Kedy Slováci postúpia zo skupiny na futbalové ME 2020 (Postupové počty)

10. 10. 2019 |
 

Kedy Slováci postúpia zo skupiny kvalifikácie ME 2020? Slovenská futbalová reprezentácia potrebuje k postupu na futbalové ME 2020 aj zaváhania súperov.

Na snímke kapitán Marek Hamšík (Slovensko) sa raduje po strelení tretieho gólu počas zápasu kvalifikačnej E-skupiny Azerbajdžan - Slovensko o postup na futbalové ME2020 v Baku 11. júna 2019. Hamšík strelil 23. gól za národný tím a v historickej tabuľke kanonierov sa vyrovnal Róbertovi Vittekovi. FOTO TASR - Pavel Neubauer

Kedy Slováci postúpia zo skupiny kvalifikácie ME 2020? Slovenská futbalová reprezentácia potrebuje k postupu na futbalové ME 2020 aj zaváhania súperov.

Kedy Slováci postúpia zo skupiny na futbalové ME 2020 - postupové počty

Slovenská futbalová reprezentácia má po domácej remíze s Walesom na svojom konte desať získaných bodov a odohratých šesť zápasov. Zostávajú nám ešte odohrať zápasy v Chorvátsku a na záver domáci proti Azrbajdžanu. Nejaký bod z Chorvátska by sa výrazne hodil.

Wales, ktorý má aktuálne sedem bodov a päť odohratých zápasov (teda o jeden menej ako naši) čakajú ešte tri zápasy. Dva domáce, najskôr proti Chorvátsku a na záver proti Maďarsku. Medzitým ešte aj jeden vonku v Azerbajdžane.

V hre o postup je stále aj Maďarsko, ktoré má momentálne na svojom konte 9 bodov a šesť odohratých zápasov rovnako ako naša reprezentácia. Naši sú teda momentálne v lepšom postavení ako Maďarsko, ale papierovo horšom voči Walesu.

Wales by však musel v posledných troch zápasoch výrazne zabodovať a naši by museli prehrať v Chorvátsku, ktoré už počas zápasu s nami a po zápase vo Walese môže byť jasným postupujúcim. Ale postupne.

Zostávajúci program kvalifikácie ME 2020 vo futbale

nedeľa 13. októbra:
Maďarsko - Azerbajdžan (18.00)
Wales - Chorvátsko (20.45)

sobota 16. novembra:
Azerbajdžan - Wales (18.00)
Chorvátsko - SLOVENSKO (20.45)

utorok 19. novembra:
SLOVENSKO - Azerbajdžan (20.45)
Wales - Maďarsko (20.45)

 

Kedy Slováci postúpia na ME 2020 vo futbale?

- Slováci postúpia ak budú mať po poslednom kole o bod viac ako Wales a minimálne rovnako ako Maďarsko.

- Slováci postúpia na ME 2020 ak vyhrajú oba nasledujúce zápasy v Chorvátsku aj doma s Azerbajdžanom a stratí čo i len jeden bod. Ak naši vyhrajú oba zápasy, určite prebehnú Maďarsko.

- Slováci preskočia v tabuľke Wales ak doma zdolajú Azerbajdžan a po prípadnej prehre našich v Chorvátsku Wales v posledných troch zápasoch nezíska šesť bodov za dve výhry (Wales čaká D Chorvátsko, V Azerbajdžan a D Madarsko)

- Slováci preskočia Maďarsko ak doma zdolajú Azerbajdžan a po prípadnej prehre v Chorvátsku a Maďarsko po výhre nad Azerbajdžanom nevyhrá vo Walese. Ak by Maďarsko vyhralo doma s Azerbajdžanom aj vo Walese, bude mať 15 bodov a naši budú potrebovať výhru v Chorvátsku.

- Postup stále nemá istý ani Chorvátsko, ale muselo by prehrať aj vo Walese, aj doma potom so Slovenskom. Do konca kvalifikácie sa hrá ešte šesť zápasov a scenárov je naozaj ešte veľa a rovnako ako sa môže stať, že naši v poslednom zápase už o postup nebudú hrať ale aj aj to, že pred posledným zápasom budú postupujúcim.

 

 

 

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo