Kaufland cup Slovensko Rusko 5:1 hokej dnes

9. 2. 2019 |
 

Slovensko, Rusko, hokej, Kaufland cup, dnes, naživo. Slovenskí hokejoví reprezentanti vyhrali domáci Kaufland Cup. Rozhodlo o tom ich vysoké víťazstvo nad Olympijským tímom Ruska 5:1.

Na snímke slovenská striedačka hore vľavo tréner Craig Ramsay, hore vpravo jeho asistent Vladimír Országh, zľava Marek Hovorka, Lukáš Cingeľ a Patrik Svitana počas zápasu základnej A - skupiny Švédsko - Slovensko na 82. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v dánskej metropole Kodaň v sobotu 12. mája 2018. FOTO TASR - Martin Baumann

Slovensko, Rusko, hokej, Kaufland cup, dnes, naživo. Slovenskí hokejoví reprezentanti vyhrali domáci Kaufland Cup. Rozhodlo o tom ich vysoké víťazstvo po výbornom výkone v záverečnom zápase turnaja nad Olympijským tímom Ruska 5:1. V prvom stretnutí zdolali Bielorusko 2:1 po predĺžení a nájazdoch.

Kaufland cup Slovensko Rusko hokej dnes

Pre zverencov trénera Craiga Ramsayho to bolo prvé turnajové víťazstvo v prebiehajúcej sezóne. Na dvoch predchádzajúcich podujatiach Nemeckom pohári a Švajčiarskom pohári obsadili 3. miesta. Zároveň to bola ich prvá výhra nad Olympijským tímom Ruskom v ročníku, v Nemecku i Švajčiarsku s ním prehrali zhodne 1:2.

Slovensko - Olympijský tím Ruska 5:1 (1:0, 4:1, 0:0)

Góly: 11. Buček, 27. Paulovič (Čerešňák, Kytnár), 37. Buček, 38. Lantoši (Sersen), 40. Puliš (Hudáček) - 25. Semionov (Romanov, Chochlačev). Rozhodovali: Baluška, Konc - Výleta, Šefčík, vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 8179 divákov.

Slovensko: Konrád - Ma. Chovan, Sersen, Čerešňák, Fehérváry, Štajnoch, Čajkovský, Koch, Rosandič - Lantoši, Sukeľ, Bondra - Paulovič, Kytnár, Mi. Chovan - Buček, Hudáček, Puliš - Hecl, Šimun, Liška

OT Ruska: Demčenko (41. Bočarov) - Paigin, Rykov, Dyblenko, Romanov, Bryncev, Šaripzjanov, Kudako, Sjomin - Čibisov, Malcev, Brjukvin - Chochlačev, Semionov, Fjodorov - Michejev, Šarov, Jurtajkin - Michajlov, Švec-Rogovoj, Tkačov

Slovensko Rusko hokej Kaufland cup hokej dnes

Samuel Buček, strelec dvoch gólov a najlepší hráč SR v zápase: "Išli sme do toho s tým, že chceme vyhrať. Boli sme dobre 'nabrúsení ', pretože nad Bielorusmi sme vyhrali ledva - ledva a to nás trošku hnevalo. V úvode sme na nich vybehli, tlačili sme sa do bránky a aj nám tam niečo spadlo. Keď sme dostali gól na 1:1, tak sme to nevzdali, čo vyústilo v ďalšie góly a vlastne potom sa už zápas len dohrával."

Libor Hudáček, útočník SR: "Je super, že sme vyhrali takýmto rozdielom, výborne sme hrali v druhej tretine, kde nám vyšlo veľa vecí. V tretej tretine sme si to už udržali. Dúfam, že nás tréner pochváli."

Craig Ramsay, tréner SR: "Potešilo ma víťazstvo na turnaji. Opäť nám veľmi dobre zachytali brankári. Bielorusi na nás v prvom zápase vybehli veľmi rýchlo, prekvapili nás, ale postupne sme začali robiť veci, ktoré potrebujeme, aby sme uspeli. Ide o detaily. Dnes sme odštartovali veľmi dobrým forčekingom a dobrú robotu sme odviedli aj pri bekčekingu. Dostávali sme ich pod tlak, nútili ich strácať puky a prechádzali sme do protiútoku. Navyše sme premenili dosť našich šancí."

Michal Sersen, obranca a kapitán SR: "Celkovo si myslím, že sme sa zlepšovali od tretiny k tretine a dnes to vygradovalo. S výkonom som naozaj veľmi spokojný, hrali sme tímovo smerom dopredu aj dozadu. V druhej tretine sme mali pár minút hluchších, ale potom sme sa z toho dostali a dokázali sme sa dostávať do šancí. Čo je najdôležitejšie, premenili sme ich. Som rád, že sme odskočili už v druhej tretine, dnes sme si zaslúžili vyhrať."

Róbert Lantoši, útočník a strelec 4. gólu SR: "V kabíne sme si povedali, že Rusov sa nemôžeme báť, zachytili sme začiatok a to bolo v zápase veľmi dôležité. Prvý zápas bol trošku slabší, ale dnes sme podali kvalitný tímový výkon."

Miroslav Šatan, generálny manažér SR: "Samozrejme, keď sa vyhrá, treba byť spokojný. Dnes sme mali dobrý vstup do zápasu, veľkú snahu, dobre sme pristupovali k ruským hráčom. Hrali sme rýchlo, čo tu Craig Ramsay už dva roky vysvetľuje, a do bodky sme splnili to, čo sa snaží chlapcov naučiť. Našou iniciatívou a rýchlym prístupom sme nedovolili Rusku, aby rozvinulo svoje typické kombinácie."

Kaufland cup 2019

1. Slovensko       2 1 1 0 0 7:2 5
2. OT Ruska  2 1 0 0 1 3:6 3
3. Bielorusko      2 0 0 1 1 2:4 1

 

Slovensko
5 : 1
(1:0, 4:1, 0:0)
Ruský olympijský tím

Góly & zostavy

Góly a asistencie: 11. Buček, 27. Paulovič (Čerešňák, Kytnár), 37. Buček, 38. Lantoši (Sersen), 40. Puliš (Hudáček) – 25. Semjonov (Romanov, Fjodorov). Rozhodca: Baluška, Konc – Výleta, Šefčík.
Slovensko: Konrád – Sersen, Chovan Martin, Fehérváry, Čerešňák, Čajkovský, Štajnoch, Rosandič, Koch – Bondra, Sukeľ, Lantoši – Chovan Michal, Kytnár, Paulovič – Puliš, Hudáček, Buček – Liška, Šimun, Hecl
Ruský olympijský tím: Demčenko (41. Bočarov) – Rykov, Pajgin, Romanov, Dyblenko, Šaripzjanov, Bryncev, Sjomin, Kudako – Brjukvin, Malcev, Chibisov – Fjodorov, Semjonov, Chochlačev – Jurtajkin, Šarov, Michejev – Tkačjov, Švets-Rogovoi, Michajlov
Aktualizuj online prenos
časová značka Koniec zápasu.
59:55 dôležité Zaslúžené standing ovation na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu!
59:40 Vylúčenie v tíme Ruský olympijský tím (Fjodorov – 2 min., sekanie).
59:28 Ruskí strela a Konrádova lapačka. Braňo Konrád si dnes tiež zaslúži absolutórium za svoj výkon.
58:54 Vylúčenie v tíme Slovensko (Kytnár – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).
58:49 Tkačjov prešiel cez niekoľkých našich hráčov, spätnou prihrávkou hľadal pred bránou spoluhráča, ten bol ale už pokrytý.
57:40 Hecl mal našliapnuté, no Demčenka strelou švihom neprekonal.
57:18 dôležité Bondra získal puk, výborne našiel pred bránou Sukeľa, ktorému nechýbalo veľa, aby strelil šiesty gól Slovenska!
56:49 Z našich hokejistov cítiť sebavedomie, veľa si dovoľujú, predvádzajú pekné až exhibičné akcie. Víťazstvo na turnaji nm už nemôže ujsť.
56:06 Pekná kombinačná akcia našich reprezentantov, ktorí si povymieňali puk, na záver strieľal Štajnoch, Bočarov zasahuje.
54:27 dôležité Naši išli do prečíslenia, ale Sukeľovi sa nepodarilo prihrať, Kudako vložil hokejku do jeho prihrávky.
54:13 Sukeľ prihral Bondrovi, ten dával puk na modrú, odkiaľ prišla strela, ktorú Bočarov kryje.
53:29 Pozor na ruskú kombináciu, na ktorej konci bol Semjonov, snažil sa bekhendom prehodiť Konráda, ten však jeho úmysel prečítal.
52:44 Nedarí sa nám zakončovať akcie a Rusi sa oslobodzujú.
51:49 Dravý prienik Jurtajkina, ale už môžme ísť dopredu. Hudáček si to namieril medzi dvojicu hráčov, prihral Čajkovskému, ktorý puk však stráca.
51:06 Vylúčenie v tíme Ruský olympijský tím (Sjomin – 2 min., nedovolené bránenie).
50:25 Tkačjov sa dostal veľmi blízko k bráne a preveril Konráda, ktorý si s jeho zakončením poradil.
49:56 Opäť sa teda musíme brániť. Semjonova atakuje Kytnár a Fehérváry vyhadzuje puk cez všetky čiary.
49:12 Vylúčenie v tíme Slovensko (Hudáček – 2 min., sekanie).
48:59 Ubránili sme sa ruskej presilovke a sme čoraz bližšie k víťazstvu na Kaufland Cupe.
48:13 Rusi strieľajú mimo brány, Konrád nemusel riešiť vážnejšiu situáciu v bránkovisku.
47:15 Kytnár vybojoval puk a zamestnal ruskú obranu. Bránime sa veľmi dobre.
46:32 Vylúčenie v tíme Slovensko (Bondra – 2 min., podrazenie).
45:45 Konrád vyráža strelu od modrej do rohu klziska. Dokonca sme mali šancu na protiútok, ale Michal Chovan neprekabátil ruského obrancu.
45:08 Rusi tlačia, snažia sa znížiť, zatiaľ sa nám darí odolávať.
44:05 Ruská príležitosť, strela ale letela nad bránu. Následne sa ruský tím previnil ofsajdom.
43:25 Sersen vystrelil, Bočarov mal odkrytý výhľad a puk vyráža. Rusi nás vytláčajú mimo predbránkový priestor.
42:17 Drzosť Bučeka, ťažil z nej Puliš, ktorý buchol do puku, Bočarov musel zasahovať.
41:44 Do Čajkovského prihrávky vložil hokejku ruský útočník, puk končí na tribúne.
41:32 Vylúčenie v tíme Ruský olympijský tím (Fjodorov – 2 min., podrazenie).
40:35 Bondra postupoval sám a aj sám zakončil, Bočarov vyráža a pripisuje si prvý úspešný zákrok.
40:01 striedanie Striedanie v tíme Ruský olympijský tím: z ihriska odchádza Demčenko, prichádza Bočarov.
40:01 časová značka Začala sa tretia tretina.
Neuveriteľná druhá tretina v podaní slovenských reprezentantov, ktorí svojím výkonom strhli divákov na štadióne. Rusom sme nastrieľali štyri góly. V 27. minúte sa presadil Paulovič, v 37. min. Buček, o minútu neskôr skóroval Lantoši a v poslednej minúte prostrednej tretiny aj Puliš. Za Rusko strieľal gól v 25. minúte Semjonov.

Tretia tretina sa začne o 17:44.
40:00 časová značka Druhá tretina sa skončila.
39:15 gól Slovensko dalo gól! Hudáček odviedol kus roboty, prešiel cez hráčov, puk sa odrazil k RADOVANOVI PULIŠOVI a vyhrávame 5:1!

Asistencia: Libor Hudáček.
38:44 Výborná atmosféra na bratislavskom zimnom štadióne, niet sa čo čudovať. Slovenskí hokejisti sú na neudržanie.
37:34 gól Slovensko dalo gól! Obrovská dominancia našich hráčov, Rusov bijeme ako žito! RÓBERT LANTOŠI sa natlačil do zakončenia, Demčenka oklamal kľučkou a zasunul puk do prázdnej brány! Asistencia: Michal Sersen
37:01 Hudáček sa za bránou doslova pohral s ruským obrancom, puk naservíroval Bučekovi, ktorý strelou z prvej preveril ruského gólmana.
36:21 gól Slovensko dalo gól! SAMUEL BUČEK hrá dnes výborný zápas. Vypichol puk ruskému hráčovi, poradil si aj s brankárom Demčenkom a po kľučke zasunul puk pod jeho ľavý betón! Bez asistencie.
36:06 Čajkovský rozohral len na ruské hokejky, nasledovala strela Šarova, s ktorou si Konrád poradil.
35:33 Poriadne dlho sa hráči naťahovali o puk pri mantineli, až prišiel hvizd hlavného rozhodcu, ktorý hru prerušil.
34:58 Bondra sa snažil prejsť po pravom krídle, ale Kudakov ho nepustil, naši sú bez puku.
33:19 Pozor na akciu Rusov, po prihrávke Brjukvina spoza brány puk prešiel cez naše bránkovisko, Chibisov ho do brány neusmernil, najmä vďaka dobrému zákroku nášho brániaceho hráča.
32:37 Štajnoch zblokoval strelu Jurtajkina, pre zmenu sa vhodí pred Konrádom.
32:02 Buček prihral Čajkovskému, ktorý ihneď strieľa. Demčenko puk kryje a prerušuje hru.
31:27 Pekná kombinácia našich. Najprv Bondra, po ňom Sersen zamestnali ruského gólmana.
31:02 dôležité Sjominovu strelu zastavil pravý Konrádov betón. Na druhej strane Sukeľ posunul puk Lantošimu, ktorý exhibične zakončoval, ale Demčenka neprekonal!
30:12 Rusi roztočili kolotoč pred našou bránou, ale zvládli sme to, Šimun nás na chvíľu oslobodil a aspoň dvaja naši hráči stihli vystriedať.
29:11 Našich je momentálne plný ľad, hra sa páči aj divákom.
28:34 Najmä v posledných minútach sledujeme výborný a atraktívny hokej z oboch strán.
27:39 dôležité Mohlo byť vyrovnané! Ruský hráč korčuľoval sám na Konráda, ktorý však včas a umne vybehol a tým znemožnil útočiacemu hráčovi lepšie zakončenie. Puk končí nad hornou žŕdkou.
26:59 Lantoši nabil Sersenovi, Demčenko si aj s problémami s jeho delovkou poradil.
26:12 gól Slovensko dalo gól! Expresne rýchlo využívame presilovú hru! MATEJ PAULOVIČ dostal prihrávku od Čerešňáka, vystrelil švihom z vrcholu ľavého kruhu a trafil ľavý horný roh brány! Demčenko bol bezmocný.

Asistencie: Peter Čerešňák, Milan Kytnár
26:00 Vylúčenie v tíme Ruský olympijský tím (Tkačjov – 2 min., nedovolené bránenie).
25:41 Konrád sa musel mať opäť na pozore po ďalšom bekhendovom zakončení. Rusi zvyšujú obrátky.
24:46 gól Ruský olympijský tím dal gól!
KIRIL SEMJONOV dokonale zaskočil Konráda. Vykorčuľoval spoza brány a bekhendom zakončil pod hornú žŕdku!

Asistencie: Alexander Romanov, Arťom Fjodorov
24:16 Puk sme dostali do stredného pásma, ale Rusí sú v druhej tretine aktívnejší ako slovenskí hokejisti. Vznikol závar pred našou bránou, v príležitosti sa ocitol Chibisov.
23:03 Ruský hráč vystrelil z medzikružia, Martin Chovan vložil do strely hokejku a puk končí na ochrannej sieti.
22:42 Paulovič nahodil puk na Demčenka, ktorý radšej hru prerušuje, vhodí sa po jeho pravici.
21:39 dôležité Kytnár sa hneď po naskočení z trestnej lavice zapojil do útoku, prečíslili sme Rusov 2 na 1, Kytnár situáciu riešil strelou, nepodarilo sa mu skórovať ani z dorážky!
21:05 Bučekovi s Bondrom sa podarilo dostať puk až k Demčenkovi, môžeme vystriedať.
20:43 Druhú tretinu začíname len so štvoricou hráčov, Kytnár ešte sedí na trestnej lavici. Rusi sa rýchlo dostali do našej tretiny a kombinujú s pukom.
20:01 časová značka Začala sa druhá tretina.
Po prvej tretine vyhrávame nad Olympijským tímom Ruska 1:0. O gól sa postaral v 11. minúte krásnou individuálnou akciou Samuel Buček. Rusov sme dokázali eliminovať, uvidíme, s čím vyrukujú v druhej tretine, ktorá sa začne o 16:50.
20:00 časová značka Prvá tretina sa skončila.
19:41 Vyhrali sme buly a Čajkovský vyhadzuje puk cez všetky čiary.
19:28 Vylúčenie v tíme Slovensko (Kytnár – 2 min., nedovolené bránenie).
19:02 Strela Kytnára, ešte Chovan bojuje za bránou.
17:36 Sersen poslal dvoch ruských hráčov na ľad, ale nepíska sa. Bránime sa, z najhoršieho sme sa už dostali, puk je v strednom pásme.
16:50 dôležité Konrád si žŕdky postavil dobre, po ruskom prečíslení 3 na 1 ho zachránilo brvno!
16:15 Stále sa nám darí držať najtesnejší náskok, Rusov nepúšťame do nebezpečných akcií, Konrád nemá veľa práce.
14:33 Hudáček si splnil obranné povinnosti a môžme ísť dopredu. Buček sa k puku ale nedostal. Po strele Hudáčka zasahuje Demčenko lapačkou.
13:52 Veľmi dobre sa teraz pozerá na hru slovenských reprezentantov, ktorí robia Rusom nemalé problémy.
12:00 Lantoši sa z pravej strany dostal až do zakončenia, ešte Sukeľ bojuje pri mantineli. O puk sme prišli a musíme si dať pozor vzadu.
11:27 Sukeľov pokus tesne nad ľadom a Demčenko musel byť pozorný, jeho ľavý betón vystrelil včas.
10:50 gól Slovensko dalo gól! Fantastická akcia SAMUELA BUČEKA končí gólom v ruskej sieti. Naši zachytili puk na útočnej modrej čiare, no a spomínaný Buček sa svojou typickou kľučkou zbavil brániacich hráčov a puk poslal pomedzi Demčenkove betóny! Bez asistencie.
09:59 Švets-Rogovoi prenikol po pravom krídle, prihrávkou našiel Michajlova, ten bol však tiesnený a nedokázal presne zakončiť.
08:47 Prvú presilovú hru sme nevyužili, no môžeme na ňu nadviazať, už sme odvážnejší smerom dopredu.
08:15 Po vyhranom buly prišla Fehérváryho strela z prvej, Demčenko úspešne zasahuje.
07:50 Lantoši dobre vystrelil, Demčenko vytiahol zákrok pravým betónom, vo vzduchu sa ešte puk snažil zasiahnuť Bondra, no minul.
07:32 Nedarí sa nám usadiť sa v útočnej tretine, navyše Konrád zazmätkoval, hrá sa ďaleko od Demčenka.
06:52 Puk nás neposlúcha, Rusi sa oslobodili a zbierajú cenné sekundy.
06:17 Vylúčenie v tíme Ruský olympijský tím (Chibisov – 2 min., podrazenie).
06:00 Slovensko v útočnej tretine, nezvládli sme to však vo finálnej fáze, Rusi nás vytláčali k mantinelom.
05:22 Rýchla akcia ruského tímu, mali sme šťastie, že Michejev netrafil odkrytú bránu.
04:41 Čajkovský sa nešťastne pošmykol, aj to dalo príležitosť Rusom vniknúť do útočného pásma a držia sa tam už hodnú chvíľu.
03:18 Pajgin vystrelil švihom, no bránu netrafil. Dopredu ide Paulovič, prihrával Michalovi Chovanovi, ten bol ale už v postavení mimo hry.
02:48 Sersen prihrávkou hľadal Lantošiho, zasahovať musel Demčenko.
01:39 Hudáček bol pri mantineli atakovaný Sjominom na hrane pravidiel, pokračuje sa bez vylúčenia.
01:07 Michal Chovan a jeho zadovka, snažil sa nájsť pred bránou Kytnára, ale puk sa k nemu nedostal.
00:20 Naši zaváhali v defenzíve, prihrávka sa odrazila priamo pred bránkovisko, ale chybu sme dokázali rýchlo napraviť.
00:01 časová značka Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Slovensko: Konrád – Sersen, Chovan Martin, Fehérváry, Čerešňák, Čajkovský, Štajnoch, Rosandič, Koch – Bondra, Sukeľ, Lantoši – Chovan Michal, Kytnár, Paulovič – Puliš, Hudáček, Buček – Liška, Šimun, Hecl

Ruský olympijský tím: Demčenko – Rykov, Pajgin, Romanov, Dyblenko, Šaripzjanov, Bryncev, Sjomin, Kudako – Brjukvin, Malcev, Chibisov – Fjodorov, Semjonov, Chochlačev – Jurtajkin, Šarov, Michejev – Tkačjov, Švets-Rogovoi, Michajlov

Rozhodca: Baluška, Konc – Výleta, Šefčík.
Kaufland Cup má dnes na programe záverečné stretnutie, v ktorom si od 16-tej zmerajú sily Slovensko a Ruský olympijský tím. Pôjde o priamy súboj o prvenstvo na turnaji.

Naši chlapci potrebujú na celkové víťazstvo na turnaji Rusko zdolať, či už v riadnom hracom čase alebo po predĺžení, respektíve na samostatné nájazdy.

Do stretnutia s istotou nenastúpia zranení Patrik Lamper a Rastislav Špirko. Nahradia ich Eduard Šimun (MHC Mikron Nové Zámky) a Marek Hecl (HK Dukla Trenčín). Martin Štajnoch, ktorý zápas proti Bielorusku nedohral, bude dnes trénerom k dispozícii.

Doterajšie výsledky na Kaufland Cupe:

štvrtok: Slovensko – Bielorusko 2:1 po sn.
Góly a asistencie: 58. Puliš (L. Hudáček, Mi. Chovan), rozh. náj. Hudáček – 37. Stefanovich

piatok: Bielorusko – Ruský olympijský tím 1:2
Góly a asistencie: 25. Znacharenko (Litvinov) – 15. Fjodorov (Semjonov, Chochlačev), 32. Chochlačev (Kudako, Romanov)
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo