloppa pozvali na vianočnú párty. Aby ho nespoznali fotografi, prezliekol sa za Santa Clausa.

„Potom som už prišiel do bodu, že som bol trochu opitý, tak som si dal dole masku a zrazu ma niekto vyfotil. Na druhý deň sa fotka objavila v Bilde (bulvárny denník, pozn. redakcie) s titulkom: „Takto Klopp oslavuje posledné miesto v tabuľke.“ Ale ja som neoslavoval. Stane sa a idete ďalej, nejde o nič veľké.“

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo