HK Poprad HKM Zvolen dnes ONLINE 3. zápas finále hokejovej extraligy

3. 5. 2021 |

Finále hokejovej extraligy HK Poprad - HKM Zvolen dnes pokračuje 3. zápasom. Online prenos z neho si môžete pozrieť na webe sportinak.sk so začiatkom od 18:00.

Hokejisti HK Poprad. FOTO TASR.

HK Poprad HKM Zvolen dnes online prenos

Kapitán hokejistov HKM Zvolen Radovan Puliš utrpel v druhom finálovom zápase Kaufland play off Tipos extraligy viacpočetné zlomeniny tvárového skeletu a nosa. Po zákroku Popradčana Petra Ulrycha musel zamieriť do nemocnice, kde sa podrobil operácii.

Ulrych za zákrok v druhej tretine dostal trest na 5 minút + DKZ. Zvolenčania následne podali podnet na Disciplinárnu komisiu Slovenského zväzu ľadového hokeja (DK SZĽH), v ktorom žiadajú zastaviť Ulrychovi činnosť za zranenie protihráča.

Pre TASR to potvrdil generálny manažér klubu Ladislav Čierny, ktorý tiež informoval, že do finále už nezasiahne ani ďalšia opora HKM Peter Zuzin: "Žiaľ, Peter má zlomené zápästie."

Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili v piatok v druhom súboji finále Kaufland play off Tipos extraligy na domácom ľade nad HK Poprad 4:3 po predĺžení a v sérii vedú už 2:0 na zápasy. Séria sa dnes presúva do Popradu, tretí duel je na programe dnes od 18.00 h.

Hrdinom večera bol Radovan Bondra, ktorý na konci prvej tretiny strelil prvý gól Zvolena a v 6. minúte predĺženia svojím druhým presným zásahom v zápase rozhodol o triumfe domáceho tímu. HKM dokázal otočiť skóre z 0:2 i 2:3, dôležitý gól na 3:3 zaznamenal v 56. minúte Patrik Marcinek.

Tipos extraliga finále

HK Poprad - HKM Zvolen -:- 3. zápas finále hokejovej extraligy dnes od 18:00

HK Poprad
1 : 2
(0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)
HKM Zvolen

Góly a asistencie: 29. Dalhuisen (Livingston, Tavi) – 28. McPherson (Bondra, Halama), 69. Melancon. Rozhodca: D. Konc st., Novák – Synek, Jedlička.
HK Poprad: Hamerlík (Vošvrda) – Drgoň, Hudec, Kramár, Dalhuisen, Demo, Brejčák, Hodorovič – Svitana, Skokan, Haščák – Handlovský, Preisinger, Vandas – Livingston, Bjalončík, Tavi – Mešár, Matej Paločko, Mashinter – Zagrapan
HKM Zvolen: Rahm (Trenčan) – Betker, Kotvan, Ivan, Melancon, Hraško, Kubka, Meliško – Bondra, Viedenský, Stupka – McPherson, Mikúš, Nuutinen – Marcinek, Tibenský, Kolenič – Gubančok, Halama, Jedlička – Ďuriš