Slováci poľahky zdolali Britov, čaká ich Česko |MS v hokejbale 2019

16. 6. 2019 |
 

Slovenskí hokejbalisti zvíťazili aj vo svojom treťom zápase na MS v Košiciach. V nedeľu zdolali Veľkú Britániu hladko 8:1 a v tabuľke A-skupiny sú na čele s ôsmimi bodmi.

Na snímke radosť hráčov Slovenska po prvom góle v zápase Majstrovstiev sveta v hokejbale mužov Slovensko – Fínsko v Košiciach 14. júna 2019. FOTO TASR – František Iván

Slovenskí hokejbalisti zvíťazili aj vo svojom treťom zápase na MS v Košiciach. V nedeľu zdolali Veľkú Britániu hladko 8:1 a v tabuľke A-skupiny sú na čele s ôsmimi bodmi.

Hokejbal Slovensko Veľká Británia (Anglicko) online prenos MS v hokejbale 2019 dnes od 17:00

Tréneri Mojmír Hojer a Marián Gregorík nechali v zápase oddychovať niekoľko opôr, slovenskí reprezentanti dominovali počas celých 45 minút. Briti zaznamenali čestný úspech v závere duelu v presilovej hre. V ďalšom zápase sa Slováci stretnú v utorok o 17.00 h proti Česku.

Mojmír Hojer, tréner SR: "Nechali sme niektorých chalanov stáť, preskupili sme formácie, mám pocit, že sme to až príliš prekombinovali. Ale zvíťazili sme, mali sme zápas pod kontrolou a to je dôležité. Musíme si oddýchnuť a poriadne sa pripraviť na zápas s Českom."

Matúš Lipták, útočník SR: "Chcel som si zápas užiť a to sa mi podarilo. Na hetrik som nemyslel. Som rád, že som prispel k víťazstvu."

MS v hokejbale 2019

Slovensko - Veľká Británia (Anglicko) 1:8 (4:0, 1:0, 3:1)

Góly: 4. Piják (Teplický), 7. Lipták (Piják, Teplický), 10. Blahut (Bujdák, Teplický), 13. Lipták (Vidlár, Poliaček), 16. Blahut (Teplický, Bujdák), 34. Piják (Blahút, Lipták), 36. Olejník (Poliaček, Tomka), 40. Poliaček (Tomka) - 42. Kristof (Ferrington)
      SR: Bolibruch (30. Buliš) - Minárik, Salajka, Bujdák, Blahut, Vidlár, Gajdoš, Doskočil, Horváth - Lipták, Piják, Teplický - Rufati, Cíbik, Vozár - Olejník, Tomka, Poliaček - Rampáček, Martinusík

 

Veľká Británia
1 : 8
(0:4, 0:1, 1:3)
Slovensko
Aktualizuj online prenos
časová značka Koniec zápasu.
44:32 Loptička skončila mimo hracej plochy, vhadzovať sa bude v strednom pásme.
43:33 Marcel Cibík dostal peknú prihrávku na pravý kruh, jeho strela z prvej išla nad bránu Marchettiho.
42:39 Veľká Británia dala gól!
Tak Briti využívajú presilovú hru a strieľajú svoj prvý presný zásah na šampionáte. Je to o to kurióznejšie, že ho dal Slovák, pretože po prihrávke Ferringtona ho spred bránkoviska vsietil VOJTECH KRIŠTOF.
41:59 Prvá strela v presilovke Britov. Buliš tento pokus zastavil a jeho obrancovia poslali loptičku za Marchettiho.
41:18 Vylúčenie v tíme Veľká Británia (Jaroslav Martinusík).
40:37 Naši sa ešte snažia útočiť, tentoraz je to už iba také platonické. Držíme loptičku a snažíme sa ju nepustiť súperovi.
39:11 Slovensko dalo gól!
Druhý vlastný gól Veľkej Británie. Ranu od modrej Marchetti vytesnil pred seba, lenže Zach Brown v snahe rozohrať zakončil backhandom krásne k žrdi. Poriadne kuriózny moment. Posledný sa z našich dotkol loptičku FRANTIŠEK POLIAČEK, takže on je autor gólu.
38:16 Veľká Británia hrá s piatimi hráčmi.
37:49 Sprava pálil Jaroslav Martinusík, loptičku poslal do prvého hráča súpera pred sebou.
37:02 Martinusík a Rampáček dlho držali loptičku, potom prihrali na modrú čiaru. Ranu odtiaľ bola zablokovaná.
36:16 Vylúčenie v tíme Veľká Británia (Matt Wragg).
35:55 Slovensko dalo gól!
V súbojoch na modrej čiare sme získali loptičku, poslali ju na druhú stranu, kde bol voľný František Poliaček. Ten ešte prihral a LUKÁŠ OLEJNÍK spred bránkoviska trafil z prvej presne.
34:27 Martinusík a Rampáček prvýkrát v dnešnom zápase na hracej ploche, okamžite sme potočili súpera pred jeho bránu. Marchetti zasahovať nemusel.
33:50 Slovensko dalo gól!
Pavol Blahút prihral spoza brány do ľavého kruhu, kde bol voľný LUKÁŠ PIJÁK a po jeho presnej rane z prvej máme tretieho dvojgólového strelca.
33:35 Teplický mal dobrú šancu, zblízka trafil Marchettiho. Presilovka sa ale končí.
33:18 Slovensko síce nehrá túto presilovku úplne najlepšie, ale myslím si, že naši už hlavne šetria sily.
32:29 Lipták po príchode z trestnej lavice išiel pred bránu, nahodenie nedokázal tečovať. Následne na neho neprešla ani prihrávka Gajdoša.
32:01 Slovensko hrá s piatimi hráčmi a začína sa naša skrátená presilovka.
31:35 Vylúčenie v tíme Veľká Británia (Carl Graham).
31:24 dôležité Marcel Cibík mohol aj v oslabení skórovať. Jeho zakončenie v páde spred bránkoviska trafilo Marchettiho.
31:12 Zakázané uvoľnenie Veľkej Británie.
31:09 Dlho to nevyzeralo tak, že by Veľká Británia hrala presilovku. Až teraz vystrelil Krištof, ale Buliš si situáciu postrážil.
30:01 Vylúčenie v tíme Slovensko (Matúš Lipták).
30:01 striedanie Striedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Matej Bolibruch, prichádza Peter Buliš.
30:01 časová značka Začala sa tretia tretina.
V prostrednej časti sme síce pridali len jeden gól, avšak výsledok nebude dôležitý, ak to bude pohodlná výhra za tri body. K tomu nateraz všetko smeruje. Ostáva nám odohrať ešte posledných 15 minút.
30:00 časová značka Druhá tretina sa skončila.
29:32 Zakázané uvoľnenie Veľkej Británie.
29:26 dôležité Jakub Rufati išiel kvázi do samostatného nájazdu, strelu cez obrancu nasmeroval tesne vedľa bránky.
28:58 dôležité Porubský dostal veľmi dobrú prihrávku, tentoraz si role s Hendersonom vymenil. Briti ale stále nestrelili prvý gól na MS.
28:21 Zakázané uvoľnenie Veľkej Británie.
28:05 Slováci trochu poľavili, no naďalej sme aktívnejším tímom. Veľká Británia sa dostala do jedinej šance. Pred chvíľou.
26:53 dôležité Z ničoho-nič sa Henderson dostal z medzi kruhy, krásnu prihrávku mu adresoval Poribský. Spred bránkoviska trafil do stredu brány, kde bol Bolibruch.
26:02 Milan Vozár pálil z ľavého kruhu, netrafil bránku Marchettiho. Briti vyhodili loptičku preč.
25:23 Teplický dlho držal loptičku, teraz sme znova nasťahovaní v útočnom pásme, ale hráme bez strely.
24:26 Tomka pálil spomedzi kruhov v dobrej pozícii do Marchettiho, po buly sme vyslali zakončenie tesne vedľa jeho bránky.
23:46 dôležité Matej Bolibruch si nedal pozor pri rozohrávke súpera, loptička prešla cez jeho bránkovisko tesne vedľa bránky.
22:58 Vidlár síce naviezol loptu k bráne, pri pokuse prihrať do druhej vlny nenašiel spoluhráčov.
22:09 Vozár v dobrej pozícii, nedokázal ale poslať loptu medzi tri žrde gólmana Marchettiho.
21:34 Strela z diaľky bola dosť tvrdá, loptička z našich hokejok smerovala vedľa brány Marchettiho.
20:49 dôležité Lukáš Piják poslal sprava dobrú strelu, iba tesne minul bránu. Jeho druhý pokus v krátkom čase potom fantasticky vytesnil Marchetti.
20:03 dôležité František Poliaček dostal krásnu prihrávku na útočnú modrú, išiel sám na brankára súpera. Marchetti ale perfektne zasiahol.
19:30 Predošlé konštatovanie dlho netrvalo. Najskôr prišiel pokus z diaľky vedľa, potom Vozár napálil loptičku do Marchettiho.
19:14 Aktuálne sa Slováci držia s loptičkou pri mantineli, nedarí sa im vytvoriť si streleckú pozíciu.
18:18 dôležité Prečíslenie našich hráčov dopadlo strelou Liptáka, tomu posunul loptičku do ľavého kruhu Piják. Marchetti sa stihol premiestniť.
17:46 dôležité Tomáš Vidlár strieľal spred bránkoviska, kde dostal presnú prihrávku. Z prvej to poslal na bránu, veľmi dobre zasiahol Marchetti.
16:58 Zakázané uvoľnenie Veľkej Británie.
16:46 dôležité Cibík sa po peknej kombinácii rútil sám na bránu, Marchetti jeho zakončenie vystihol a poslal loptičku nad.
16:24 Jakub Rufati sprava cez dvoch hráčov súpera neohrozil bránu, Marchetti tentoraz dostal bez zákroku.
15:49 Slovensko dalo gól!
PAVOL BLAHÚT dostal poriadne veľa miesta aj času na hranici ľavého kruhu, odkiaľ vystrelil a Marchetti dostal bez šance.
15:25 dôležité Bujdák poslal z diaľky poriadnu ranu, jeho pokus smeroval tesne vedľa. Ďalšia strela skončila na betóne Marchettiho.
15:01 časová značka Začala sa druhá tretina.
Stretnutie proti Veľkej Británii máme jasne pod kontrolou a už teraz je rozhodnuté. Dvakrát sa trafil Lipták, raz Piják a Blahút. Tešiť sa môžeme na ďalšie zásahy vo svätyni súpera.
15:00 časová značka Prvá tretina sa skončila.
14:29 Poliaček poslal bombu spomedzi kruhov. Marchetti len čakal, či ho to trafí, no tento pokus bol zablokovaný.
13:59 Vylúčenie v tíme Veľká Británia (Matt Wragg).
12:59 Veľmi dobrá prihrávka pred bránu Marchettiho, náš hokejbalista ju tečoval do betónu gólmana.
12:23 Slovensko dalo gól!
MATÚŠ LIPTÁK si parádne zbehol pred bránkovisko, kde mu poslal krásnu prihrávku Vidlár. Štvrtý gól je z kategórie exhibičných.
12:13 dôležité Poliaček poslal prihrávku cez os, Tomáš Vidlár netrafil prázdnu bránu.
11:40 dôležité Vidlár poslal parádnu prihrávku pomedzi obrancov pred bránkovisko, kde bol Lukáš Olejník. Ten trafil betón Marchettiho, avšak gólman Británie si myslel, že inkasoval. Loptičku odpálili obrancovia.
10:48 Klasicky, znova sme na útočnej polovici ihriska. Mimochodom, v dnešnom zápase ešte do hry nenaskočila prvá formácie Svitana, Rampáček a Martinusík, ktorých tréneri podľa všetkého šetria.
09:57 Slovensko dalo gól!
Prvá presilovka zápasu využitá. PAVOL BLAHÚT tečoval prudkú strelu z pravého kruhu na hranici bránkoviska. Dobre to vystrelil Teplický a náš hráč s číslom sedem ostal zle pokrytý.
09:34 Slováci predviedli veľmi peknú kombináciu, zakončenie spomedzi kruhov zastavil Marchetti.
09:12 Vylúčenie v tíme Veľká Británia (Gregory Ferrington).
09:01 Lukáš Tomka poslal dobrú strelu, len tesne minul priestor troch žrdí svätyne Marchettiho.
08:05 Veľká Británia sa síce na chvíľu dostala do nášho pásmo, okamžite sme loptičku získali. Horváth zakončil len do Marchettiho.
07:13 Bomba od modrej čiary neprešla, Vozárovi loptička ideálne na hokejku nesadla.
06:53 Znova sme v útočnom pásme, kde sa bez problémov držíme na loptičke. Po druhom góle ale ešte neprišla strela.
06:06 Slovensko dalo gól!
MATÚŠ LIPTÁK sa snažil prihrať pred prázdnu bránu, kde bol Piják, no britskí obrancovia si loptičku zrazili do vlastnej brány. Určite teda ide o vlastný gól.
05:39 Slovensko sa drží v útočnom pásme, predvádzame pekné kombinácie a Veľká Británia len behá bez loptičky.
04:49 dôležité Olejník naviezol loptičku pred bránu, ešte prihral a Tomka mohol páliť do prázdnej bránky. Trafil obrancu pred sebou, bol to Jones.
04:24 dôležité Z druhej vlny vyslal prudkú ranu Jakub Rufati, veľmi dobre zasiahol britský brankár Marchetti.
03:47 Slovensko dalo gól!
LUKÁŠ PIJÁK si prebral loptičku pri mantineli, kde mu ju pristavil Teplický. Piják sa razom rútil sám na bránu a Marchetti sa dostal do pozície štatistu. Rýchly otvárací gól je veľmi dôležitý.
02:38 Prihrávame si v útočnom pásme, dlho nechodila strela. Jednu však vyslal spomedzi kruhov Tomka, pálil vedľa.
01:54 Prvýkrát sme sa usadili na útočnej polovici, no zakončenia smerom na bránu súpera neprešli.
01:23 Veľká Británia sa zatiaľ dokáže brániť našim hráčom, Slováci sa nedostali do útočného pásma na dlhší čas.
00:39 Zakázané uvoľnenie Slovenska.
00:03 Slováci vyhrali buly, akciu ale ako veľký favorit stretnutia zakladáme z vlastnej polovice ihriska.
00:01 časová značka Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Veľká Británia: Marchetti (Laing) – Adamec, Graham, Jones, Kearnan, Wragg, Crinnion, Royle, Cooke – Henderson, Ellard, Porubský – Cole, Ferrington, Krištof – Karmali, Bull, Brown – West, Kelly, Mort

Slovensko: Bolibruch (Buliš, Polc) – Blahút, Bujdák, Doskočil, Gajdoš, L. Horváth, Tomka, Minárik, Salajka – P. Svitana, Cibík, Božík, Lipták, Martinusík, L. Olejník, B. Oravec, Poliaček, Rampáček, J. Rufati, Teplický, Vozár, Piják.
Slovensko na MS 2019 obhajuje víťazstvo. Naši reprezentanti sa tešili z titulu majstrov sveta trikrát po sebe, celkovo štyrikrát a teraz môžu na domácej pôde, v košickej Steel Arene, zaknihovať aj štvrtý zlatý úspech po sebe.

Zatiaľ sme ani raz na dvanástich šampionátoch neobišli bez medaily. K štyrom zlatám Slováci pridali dva striebra a šesť bronzov. Máme teda dvanásť medailí. Česi vlastnia jedenásť (3-5-3) a Kanada desať (5-3-2), no najčastejšie získala zlato. Celkovo sa tešilo z cenného kovu iba šesť krajín. Okrem tejto trojice ešte India (jedno striebro), USA (jedno striebro) a Taliansko (jeden bronz).

Hrací formát MS 2019 prináša dve skupiny po päť tímov. Slovensko má za súperov v áčku Česko, USA, Fínsko a Veľkú Britániu. "Béčko" tvoria Kanada, Grécko, Švajčiarsko, Taliansko a Haiti. Hrá sa 3 x 15 minút, prestávka 10 minút. Finále je na program v sobotu 22. júna.

Program Slovenska v základnej skupine na MS:

piatok 14. júna: 18.30 Fínsko – Slovensko 1:2 (Bujdák, Rampáček)
sobota 15. júna: 18.00 Slovensko – USA 3:2pp (Vozár, Teplický, Svitana)
nedeľa 16. júna: 17.00 Francúzsko – Slovensko
utorok 18. júna: 17.00 Slovensko – Česko

Nominácia Slovenska na MS

Brankári:
Matej Bolibruch (HBK Kometa Vrútky), Peter Buliš (HBK PROTEF Považská Bystrica), Patrik Polc (ŠKB Martin)

Obrancovia: Jozef Minárik (LG Slovmatic Bratislava), Roman Bujdák (HBK PROTEF Považská Bystrica), Lukáš Horváth, Pavol Blahut (obaja Leaders Ružinov), Ivan Gajdoš (HBK Nitrianski Rytieri Nitra), Peter Doskočil (ŠK 98 Pruské), Tomáš Vidlár (HBK Kometa Vrútky), Michal Salajka (HBK Hokejmarket Skalica)

Útočníci: Matúš Lipták, Lukáš Olejník, Libor Teplický, Patrik Svitana (všetci MŠK Autostyle Kežmarok), Milan Vozár, Marcel Cíbik (obaja ŠK 98 Pruské), František Poliaček (ŠKB Martin/HBK Diaková), Lukáš Tomka (ŠKB Martin), Milan Rampáček, Jaroslav Martinusík (obaja HBK Hokejmarket Skalica), Miroslav Božík (HBK Hokejmarket Skalica/Jokerit Petržalka), Lukáš Piják, Jakub Rufati, Boris Oravec (všetci HBK PROTEF Považská Bystrica)

Tréneri: Marián Gregorík, Mojmír Hojer
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo