Kaufland cup Slovensko Rusko 5:1 hokej dnes

9. 2. 2019 |
 

Slovensko, Rusko, hokej, Kaufland cup, dnes, naživo. Slovenskí hokejoví reprezentanti vyhrali domáci Kaufland Cup. Rozhodlo o tom ich vysoké víťazstvo nad Olympijským tímom Ruska 5:1.

Na snímke slovenská striedačka hore vľavo tréner Craig Ramsay, hore vpravo jeho asistent Vladimír Országh, zľava Marek Hovorka, Lukáš Cingeľ a Patrik Svitana počas zápasu základnej A - skupiny Švédsko - Slovensko na 82. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v dánskej metropole Kodaň v sobotu 12. mája 2018. FOTO TASR - Martin Baumann

Slovensko, Rusko, hokej, Kaufland cup, dnes, naživo. Slovenskí hokejoví reprezentanti vyhrali domáci Kaufland Cup. Rozhodlo o tom ich vysoké víťazstvo po výbornom výkone v záverečnom zápase turnaja nad Olympijským tímom Ruska 5:1. V prvom stretnutí zdolali Bielorusko 2:1 po predĺžení a nájazdoch.

Kaufland cup Slovensko Rusko hokej dnes

Pre zverencov trénera Craiga Ramsayho to bolo prvé turnajové víťazstvo v prebiehajúcej sezóne. Na dvoch predchádzajúcich podujatiach Nemeckom pohári a Švajčiarskom pohári obsadili 3. miesta. Zároveň to bola ich prvá výhra nad Olympijským tímom Ruskom v ročníku, v Nemecku i Švajčiarsku s ním prehrali zhodne 1:2.

Slovensko - Olympijský tím Ruska 5:1 (1:0, 4:1, 0:0)

Góly: 11. Buček, 27. Paulovič (Čerešňák, Kytnár), 37. Buček, 38. Lantoši (Sersen), 40. Puliš (Hudáček) - 25. Semionov (Romanov, Chochlačev). Rozhodovali: Baluška, Konc - Výleta, Šefčík, vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 8179 divákov.

Slovensko: Konrád - Ma. Chovan, Sersen, Čerešňák, Fehérváry, Štajnoch, Čajkovský, Koch, Rosandič - Lantoši, Sukeľ, Bondra - Paulovič, Kytnár, Mi. Chovan - Buček, Hudáček, Puliš - Hecl, Šimun, Liška

OT Ruska: Demčenko (41. Bočarov) - Paigin, Rykov, Dyblenko, Romanov, Bryncev, Šaripzjanov, Kudako, Sjomin - Čibisov, Malcev, Brjukvin - Chochlačev, Semionov, Fjodorov - Michejev, Šarov, Jurtajkin - Michajlov, Švec-Rogovoj, Tkačov

Slovensko Rusko hokej Kaufland cup hokej dnes

Samuel Buček, strelec dvoch gólov a najlepší hráč SR v zápase: "Išli sme do toho s tým, že chceme vyhrať. Boli sme dobre 'nabrúsení ', pretože nad Bielorusmi sme vyhrali ledva - ledva a to nás trošku hnevalo. V úvode sme na nich vybehli, tlačili sme sa do bránky a aj nám tam niečo spadlo. Keď sme dostali gól na 1:1, tak sme to nevzdali, čo vyústilo v ďalšie góly a vlastne potom sa už zápas len dohrával."

Libor Hudáček, útočník SR: "Je super, že sme vyhrali takýmto rozdielom, výborne sme hrali v druhej tretine, kde nám vyšlo veľa vecí. V tretej tretine sme si to už udržali. Dúfam, že nás tréner pochváli."

Craig Ramsay, tréner SR: "Potešilo ma víťazstvo na turnaji. Opäť nám veľmi dobre zachytali brankári. Bielorusi na nás v prvom zápase vybehli veľmi rýchlo, prekvapili nás, ale postupne sme začali robiť veci, ktoré potrebujeme, aby sme uspeli. Ide o detaily. Dnes sme odštartovali veľmi dobrým forčekingom a dobrú robotu sme odviedli aj pri bekčekingu. Dostávali sme ich pod tlak, nútili ich strácať puky a prechádzali sme do protiútoku. Navyše sme premenili dosť našich šancí."

Michal Sersen, obranca a kapitán SR: "Celkovo si myslím, že sme sa zlepšovali od tretiny k tretine a dnes to vygradovalo. S výkonom som naozaj veľmi spokojný, hrali sme tímovo smerom dopredu aj dozadu. V druhej tretine sme mali pár minút hluchších, ale potom sme sa z toho dostali a dokázali sme sa dostávať do šancí. Čo je najdôležitejšie, premenili sme ich. Som rád, že sme odskočili už v druhej tretine, dnes sme si zaslúžili vyhrať."

Róbert Lantoši, útočník a strelec 4. gólu SR: "V kabíne sme si povedali, že Rusov sa nemôžeme báť, zachytili sme začiatok a to bolo v zápase veľmi dôležité. Prvý zápas bol trošku slabší, ale dnes sme podali kvalitný tímový výkon."

Miroslav Šatan, generálny manažér SR: "Samozrejme, keď sa vyhrá, treba byť spokojný. Dnes sme mali dobrý vstup do zápasu, veľkú snahu, dobre sme pristupovali k ruským hráčom. Hrali sme rýchlo, čo tu Craig Ramsay už dva roky vysvetľuje, a do bodky sme splnili to, čo sa snaží chlapcov naučiť. Našou iniciatívou a rýchlym prístupom sme nedovolili Rusku, aby rozvinulo svoje typické kombinácie."

Kaufland cup 2019

1. Slovensko       2 1 1 0 0 7:2 5
2. OT Ruska  2 1 0 0 1 3:6 3
3. Bielorusko      2 0 0 1 1 2:4 1

 

Slovensko
5 : 1
(1:0, 4:1, 0:0)
Ruský olympijský tím

Góly & zostavy

Góly a asistencie: 11. Buček, 27. Paulovič (Čerešňák, Kytnár), 37. Buček, 38. Lantoši (Sersen), 40. Puliš (Hudáček) – 25. Semjonov (Romanov, Fjodorov). Rozhodca: Baluška, Konc – Výleta, Šefčík.
Slovensko: Konrád – Sersen, Chovan Martin, Fehérváry, Čerešňák, Čajkovský, Štajnoch, Rosandič, Koch – Bondra, Sukeľ, Lantoši – Chovan Michal, Kytnár, Paulovič – Puliš, Hudáček, Buček – Liška, Šimun, Hecl
Ruský olympijský tím: Demčenko (41. Bočarov) – Rykov, Pajgin, Romanov, Dyblenko, Šaripzjanov, Bryncev, Sjomin, Kudako – Brjukvin, Malcev, Chibisov – Fjodorov, Semjonov, Chochlačev – Jurtajkin, Šarov, Michejev – Tkačjov, Švets-Rogovoi, Michajlov
Aktualizuj online prenos
39:15 gól Slovensko dalo gól! Hudáček odviedol kus roboty, prešiel cez hráčov, puk sa odrazil k RADOVANOVI PULIŠOVI a vyhrávame 5:1!

Asistencia: Libor Hudáček.
37:34 gól Slovensko dalo gól! Obrovská dominancia našich hráčov, Rusov bijeme ako žito! RÓBERT LANTOŠI sa natlačil do zakončenia, Demčenka oklamal kľučkou a zasunul puk do prázdnej brány! Asistencia: Michal Sersen
36:21 gól Slovensko dalo gól! SAMUEL BUČEK hrá dnes výborný zápas. Vypichol puk ruskému hráčovi, poradil si aj s brankárom Demčenkom a po kľučke zasunul puk pod jeho ľavý betón! Bez asistencie.
26:12 gól Slovensko dalo gól! Expresne rýchlo využívame presilovú hru! MATEJ PAULOVIČ dostal prihrávku od Čerešňáka, vystrelil švihom z vrcholu ľavého kruhu a trafil ľavý horný roh brány! Demčenko bol bezmocný.

Asistencie: Peter Čerešňák, Milan Kytnár
24:46 gól Ruský olympijský tím dal gól!
KIRIL SEMJONOV dokonale zaskočil Konráda. Vykorčuľoval spoza brány a bekhendom zakončil pod hornú žŕdku!

Asistencie: Alexander Romanov, Arťom Fjodorov
10:50 gól Slovensko dalo gól! Fantastická akcia SAMUELA BUČEKA končí gólom v ruskej sieti. Naši zachytili puk na útočnej modrej čiare, no a spomínaný Buček sa svojou typickou kľučkou zbavil brániacich hráčov a puk poslal pomedzi Demčenkove betóny! Bez asistencie.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo