Derby vo Zvolene vyhrala HC O9 Banská Bystrica Tipsport liga

4. 10. 2019 |
 

HKM Zvolen, HC O9 Banská Bystrica, hokej, Tipsport liga. Hokejisti HKM Zvolen prehrali v 9. kole Tipsport Ligy v stredoslovenskom derby s HC'05 iClinic Banská Bystrica 3:4.

Na snímke Marco Halama (Zvolen) počas zápasu 21. ročníka Memoriálu Pavla Zábojníka HKM Zvolen - EC KAC Klagenfurt. Zvolen, 17. augusta 2019. FOTO TASR - Dušan Hein

HKM Zvolen, HC O9 Banská Bystrica, hokej, Tipsport liga. Hokejisti HKM Zvolen prehrali v 9. kole Tipsport Ligy v stredoslovenskom derby s HC'05 iClinic Banská Bystrica 3:4.

HKM Zvolen HC O9 Banská Bystrica hokej ONLINE dnes LIVE Tipsport liga

HKM Zvolen vs HC O9 Banská Bystrica. Pod Pustým hradom videli diváci od začiatku zaujímavý hokej s množstvom šancí na oboch stranách. Úvod začali Zvolenčania náporom, skúšal to Marcinek z pravej strany a Lowney od modrej nastrelil žŕdku. Na opačnej strane zaujal prienik Lampera, dobre sa natlačil pred bránku, no neskóroval. Potom mieril tesne vedľa navrátilec po zranení do zostavy Miloš Bubela. Domáci napokon využili hneď prvú presilovku v jedenástej minúte.

Po strele Corrina sa puk odrazil od zadného mantinelu pred McPhersona a ten bez prípravy pálil do odkrytej časti bránky – 1:0. Bystričanom sa podarilo vyrovnať v 15. minúte. Po vyhratom buly sa ujala strela Ďatelinku spoza kruhu, tečovaný puk skončil za Tomekom.

Hostia potom ťažili z tlaku skončenej presilovky štyroch proti trom, voľný Jääskeläinen našiel priestor pri ľavej žrdi a poslal majstra do vedenia. Bryndziarom sa však podarilo vyrovnať 44 sekúnd pred prestávkou, po prihrávke Kelemena zostal pred bránkou nepokrytý Bruno Mráz a pokoril Beskorowanyho.

V strednom dejstve posadila Zvolenčanov na nohy presilovka, v nej mali šance Corrin, McPherson a Trotter, no nepresadili sa a potom v ďalšom nápore už v piatich proti piatim neuspeli Trotter a hlavne Marcinek, ktorý sa dostal pred gólmana HC '05, no zoči – voči nemu neuspel. Postupne začali vystrkovať rožky aj 'barani' a vyplatilo sa im to.

V 33. minúte od modrej vystrelil Ďatelinka, Tomek puk iba vyrazil a Kabáč z pravej strany zakončoval pohotovo – 2:3. Následne o pár sekúnd neskôr mal veľa priestoru Jääskeläinen, strieľal však iba do žŕdky. Zvolenčanov mohli mrzieť dve nevyužité presilovky do druhej prestávky, no najväčšiu príležitosť mali pri rovnovážnom počte síl na ľade, keď sa Corrin šikovne preštrikoval pred Beskorowanyho, ale nepokoril ho.

V tretej tretine pokračovali domáci v aktivite, najprv Handlovský neuspel z dvoch metrov a po ňom sa neujala ani delovka Betkera spoza kruhu. Bystričania napokon doplatili na nedisciplinovanosť, pretože Zvolen dokázal využiť presilovku , keď Mráz napriahol spoza kruhu presne k žrdi a vyrovnal na 3:3. Následne hral aj ďalšiu, v nej nevyužili príležitosti McPherson, Širko a Maier.

A napokon 'bryndziari' na to doplatili. Majster udrel hneď z prvého protiútoku, po prihrávke Hickmotta Wahl nezaváhal pred odkrytou bránkou – 3:4. V zostávajúcich minútach sa domáci pokúšali vyrovnať, hráči spod Urpína striehli na protiútoky, z jedného z nich mohol Jääskeläinen pridať piaty gól, no proti bol skvelý Tomek. V závere Zvolenčanom nevyšla ani hra bez brankára, hoci mali drvivý tlak, takže z troch bodov sa tešili hostia.

Andrej Podkonický, tréner Zvolena: „Mne sa tento zápas hodnotí ťažko, pretože sme podali veľmi dobrý výkon a od polovice zápasu sme si vytvorili veľmi veľa šancí. Žiaľ nevyužili sme mnoho z nich. V tretej tretine sme dominovali, ale dali sme o gól menej než súper. Som hrdý na tento výkon. Dúfam, že v ňom budeme pokračovať aj naďalej. Teda že takýto tímový a bojovný výkon podáme aj v ďalších zápasoch.“

Dan Ceman, tréner Banskej Bystrice: „Tento zápas mal všetko čo mal mať, čiže góly, dobrý defenzívny aj ofenzívny hokej i fanúšikov na štadióne. Nechýbali ani kontroverzné rozhodnutia , príliš veľa sa toho dnes na ľade dialo. Súperovi sme však nechávali aj príliš veľa priestoru v strednom pásme a potom mali veľa práce naši obrancovia. Viackrát nás podržal brankár Beskorowany. Som rád, že obrancovia veľa zložitých situácii okolo bránky vyriešili. Dobre sme zvládli aj oslabenia, hoci sme v nich inkasovali dva góly. Zápas mohol skončiť hocijako, vyhrali sme napokon my, za čo som nesmierne rád.“

Tipsport liga 2019/20

HKM Zvolen - HC'05 iClinic Banská Bystrica 3:4 (2:2, 0:1, 1:1)

Góly: 11. McPherson (Corrin, Trotter), 20. B. Mráz (Kelemen, Lowney), 43. B. Mráz (Špirko) – 15. Ďatelinka (Šoltés, Bartánus), 16. Jääskeläinen (Hickmott, Wahl), 33. Kabáč (Ďatelinka, Gabor), 52. Wahl (Hickmott, Jääskeläinen). Rozhodovali: D. Konc st., Fridrich – Krajčík, J. Konc ml., vylúčení: 4:9, navyše: J. Brejčák 10 minút za napadnutie hlavy a krku, Nemčík 10 minút za nešportové správanie sa (obaja Banská Bystrica), presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 3890 divákov

 

 

 

HKM Zvolen
3 : 4
(2:2, 0:1, 1:1)
HC 05 iClinic Banská Bystrica

Góly & zostavy

Góly a asistencie: 11. McPherson (Corrin, Trotter), 20. B. Mráz (Kelemen, Lowney), 43. B. Mráz (Špirko) – 15. Ďatelinka (Bartánus, Šoltés), 17. Jääskeläinen (Hickmott, Wahl), 33. Kabáč (Ďatelinka, Gabor), 52. Wahl (Hickmott, Jääskeläinen). Rozhodca: D. Konc, Fridrich – Krajčík, J. Konc ml. (video – Jonák). Diváci: 3890.
HKM Zvolen: T. Tomek (Hollý) – Lowney, Švarný (C), Betker, Corrin, Drgoň (A), Maier, Fatul – Mráz, Špirko (A), Kelemen – McPherson, Trotter, Bonis – Handlovský, Preisinger, Thompson – Marcinek, M. Halama, S. Petráš – Kolenič (tréner – A. Podkonický)
HC 05 iClinic Banská Bystrica: Beskorowany (Gajan) – Mihalik (A), Southorn, Ďatelinka (C), J. Brejčák, Nemčík, Biro, Petrinec – M. Lunter, Hickmott, Jääskeläinen – Šoltés, Šťastný, Lamper – Fafrák, Wahl, Bartánus (A) – Kabáč, Bubela, Gabor – Sarvaš (tréner – D. Ceman)
Aktualizuj online prenos
časová značka Koniec zápasu.
59:59 Puk je pre hostí bezpečí a vo Zvolene vyhrávajú 3-4.
59:53 Oddychový čas hostí.
59:53 Zakázané uvoľnenie hostí.
59:42 Obrovský tlak Zvolena. Bruno Mráz mal na hokejke nielen vyrovnanie ale aj hetrik. Závar v útočnej tretine Zvolena.
58:53 Špirkova výborná strela z ľavej strany a Beskorowany vyráža. Puk ale dostal zrejme do masky, lebo hra je prerušená.
58:47 Oddychový čas domácich.
58:47 Hostia vyhrali buly a puk opäť vyhodili cez všetky čiary.
58:40 Nepochopiteľné, zlá prihrávka hostí, zakázané uvoľnenie a bránka Zvolen je opäť prázdna.
58:36 Bully vyhrali hostia.
58:32 Do brány Zvolena sa vracia brankár, ale Juraj Hollý !!!
58:32 Prerušená hra, postavenie mimo hry Zvolena.
58:25 Tomáš Tomek odchádza z brány a domáci skúsia vyrovnať v šestici.
58:01 Výborná prihrávka na modrej čiare na McPhersona, ale nespracoval dobre puk, inak by už smeroval sám na bránu.
56:52 Teraz ale práve hostia doslova vyšťavili celú domácu pätorka, tá šla dole z ľadu úplne vyčerpaná.
55:39 Zvolenčania sú teraz tí, čo musia útočiť. Bystrica stojí na modrej a čaká ich útoky, následne získa puk a vyhadzuje do stredného pásma. Toto sa stále opakuje.
54:25 Na druhej strane pod dlhšom čase šanca hostí, ale Tomek tentokrát v rozkľaku ukončil akciu hostí.
53:59 Kyle Bonis sa predieral do úniku, ale puk si nespracoval najlepšie, ušiel mu a Beskorowany vykorčuľoval a šancu mu zmaril.
52:51 Zvolen sa opäť púšťa do vyrovnania, hostia sa pozorne bránia.
Dnešné stretnutie sleduje 3890 divákov.
51:40 gól Banská Bystrica dala gól!
V čase najväčšieho tlaku hostia idú opäť do vedenia. Hickmott pred bránou pretlačil obrancu Zvolena a poslal puk na MITCHA WAHLA a ten opäť prakticky do opustenej brány strieľa štvrtý gól hostí – 3:4.
Asistencie Jordan Hickmott, Joona Jääskeläinen.
50:39 Obrovský tlak domácich, preťažená obrana hostí, keďže Brajčák aj Nemčík sú stále na trestnej za desiatky.
49:57 Hostia v plnom počte.
49:30 dôležité Domáce mužstvo HKM Zvolen v ďalšej obrovskej šanci. Špirkova strela a Beskorowany zázračne vyráža, rozhodca vedľa tyčky rozpažil.
48:39 dôležité Domáce mužstvo HKM Zvolen v obrovskej šanci. Už Bruno Mráz mohol dokonať svoj hetrik, keď nahadzoval puk spoza brány a po ňom takmer poloprázdnu bránu nedokázal dať McPherson.
48:21 McPherson strieľal od ľavého mantinelu a následne puk stratil.
47:57 Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Ďatelinka – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
47:41 Pokus domácich o vysunutie McPhersona nevyšiel, zakázané uvoľnenie.
46:57 Rozohrávka hráčov HC´05 iClinic Banská Bystrica končí zakázaným uvoľnením. Budeme svedkami ďalšieho buly pred Tylerom Beskorowanym.
46:29 Krížna prihrávka na Handlovského a ten okamžite pálil bez mierenia a veľa nechýbalo, aby Beskorowanyho nachytal pri pravej tyčke.
46:06 Prvá vážna šanca hostí v tretej tretine a hneď to mohol byť druhý gól v zápase pre fínskeho mladíka Joonu Jääskeläinena, Tomek však jeho pokus kryje.
45:30 Southorn atakovaný a stratil puk pri prihrávke, Špirko prihrával Kelemenovi, ale puk na neho neprešiel.
44:36 Zvolen tlačí, ale Lowneymu teraz strela z prvej absolútne nesadla. Domáci ale aj tak zostali v pásme.
43:47 Presilová hra domácich síce skončila ale na ľade to vypadá úplne opačne. Zvolen tlačí a akoby hral presilovku ďalej.
42:44 Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Nemčík – 10 min. osobný trest, nešportové správanie).
42:44 gól Zvolen dal gól!
Zvolen využíva druhú presilovku v stretnutí. Rasťo Špirko krížnou prihrávkou našiel BRUNA MRÁZA, ten si puk ešte sprapcoval a následne prestrelil príklepom Beskorowanyho – 3:3.
Asistencie Rastislav Špirko.
42:38 HKM hrá presilovú hru v útočnom pásme, domáci hráči sú na puku, kombinujú, ale zatiaľ je to veľmi statické a žiadnu šancu sme nevideli.
42:01 Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Nemčík – 2 min., podrazenie).
41:30 Zvolen v tretej tretine doslova vyletel na svojho súpera a Betker mal ďalšiu šancu.
40:55 Delovka Drgoňa od modrej, Beskorowany vyrazil puk vedľa seba a Handlovský triafa iba ležiaceho obrancu Mihálika.
40:28 Southorn pod tlakom domácich vyhadzuje puk iba cez všetky čiary.
40:02 Úvodné buly tretej tretiny vyhrali tentokrát domáci.
40:01 časová značka Začala sa tretia tretina.
Dobrý hokej z prvej tretiny pokračoval aj v druhej, i keď tempo troštičku upadlo. Napriek tomu je stále na čo sa pozerať. Zvolen mal tlak i šance, ale gól padol na opačnej strane Kabáč poslal Bystricu do vedenia a navyše pár sekúnd po jeho góle nastrelil Jääskeläinen tyčku. Stále sú v akcii aj rozhodcovia, keďže šarvátky neustali. Vidíme teda j množstvo presiloviek, ale okrem prvej v zápase gól potom nepadol už ani z jednej. Hostia teda vedú o jeden gól. Niečo mi ale hovorí, že toto ešte nebude konečný výsledok. Pozývam Vás teda na tretiu tretinu.
40:00 časová značka Druhá tretina sa skončila.
39:29 Hostia v plnom počte.
39:02 Zvolen hrá presilovku veľmi prefesorsky, Corrin stratil puk a Lunter mohol skórovať v oslabení.
38:25 Šťastný vystihol Trotterovu prihrávku a puk vyhadzuje.
37:40 Trotter nabil Corrinovi, ale jeho delovka minula bránu.
37:29 Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Brejčák – 2 + 10 min. osobný trest, napadnutie oblasti hlavy a krku).
37:29 Úplne zbytočný faul Brejčáka, bez puku, navyše v útočnom pásme. Kročekoval Petráša a následne mu strhol prilbu z hlavy.
36:24 Oba mužstvá už v plnom počte.
35:48 V hre 4:4 sa útoky striedajú aj na jednej aj na druhej strane takmer pravidelne. Najprv jedni potom druhí.
34:52 Prekrásne sólo Willie Corrina, ktorý ukázal šťahovačku, kľučku, chýbalo len efektné zakončenie.
34:25 Vyhrané buly hostí, delovka Southorna od modrej a pekný zákrok Tomeka.
34:22 Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Thompson – 2 min., krosček).
34:12 Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Ďatelinka – 2 min., podrazenie).
34:12 Šanca domácich ale Thompsion bol v kľučke faulovaný, následne ďalšia šarvátka v rohu a budeme vylučovať.
33:25 dôležité Hosťujúce mužstvo HC´05 iClinic Banská Bystrica v obrovskej šanci. Joona Jääskeläinen triafa konštrukciu brány.
32:37 gól Banská Bystrica dala gól!
Hostia z Bystrice opäť idú do vedenia. Ľahkú strelu Ivana Ďatelinku Tomek iba vyrazil vedľa seba, rovno na hokejku MICHALA KABÁČA a ten puk poslal do odkrytej siete – 2:3.
Asistencie Iva Ďatelinka, Gilbert Gabor.
31:57 Ukrytá Betkerova strela iba triafa gólmana hostí do betónu.
31:32 Rýchla domáca prihrávka Betkera na Bonisa s pretečovaním nevyšla, iceing.
30:56 Šoltésova strela po ľade z blízka iba do bočnej konštrukcie brány.
30:10 Rýchla prihrávka Corrina cez celé ihrisko na Thompsona na modrej čiare. Do zakončenia Thompsona však vložil hokejku jeden z Bystričanov.
29:20 Postavenie hostí mimo hry. Buly na modrej čiare.
28:54 Domáci sú teraz na ľade aktívnejší, hosťom akosi viazne kombinácia...
27:25 Šanca Zvolena, Trotter opäť nabil Bonisovi, ktorý bol sám medzi kruhmi, puk ale mieril iba do stredu brány.
26:38 Slabá strela na Tomeka, vlastne to bolo iba nahodenie, aby hostia mohli prestriedať. To akcia domácich predtým bola nebezpečnejšia, ale strela po sťahovačke Thompsonovi veľmi nevyšla.
25:40 Akcia navrátilca do zostavy Baranov, Miloša Bubelu, ale v bráne domácich miesto puku končí Tomek aj s ďalším hráčom Zvolena, faul to ale nebol a v hre sa tak pokračovalo ďalej.
25:07 Marco Halama v dvoch šanciach, pritom presilovka Zvolena už skončila. Obrovský závar pred bránou hostí. Neprehľadná situácia, nik nevidel puk, kde je, iba Marco Halama. Do siete ho však nedostal.
24:37 Ďalšie zakončenie domácich v presilovke. Trotter to skúsil z pravej strany, ale Beskorowany opäť úspešnejší, než domáci center.
23:54 Zvolen kombinuje a mal šancu, Trotter nabil Corrinovi, ale jeho delovku Beskorowany chytá do lapačky.
23:05 Handlovského prihrávka nikomu a Zvolen prišiel o útočné pásmo.
22:51 Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Nemčík – 2 min., krosček).
22:41 Prečíslenie Zvolena, Trotter poslal puk na McPhersona, ten tiesnený zakončoval ale iba do gómana hostí.
21:38 David Šoltés sa už už dostával do úniku, ale Thompson mu puk pekne vypichol.
21:10 Strela Lampera, Tomek puk chytil na telo, ale zrejme ešte do neho hostia pichli, lebo sa pred Tomekom strhla opäť šarvátka.
20:58 Bystrica zatlačila Zvolen a ten sa spod tlaku oslobodil iba zakázaným uvoľnením.
20:38 Po nepresnej rozohrávke Zvolenčanov sa bude vhadzovať v ich obrannom pásme. Nasleduje buly po ľavici Tomáša Tomeka.
Rozohrávka zvolenských obrancov skončila zakázaným uvoľnením. Nasleduje buly pred Tomášom Tomekom.
20:02 Úvodné buly druhej tretiny vyhrali opäť hostia.
20:01 časová značka Začala sa druhá tretina.
Strely po prvej tretine 15:12
Vhadzovania 8:16.
V prvej tretine sme videli výborný hokej, taký výborný ako už dávno nie. Udialo sa toho na ľade toľko, že ani neviem, kde začať. Najprv sa vedenia ujali domáci, potom hostia stav otočili, ale posledné slovo mali predsalen domáci a tak je stav po 20 minútach nerozhodný 2:2. Diváci sa rozhodne nenudia, už teraz sa teším na ďalšiu tretinu. Derby nič nechýba, ani góly, ani nasadenie, videli sme aj šarvátky, z toho pramenili presilovky. Ako vravím výborný hokej a palec hore všetkým aktérom.
20:00 časová značka Prvá tretina sa skončila.
19:51 Celý domáci zimák píska, pretože na ľade sa po tvrdom zákroku ocitol Brock Trotter a rozhodcovia tento zákrok nevideli ako faul...
19:16 gól Zvolen dal gól!
Obrovská hrubka Ďatelinku za vlastnou bránou. Nezachytil ľahký puk, ten získal Miloš Kelemen a zadovkou ho hneď poslal pred bránu. Tam stál BRUNO MRÁZ a puk okamžite zavesil pod brvno cez prekvapeného Beskorowanyho – 2:2.
Asistencie Miloš Kelemen, Ryan Lowney.
18:33 dôležité Ďalšia šanca hostí, keď domáci katastrofálne striedali. Patrik Lamper sa ocitol úplne voľný pred Tomekom, no tentokrát Tomek domácich podržal.
17:55 Domáci v plnom počte.
17:50 Presilovka hostí pomaly končí.
16:48 gól Banská Bystrica dala gól!
Krásna kombinácia hostí. Hickmott si prevzal pred bránou prihrávku od modrej, okamžite zadovkou poslal puk na JONU JÄÄSKELÄINENA a ten už mal pred sebou iba prázdnu bránu – 1:2.
Asistencie Jordan Hickmott, Mitch Wahl.
16:33 Vynikajúci kolotoč hostí, viac krát si vymenili puk až sa do zakončenia dostal Jääskeläinen, ale jeho strelu Tomek krásne chytá.
15:56 Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Švarný – 2 min., napadnutie).
15:30 Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Šťastný – 2 min., hákovanie).
14:46 gól Banská Bystrica dala gól!
Bartánus vyhral buly, IVAN ĎATELINKA tvrdo vystrelil od modrej, pred bránou trafil Sama Petráša a od jeho tela puk zmenil smer a pomylil Tomeka. Ten šiel úplne do opačnej strany.
Asistovali: Marek Bartánus a David Šoltés.
14:43 Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Preisinger – 2 min., podrazenie).
13:36 Menšia potyčka pred Beskorowanym, bolo v sebe možno aj šesť hráčov, nakoniec sa ale vyločovať nebude.
13:27 Lamper a Thompson sa posekali vzájomne ešte pred vhodením buly a okamžite ich musel upokojiť rozhodca.
13:21 dôležité Hostia už so štyrmi hráčmi a domáci v plnom počte. Pokračovala presilovku už 5:4 a Trotter chcel lyšiacky prekonať Beskorowaneho spoza brány takou "žabkou". Gólman hostí si však dal pozor.
13:07 Brejčák fauloval, Tomek vykorčuľoval a Zvolen hral so šiestimi hráčmi v poli a získal z výhody jednu šancu.
13:07 Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Brejčák – 2 min., hákovanie).
12:26 Vyhrané buly hostí a okamžite nasledovala delovka Jána Brejčáka, Tomek vyráža puk do rihu.
12:05 Hostia s veľmi dlhou rozohrávkou spoza vlastnej brány, rozhodne si dávajú záležať, aby nič nepokazili.
11:13 Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Gabor – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Drgoň – 2 min., hrubosť).
11:08 Náznak bitky a budeme určite vylučovať...
10:15 gól Zvolen dal gól!
Zvolen využíva hneď prvú presilovku v zápase. Corrin vyslal delovku od modrej čiary puk sa od mantinelu odrazil vedľa brány, rovno na hokejku ALANA McPHERSONA, ktorý puk doklepol do odkrytej brány.
Asistovali: Willie Corrin a Brock Trotter.
10:06 Strela Corrina od modrej a Beskorowany dostal puk do masky.
09:15 Veľmi okatá a nepresná Preisingerova prihrávka a Mihalik puk vyhadzuje.
08:18 Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Šťastný – 2 min., sekanie).
08:15 Trotter hneď na buly faulovaný a hostia pôjdu do štyroch.
08:06 Thompson pekne vošiel po krídle do pásma, ale hneď narazil na Nemčíka, ktorý ho o puk obral.
06:43 Lowney teraz pred Tomekom trochu zavaril, ale domáci akciu nakoniec ustáli.
05:59 Domáci stratili puk na útočnej modrej čiare. Hostia rýchlou prihrávkou otočili hru, nahrávka smerujúca pre bránu nemala ďaleko od Kabáčovej hokejky a jeho teč tiež mohol skončiť v sieti. Zatiaľ ale teda stále bez gólov.
04:40 dôležité Krásny prienik Patrik Lampera, cez ruku sa natlačil aj cez obrancu a skoro bol z toho úvodný gól.
04:10 dôležité Domáce mužstvo HKM Zvolen v obrovskej šanci. Ryan Lowney nahodil puk od modrej čiary na bránu a za Beskorowanym zazvonila konštrukcia brány.
04:08 Opäť nepresné kombinácia hostí a zakázané uvoľnenie.
03:40 Šanca hostí, Michal Kabáč dostal peknú prihrávku spoza brány, ale nedokázal zakončiť.
03:01 Šanca domácich, Marco Halama zblízka triafa iba Beskorowanyho.
02:51 Zatiaľ z oboch strán veľmi opatrný úvod.
02:19 Fafrák v strednom pásme odzbrojil od puku Trottera a útočia hostia.
01:47 V krátkom slede druhé zakázané uvoľnenie hostí.
01:20 Rodiace sa domáce prečíslenie sa končí nepresnou prihrávkou Thompsona.
00:36 Špirko po peknej otočke v zápätí vystrelil a prvý krát prevetral betóny gólmana hostí.
00:02 Úvodné buly zápasu vyhrali hostia.
00:01 časová značka Stretnutie sa práve začalo.
Obe mužstvá máme na ľade. Nasleduje hymna SR a po nej sa nám zápas začne. Prajem Vám príjemný športový zážitok Vážení športoví priatelia...
Úvodné zostavy:

HKM Zvolen: T. Tomek (Hollý) – Lowney, Švarný (C), Betker, Corrin, Drgoň (A), Maier, Fatul – Mráz, Špirko (A), Kelemen – McPherson, Trotter, Bonis – Handlovský, Preisinger, Thompson – Marcinek, M. Halama, S. Petráš – Kolenič (tréner – A. Podkonický)

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Beskorowany (Gajan) – Mihalik (A), Southorn, Ďatelinka (C), J. Brejčák, Nemčík, Biro, Petrinec – M. Lunter, Hickmott, Jääskeläinen – Šoltés, Šťastný, Lamper – Fafrák, Wahl, Bartánus (A) – Kabáč, Bubela, Gabor – Sarvaš (tréner – D. Ceman)

Rozhodca: D. Konc, Fridrich – Krajčík, J. Konc ml. (video – Jonák).
Príjemný podvečer zo Zvolena...
Vážení športoví priatelia, srdečne Vás vítame pri sledovaní 9.kola Tipsport ligy HKM Zvolen – HC 05 iClinic Banská Bystrica. My Vám zo stretnutia pod Pustým hradom opäť prinášame textový prenos, vďaka ktorému Vám určite neunikne nič podstatné.

Zvolen sa po piatich zápasoch na ľadoch súperov konečne vracia domov. Počas tohoto "tripu" Zvolenčania prehrali v Košiciach a Bratislave a zvíťazili v Detve a naposledy najprv v Trenčíne a v utorok aj v Nových Zámkoch. Mužstvo prešpikované siedmymi zámorskými hráčmi sa síce pomalšie rozbiehalo, ale zdá sa, že sa už rozbehlo a funguje. Rytieri však stále bojujú s množstvom vylúčení, čo môže by proti Bystrickým presilovkám trošku problém. Ak však budú hrať čisto, ich šanca rastú. To však ukáže až samotný zápas.

Banská Bystrica je zatiaľ jediným mužstvom Tipsport ligy, ktorý na ľade súpera nestratil ešte ani bod! Od ideálnej formy ale majú Banskobystričania ďaleko. Zatiaľ Barani totiž hrajú ako na hojdačke. Prehra doma s Košicami, následne výhra v Bratislave. Hneď v zápätí však prehra doma s Novými Zámkami, za ňou výhra v Mikuláši a dva domáce zápasy, kde sa vytrápili s priemernými Miškolcom a Trenčínom. Zatiaľ to vo vyrovnanej tabuľke však stačí na priebežné tretie miesto, pričom majú o zápas viac ako ich súperi.

Ako sa hovorí derby nemá favorita a platí to aj pre prvé tohtoročné pohronské derby. Bitku o rieku Hron môže skutočne vyhrať hocikto. Otázku vyriešia až samotní aktéri na hracej ploche.

Najproduktívnejší hráči HKM Zvolen:
Brock Trotter 8b (0+8) 7z, +/- (+6)
Kyle Bonis 7b (5+2) 7z, +/- (+4)
Allan McPherson 7b (3+4) 7z, +/- (+4)

Najproduktívnejší hráči HC 05 iClinic Banská Bystrica:
Jordan Hickmott 10b (3+7) 8z, +/- (+3)
Jordon Southorn 10b (2+8) 8z, +/- (-1)
Joona Jääskeläinen 8b (4+4), +/- (+5)

Porovnanie štatistík ZV – BB
Využitie presiloviek: 10,71% – 25,00%
Úspešnosť v oslabení: 84,00% – 94,59%
Úspešnosť streľby: 9,47% – 8,30%
Počet trestných minút: 152 – 96
Úspešnosť pri vhadzovaniach: 42,24% – 52,06%
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.