Brankár Juraj Čobej sa po vážnej chorobe nevzdal a stále robí, čo miluje

10. 10. 2017 |
 

Juraj Čobej absolvoval premiéru v reprezentácii Slovenska v sezóne 2005/06 po tom, čo sa so svojimi výbornými zákrokmi podieľal na životnej jazde Artmedie Petržalka v Lige Majstrov.

Na snímke Juraj Čobej, ktorý nastúpil na svoj prvý jarný zápas v poslednom kole, pár minút pred koncom stretnutia medzi Artmediou Bratislava a Interom Bratislava sa zdraví s fanúšikmi Artmedie 31. mája 2006 v Bratislave. FOTO TASR

 

Odchovanec Stropkova Juraj Čobej absolvoval premiéru v reprezentácii Slovenska v sezóne 2005/06 po tom, čo sa svojimi výbornými zákrokmi podieľal na životnej jazde Artmedie Petržalka v Lige Majstrov. Fanúšikov Artmedie si na svoju stranu získal hlavne v odvete 3. predkola na ihrisku Partizána Belehrad, keď v penaltovom rozstrele zneškodnil dve jedenástky. Artmedia sa vďaka tomu stala druhým slovenským mužstvom, ktoré po 1. FC Košice postúpilo do hlavnej súťaže Ligy Majstrov.

V skupine sa nestratili

Artmedia dostala do skupiny mužstvá, ktoré mali na svojich súpiskách zvučné mená ako napríklad Glasgow Rangers, FC Porto a Inter Miláno. Do posledného momentu dokonca živili nádej na postup zo skupiny, no v rozhodujúcom zápase v domácom prostredí len remízovali s FC Porto 0-0 a tak nakoniec nepostúpili.

Tri dni po zápase skolaboval

Hrdina skupinovej fázy Juraj Čobej však tri dni po zápase skolaboval v nákupnom centre v Bardejove. Vyšetrenía ukázali, že išlo o nádor na ľavej strane mozgu, nasledovala osem hodinová operácia, počas ktorej bol nádor odstránený. Vyšetrenia potvrdilo, že išlo o nezhubný nádor.

Neodporučili mu športovať, no on odmietol

Po operácii mu lekári odporučili, aby nešportoval, no futbalová bránka bola silnejšia a aj úspešnejšia. Tvrdo trénoval, hriala ho túžba vrátiť sa na futbalové trávniky. V máji 2005 si prevzal Krištáľové krídlo, ktoré sa odovzdávajú najvýznamnejším slovenským osobnostiam.

 

 

V roku 2005 sa dočkal premiérovej nominácie do slovenskej futbalovej reprezentácie, v ktorej si na svoje konto pripísal premiérový a zároveň aj posledný reprezentačný štart. Nastúpil s kapitánskou páskou a číslom 22 v prípravnom zápase proti Belgicku. Počas svojho pobytu na trávniku sa lopty ani nedotkol. V prvej minúte a 32. sekunde opustil ihrisko za potlesku trnavského štadióna.

Jedna Čobejova kapitola sa skončila, druhá však stále nie je uzavretá. „S vrcholovým futbalom sa stále nelúčim. Už zajtra chcem stáť znovu v bránke,“ povedal vtedy po svojom premiérovom a zároveň poslednom reprezentačnom zápase pre bratislavskenoviny Juraj Čobej.

Ani po vážnom zranení neprestal robiť to, čo miloval. Aj naďalej chytal v najvyššej súťaži na Slovensku. V januári 2010 opustil Artmediu Petržalka a zamieril do Bardejova, v ktorom sa stal asistentom hlavného trénera Jozefa Kukulského a taktiež trénoval brankárov. V súčastnosti je podľa portálu futbalnet evidovaný v klube TJ SLOVAN BARDEJOV - DLHÁ LÚKA, ktoré hra piatu ligu na východe Slovenska. 

 
 
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo