Juventus v oslabení. Za toto dostal Ronaldo červenú kartu vo Valencii | VIDEO

19. 9. 2018 |

Pre Cristiana Ronalda to bola prvá červená karta v Lige majstrov.

Futbalista Juventusu Turín Cristiano Ronaldo reaguje po vylúčení za nešportové správanie v zápase 1. kola H-skupiny Ligy majstrov FC Valencia - Juventus Turín vo Valencii 19. septembra 2018. FOTO TASR/AP

Cristiano Ronaldo videl pri debute v Lige majstrov v drese Juventusu Turín červenú kartu. Dostal ju od nemeckého rozhodcu Felixa Brycha v 29. minúte zápase na pôde Valencie po kontakte so súperom v šestnástke domácich. Portugalčan ani jeho spoluhráči nesúhlasili s verdiktom, Ronaldo ťažko niesol predčasný odchod do kabín a v útrobách štadióna ho utešoval aj bývalý hráč Juventusu Pavel Nedvěd. Turínčania sa napriek tomu dostali v závere úvodného dejstva do vedenia, Miralem Pjanič premenil jedenástku. Pjanič využil v 51. minúte aj druhý pokutový kop a zabezpečil hosťom triumf 2:0. Aj Valencia mala na konci k dispozícii penaltu, ale Parejo nedal.