Istanbul Basaksehir skladá tím, ako keby hral hru FIFA

7. 1. 2019 |
 

İstanbul Başakşehir vedie momentálne ligu s hráčmi, ktorí pred pár rokmi boli považovaní za najtalentovanješích na svete.

Turecký klub, ktorý je na futbalovej mape menej ako 5 rokov sa neuspokojil s minuloročným tretím miestom, ktoré ho katapultovalo do Európy a stále posilňuje. Ide o hráčov, ktorí pred pár rokmi patrili vôbec k najtalentovanejím anajobľúbenejším na sledovanie, a predovšetkým vo futbalovom simulátore FIFA12.

Takto vyskladaný tím by mohol konkurovať úplne tým najlepším tímom, ale práve pred 6-7 rokmi. Aj keby sa zdalo, že dnes je už väčšina hráčov za zenitom, opak je možno pravdou. Mladému klubu z mesta dvoch kontinentov patrí momentálne vedúca pozícia v tureckej Super Lig. Takže, možno má naozaj táto filozofia niečo do seba.

Na jednom krídle Eljero Elia - hráč ktorý bol členom takmer každého tímu, ktorý si hráči spomínaného simulátora vyskladali. V hre bol nesmierne rýchly a skvelý dribling mu zdobila schopnosť urobiť všetky kľučky v hre. 

Robinho - v hre bol stredným útočníkom, aj keď hrával často na krídle. Od Eljera Eliu mal ešte o poznanie lepší dribling aj strelu. 

Na druhom krídle Arda Turan, vtedajší kapitán Atletica Madrid - super strela, centre, skvelý dribling. Jeden z naobľúbenejších hráčov, na ktorýc ste mohli natrafiť v La lige. 

 

V Istanbule majú však aj naturálneho známeho útočníka. Emanuel Adebayor bol v tom čase hviezdou Premier League. bol to absolútne komplexný hráč, s ktorým ste mohli hrať od brejkov až na nakopávanie. Tožský útočník má veĺmi dobré čísla aj túto sezónu, hoci bude mať čoskoro 35 rokov.

Gokhan Inler, niekdajší parťák zo stredu zálohy pre Mareka Hamšíka. Futbalových nadšencov zaujal predovšetkým veľmi solídne vyrovnanými štatistikami, dokázal robiť úplne všetko. 

Gael Clichy - ľavý bek, ktorý sa stal v City menšou legendou. Veľmi solídna voľba, ak ste si stavali vlastný tím z Premier League.

V tíme je okrem iných aj turecký reprezentačný brankár Babacan, alebo bývalý nemecký reprezentačný stopér Serdar Tasci.

Dosť solídny prestupový manažment, ktorý tímu okolo tridsiatnikov môže priniesť titul. A to si predstavte, aký by to bol tím, keby hrávali spolu pred 7 rokmi!

ZDROJ: SportBible.com

 

 

 

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo