Keď nastupoval Totti, v Plzni mu tlieskal celý štadión

16. 9. 2016 |
 

"Je ikona nielen AS Rím, ale celého futbalu," povedal slovenský útočník Michal Ďuriš.

Niet mnoho futbalistov, ktorým pri nástupe na ihrisko tlieskajú aj fanúšikovia súpera. V spoločnosti takéhoto prominentného hráča sa vo štvrtkovom stretnutí Európskej ligy Viktoria Plzeň - AS Rím ocitli dvaja slovenskí útočníci. 

Francesco Totti nastúpil za hostí v 72. minúte a v Doosan Arene mu aplaudovalo 10.326 návštevníkov.

"Je ikona nielen AS Rím, ale celého futbalu. Klobúk dole, že takmer v štyridsiatke vydrží vysoké tempo. Tottiho myšlienka je stále neskutočná, na jeho mieste by som určite nekončil," povedal Michal Ďuriš, ktorý pobudol na trávniku do 78. minúty. 

O šesť minút dlhšie hral Marek Bakoš: "Potlesk pre Tottiho ma prekvapil, no svedčí o chápavosti plzenských podporovateľov, ktorí dokážu oceniť i protivníka." 

Bakoš pred zrakom vtedy ešte na lavičke sediaceho Tottiho skóroval v 11. minúte. Odpovedal na rýchly inkasovaný gól z pokutového kopu a stanovil výsledok 1:1. V závere svojho pobytu na hracej ploche mal ešte jednu príležitosť.

"Dostal som výborný center z ľavej strany. Videl som, že Martin Zeman si to chystá na center, tak som sa snažil spraviť priestor, predskočil som oponenta a lopta zapadla do siete. Pri druhej šanci mi k nej chýbalo dvadsať alebo tridsať centimetrov, možno by z toho bol gól, ale nepodarilo sa," opísal najdôležitejšie situácie. 

Ohlasy hráčov Plzne.

 

Ďuriš na repre ešte nemyslí

Plzenčania hneď na úvod skupinových bojov absolvovali súboj s minimálne papierovo najsilnejším tímom základnej E-skupiny, kde okrem úradujúceho českého šampióna a talianskeho zástupcu figurujú rakúska Austria Viedeň a rumunská Astra Giurgiu. Vzhľadom na vývoj zápasu však cítili, že proti Rimanom mali aj na trojbodový zápis.

"Remízu 1:1 považujem za normálny rezultát, mohli sme prehrať i zvíťaziť. Stál proti nám veľkoklub a ťažký súper, ktorý preukázal vyspelosť pri držaní lopty," pokračoval Bakoš. 

"Bod je dobrý, keď sa však pozrieme na priebeh duelu, víťazstvo by možno bolo zaslúženejšie. Po úvodnom vystúpení sa na postupovej ambícii nič nemení, získali sme prvý bod a ideme ďalej," dodal Ďuriš. 

Ten upozornil na akýsi posteurópsky syndróm, keď Viktoria v minulosti po predstaveniach na medzinárodnej scéne neuspela v konfrontáciách v rámci krajiny:

"Bojujeme v troch súťažiach, všetky chceme zvládať. Už v nedeľu na nás čaká domáce ligové stretnutie s Karvinou, viackrát sme sa popálili v takejto konštelácii. Musíme si dať pozor a dobre zregenerovať."

Na obzore sa už vynára ďalší reprezentačný zraz, ale Ďuriš sa zatiaľ stopercentne koncentruje na klubové povinnosti:

"Momentálne som mysľou v Plzni, zápasy nasledujú v rýchlom slede, takže nezostáva čas rozmýšľať dopredu. Potom prepnem na národné mužstvo." 

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo