Keď Cavendish zrazil cyklistu na olympiáde, nič sa nedialo. Prečo Sagan musí domov?

4. 7. 2017 |
 

Lakeť Petra Sagana bol niekde, kde byť nemal, ale vylúčenie z pretekov sa zdá byť jednoducho prísnym trestom pre niekoho, kto na Tour roky nič nespáchal.

Nemá to byť nijaké ospravedlnenie incidentu, po ktorom skončil Mark Cavendish v ochrannej bariére. Peter Sagan vo finiši 4. etapy zrejme naozaj nešportovo lakťom vytlačil britského cyklistu mimo trať.

Nedá sa však nespomenúť si na minuloročnú olympiádu. Písalo sa o tom 16. augusta minulého roku. Olympiáda v Riu bola v plnom prúde a Mark Cavendish bojoval v dráhovej cyklistike o medailu.

Tour de France 2017 Sagan vs Cavendish

"Finálové preteky nepríjemne poznačila nehoda juhokórejského cyklistu Park Sang-hoona, v ktorej mal prsty aj Cavendish. Park sa tesne pred zrážkou nachádzal na vnútornej strane záverečnej zákruty bodovacej časti disciplíny, Brit mu však vbehol do dráhy a "postaral sa" o nepríjemný pád. Súťažné preteky boli na chvíľu neutralizované, keďže záchranári ošetrovali Parka tesne vedľa dráhy," napísala minulý rok o incidente slovenská agentúra TASR.

Sumár teda znie: Cavendish sundal kolegu, ospravedlnil sa, že mu je to ľúto, zobral medailu a padal domov. Ako vtedy reagoval na Cavendishove správanie Park už zrejme nie je zaujímavé.

Incident, po ktorom Peter Sagan skončil na Tour de France, je nepríjemný, Cavendisha zranenie určite muselo bolieť a nikto mu nič také neželá. Bolo úplne v poriadku, že Peter Sagan dostal úvodný trest: penalizáciu 30 sekúnd a stratu pozície v dnešnej etape.

Naozaj páni rozhodcovia?

Ale vylúčenie z Tour je jednoducho veľmi tvrdý trest pre cyklistu, ktorý za dlhé roky na pretekoch nič nevyviedol, len bavil divákov. Existujú predsa aj iné možnosti ako mu zakázať vykonávať jeho povolanie, páni rozhodcovia Tour de France.

OK, je to len šport, Peter Sagan má ešte roky na to, aby organizátorom aj svetu ukázal, že z jeho strany nešlo dnes o nijaký úmysel. Ale aj rozfázovaná fotka celého incidentu ukazuje, že sa celá vec dala riešiť viac v prospech športu ako ho poslať domov.

 

Prečítajte si aj

Foto: Cavendish mal padať skôr, ako ho Sagan zasiahol

 

Veľmi nešportový incident Cavendisha z olympiády

Letecké zábery incidentu Sagan vs Cavendish

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo