Kedy postúpia Slováci zo skupiny? Aktuálne postupové počty MS 2019 v hokeji

15. 5. 2019 |
 

Slovensko, MS v hokeji 2019, postup, skupina, Košice, hokej. Podarí sa našim postúpiť? Takéto sú aktuálne postupové počty a postupová matematika.

Na snímke slovenský obranca Erik Černák (vľavo) sa teší po strelení gólu v presilovke 5 na 3 v zápase základnej A-skupiny USA - Slovensko na 83. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v Košiciach 10. mája 2019. Vpravo je Michal Krištof. Foto TASR - Martin Baumann

Slovensko, MS v hokeji 2019, postup, skupina, Košice, hokej. Podarí sa našim postúpiť? Takéto sú aktuálne postupové počty a postupová matematika.

MS 2019 v hokeji Kedy postúpia Slováci zo skupiny? Aktuálne postupové počty

Slovensko po prehre s Nemeckom už nemá postup vo svojich rukách a musí čakať na zaváhanie trojice USA, Fínsko a Kanada.

Po strede majú Slováci na MS v hokeji 2019 odohrané štyri zápasy. Naši z nich vybojovali tri body za výhru nad USA a v tabuľke im patrí šiesta pozícia. Nemecko, ktoré boli zrejme našim najväčším súperom v boji o postup je momentálne v skupine s plným ziskom 12 bodov v tabuľke prvé.

Slováci sa už pred Nemcov v tabuľke nedostanú. Môžu ich 12 bodov už len vyrovnať, ale vďaka horšiemu vzájomnému zápasu už s veľkou pravodepodobnosťou skončia za nimi. 

 

 

MS v hokeji 2019 Kedy Slováci postúpia zo skupiny?

Hlavným súperom slovenských hokejistov v boji o postup mali byť práve Nemci. Po výhre nad Slovenskom ich však o play-off pripraví už len obrovská zhoda okolností. Našim by veľmi pomohol aspoň bod za remízu v riadnom hracom v zápase s Kanadou, alebo v tom proti Nemcom.

Keďže naši oba zápasy prehrali pred poslednými troma zápasmi majú len tri body a proti Francúzsku a Britom budú hrať už asi viac o pohodlnú záchranu ako o postup do play-off domáceho svetového šampionátu.

Slováci postúpia zo skupiny MS 2019 v hokeji ak

  • Slováci zo skupiny už nepostúpia. Posledná nádej zhasla po výhre USA nad Nemeckom.

Aktualizované v nedeľu 19. mája o 19:27.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo