HC Slovan Bratislava doma zdolal MAC Újbuda Budapešť a poskočil na 2. miesto Tipsport liga

1. 10. 2019 |

HC Slovan Bratislava, MAC Újbuda Budapešť, hokej, Tipsport liga. Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v 8. kole Tipsport Ligy na domácom ľade nad MAC Budapešť 3:0.

- - - -

Na snímke vľavo Jindřich Abdul (Slovan) oslavuje gól so spoluhráčmi, uprostred Radovan Puliš a Milan Kytnár v zápase  4. kola Tipsport Ligy v hokeji HK Dukla Trenčín - HC Slovan Bratislava v Trenčíne 20. septembra 2019. FOTO TASR – Radovan Stoklasa

HC Slovan Bratislava MAC Újbuda  Budapešť hokej ONLINE dnes LIVE Tipsport liga dnes od 18:30

HC Slovan Bratislava - MAC Újbuda Budaúešť 3:0. Od úvodu sa hral svižný hokej, arbitri po prvý raz prerušili hru až po troch minútach. Do prvej sľubnej šance sa dostal navrátilec po zranení Viedenský, no Halásza neprekonal.

Domáci boli strelecky aktívnejší, pomer striel zvýšili aj v prvej presilovke zápasu, ale obrana maďarského mužstva fungovala dobre. Päť minút pred koncom hrali hostia skrátenú presilovú hru 5 na 3, ale ani po nej sa skóre nezmenilo. Brankár Brust sa vytiahol najmä po strele Bodóa z bezprostrednej blízkosti.

Na začiatku druhého dejstva hral Slovan v početnej výhode, Štajnoch počas nej poslal puk do siete, ale Abdulovi predtým spadla prilba a gól nielen neplatil, ale útočník Slovana išiel aj na trestnú lavicu. Následne však ušiel Bačik, naservíroval puk Zigovi a kanonier "belasých" nezaváhal - 1:0. Hostia potom mali príležitosti na vyrovnanie v presilovke, ale Brust svoj tím podržal. Rovnako sa niekoľkokrát vyznamenal aj Halász a Slovan si držal jednogólový náskok.

V tretej tretine sa hostia snažili o vyrovnanie, ale Slovan sa tak isto pokúšal zlomiť húževnatého súpera. To sa mu podarilo v 47. minúte, keď Kytnár vložil hokejku do strely Meszároša a zvýšil na 2:0.

Deväť minút pred koncom zvýšil Puliš už na 3:0 a definitívne zlomil odpor hostí. Slovan si tak pripísal piate víťazstvo v sezóne a poskočil na druhé miesto v tabuľke.

Rudolf Jendek, asistent trénera Slovana: "Bol to pre nás ťažký zápas. Rozhodlo oslabenie 3 na 5, keď nás podržal brankár Brust. Chalanom chcem poďakovať za prístup."

Gergely Majoross, tréner MAC: "Videli sme dobrý zápas. Slovan má dobrú ofenzívu, my sme dnes v niektorých činnostiach zaostávali. Gratulujem súperovi k víťazstvu."

Michal Sersen, kapitán Slovana: "Súper bol veľmi húževnatý, ale bolo dôležité, že sme strelili prvý gól. V tretej tretine sme našťastie dali aj druhý a potom aj tretí a rozhodli sme. Vedeli sme, že súper nebude ľahký, ale zvládli sme to."

Tipsport liga 2019/20

Slovan Bratislava - MAC Budapešť 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Góly: 23. Zigo (Bačik), 47. Kytnár (Meszároš, Štajnoch), 49. Puliš (Viedenský, Sersen). Rozhodovali: Baluška, D. Konc st. – Jurčiak, D. Konc ml., vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše Macaulay (MAC) 10 min za vrazenie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 3420 divákov.

HC Slovan Bratislava
3 : 0
(0:0, 1:0, 2:0)
MAC Budapešť

Góly a asistencie: 23. Zigo (Bačik), 47. Kytnár (Meszároš, Štajnoch), 49. Puliš (Viedenský, Sersen). Rozhodca: Baluška, D. Konc st. – Jurčiak, D. Konc ml.. Diváci: 3.420.
HC Slovan Bratislava: Brust (Habal) – Bačik, Sersen (C), Štajnoch, Meszároš (A), Šedivý, Podlipnik, Hudec – Vandas, Zigo, Abdul – Puliš, Viedenský, Kukumberg (A) – Miklík, Kytnár, Bondra – Žitný, Urbánek, Matoušek – Jendek
MAC Budapešť: Halász (Bálizs) – Macaulay (A), Reiter, Carlisle, McNally, Bl. Orbán, Garát – Bodó, Langkow (C), Br. Orbán (A) – Sofron, Pitt, Terbócs – Nagy, Stretch, Klempa – Szigeti, Majoross, Kreisz
časová značka Koniec zápasu.
59:15 Kukumberg priviezol puk na hokejke z ľavej strany do bránkoviska, Halász ľavým betónom v rozkľaku puk poslal späť do hry.
58:16 Žitný prihrával z ľavého kruhu medzi kruhy, Puliš poslal puk do priestoru bránky, Halász ho však umiestnil za svoju bránku.
57:44 Klempa ty vyskúšal od modrej tesne nad ľadom, Brust pohotovo puk zatočil do svojej rukavice a tribúnami opäť znelo Barry, Barry.
57:07 Hostia v plnom počte, Slovan hral presilovku vcelku dobre, chýbalo jej však efektné zakončenie.
56:59 Slovan v závere svojej presilovej hry vyrobil na útočnej modrej ofsajd.
56:44 Domáci zahrali v útočnou pásme prihrávkou rukou, hlavný hru prerušil a vykázal hru do stredného pásma.
56:03 Slovan držal súpera v pásme, efektný palebný priestor si však nevypracoval, zakončenie Kytnára pri bránkovisku na ľavej strane Halász vystihol a puk zneškodnil.
55:07 Podrazenie v podaní Garáta a presilovka pre Slovan.
54:30 Urbánek to vyskúšal z ľavej strany, Halász puk poslal do rohu klziska, kde oň bojujú borci z oboch tímov.
52:52 Hostia len nahodili puk do pásma domácich a oba tímy posielajú na ľad čerstvých mužov.
52:06 Halász na konci akcie domácich, keď puk schoval vo svojej rukavici, Slovan vybojoval pásmo na vhadzovanie a kontroluje tak hru na ľadovej ploche.
51:15 McNally napriahol k streľbe príklepom spoza kruhov, puk poslal na ochranné sklo, hostia však naďalej s pukom na hokejkách v zóne domácich.
48:49 gól Slovan Bratislava dal gól!
Pekná kombinačná akcia domácich slávi úspech, puk z ľavej strany poslal Viedenský medzi kruhy, ten dostal na hokejku RADOVAN PULIŠ a strelou švihom puk poslal pohotovo do siete hostí. Asistencie: Marek Viedenský a Michal Sersen.
47:32 Hostia pokazili svoju akciu na útočnej modrej, kde vyrobili ofsajd.
46:20 gól Slovan Bratislava dal gól!
Slovan posadil hostí na kolotoč a vyplatilo sa, Meszároš z pravého kruhu poslal puk pred bránkovisko a ten do siete hostí usmernil pohotovo MILAN KYTNÁR. Asistencie: Andrej Meszároš a Martin Štajnoch.
44:49 Macaulay inkasuje menší trest za vrazenie na mantinel a k tomu automaticky i desať minút, Slovan si zahrá presilovú hru.
44:02 Stretch to vyskúšal z pravého kruhu strelou zápästím, minul bránku domácich a Slovan mohol do útoku.
42:02 Rovnaké previnenie sa proti pravidlám hry na strane domácich, hra sa opäť sťahuje pred Brusta.
41:40 Rýchle tempo od úvodu tretej tretiny zvolili oba tímy, Slovan poslal puk von cez všetky čiary na zakázané uvoľnenie, vhadzujeme pred Brustom.
40:01 časová značka Začala sa tretia tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 20:22.
V druhej tretine sa domáce tribúny jedenkrát radovali, keď akciu vymyslel Bačik a účet večera otvoril Zigo. Na ľadovej ploche sa trochu aj iskrilo, no ani jeden z tímov zatiaľ početnú výhodu v gól nepretavil. O všetkom sa tak rozhodne v tretej tretine, pomer striel medzi žrde v tej druhej 14:6.
40:00 časová značka Druhá tretina sa skončila.
39:33 dôležité Sersen vybojoval puk v strednom pásme, potiahol ho vpred, bol tiesnený, no dokázal zakončiť, Halász cez betóny poslal puk späť do hry.
38:38 Puliš prešiel s pukom na hokejke poza bránku a posielal ho pred bránkovisko, správneho adresáta však nenašiel.
37:38 Puk po osi Vandas – Štajnoch – Abdul skončil pred bránkoviskom hostí, Jindřich Abdul však už nemal dostatok priestoru na zakončenie.
36:45 dôležité Žitný vyzvŕtal defenzívu hostí v rohu klziska, potom potiahol puk za kruh, ideálne prihral na druhú stranu, odkiaľ pálil Podlipnik, Halász v pokľaku puk schoval vo svojom náručí.
36:10 Kytnár vystrelil švihom z ľavého kruhu, Halász cez masku puk zrazil dole na ľad a ihneď schoval pod svoje rukavice.
35:45 Hlavný videl prihrávku rukou hráča hostí v útočnom pásme, správne hru prerušil a vykázal ju do stredného pásma.
33:19 Hostia v plnom počte, Slovan veru túto presilovú hru využiť nedokázal.
32:46 Štajnoch to skúsil z ľavého kruhu, jeho puk bol zblokovaný a hostia sú okamžite v útoku.
32:09 Slovan chyboval na útočnej modrej a vyrobil ofsajd.
31:50 dôležité Prihrávky belasých na jeden dotyk, puk poskakoval v bránkovisku, kým ho Halász pohotovo neprikryl pod svoje rukavice.
31:19 Podrazenie Vandasa pri streľbe, dve minúty pre Klempu a presilovka pre Slovan.
30:28 Zakázané uvoľnenie hostí, ktorí tak striedať nemôžu, vhadzujeme po pravej ruke Halásza.
29:32 Domáci v plnom počte, Slovan svoje oslabenie prežil bez ujmy.
29:17 Macaulay vystrelil od modrej z jej stredu, Brust cez betóny puk poslal pred seba a belasí ho okamžite vyhodili von z pásma.
28:34 Slovan poslal opäť puk von z pásma, od brankára Halásza začína presilovková akcia hostí.
27:32 Zigo dve minúty za nedovolené bránenie, keď atakoval brankára hostí mimo bránkoviska a dve minúty za hrubosť, pomstiteľ Blake Orbán dve minúty za hrubosť. Presilovka pre hostí.
26:29 Miklík to vyskúšal z medzikružia, minul bránku hostí, Slovan bojuje o puk so súperom v obrannom pásme hostí.
25:33 Opäť zakázané uvoľnenie belasých, vhadzovanie pred Brustom si zopakujeme.
25:25 Slovan poslal puk von cez všetky čiary len za cenu zakázaného uvoľnenia, hra sa sťahuje späť pred Brusta.
23:45 Domáci v plnom počte, Abdul už naskočil späť na ľadovú plochu.
22:53 Hostia v plnom počte a budú pokračovať v hre svojou presilovou hrou.
22:10 gól Slovan Bratislava dal gól!
Bačik vybojoval puk na pravom kruhu, Slovan bol v prečíslení dva na jeden, Bačik puk poslal po ľade na druhú žrď a TOMÁŠ ZIGO poľahky zasunul. Asistencia: Patrik Bačik.
21:45 Abdul hral bez povoleného výstroja, Slovan dosiahol gól, rozhodcovia ho neuznali a naviac tu máme vylúčenie hráča domácich.
21:16 dôležité Štajnoch a jeho príklep bez prípravy z ľavého kruhu, Halász puk cez hokejku poslal za svoju bránku.
20:53 Napadnutie a na trestnú putuje Carlisle, presilovka pre Slovan.
20:01 časová značka Začala sa druhá tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 19:25.
V prvej tretine sme v Bratislave gól nevideli, šance však boli na oboch stranách a obaja brankári zatiaľ držia čisté konto a neraz podržali svoje kluby. Videli sme aj presilové hry, bez využitia. Pomer striel medzi žrde v prvej tretine 9:10.
20:00 časová značka Prvá tretina sa skončila.
19:45 dôležité Klempa mal na hokejke tutovku, puk na ľavej strane pri bránkovisku dobre netrafil a poslal ho len do Brusta, Slovan založil útočnú akciu.
18:13 Posunutá bránka hostí, chvíľku asi hrať nebudeme.
18:04 dôležité Zigo pred bránkoviskom usmernil puk z pravej strany na bránku hostí, Halász v pokľaku puk kryje vo svojom náručí.
16:42 Domáci v plnom počte, hostia ani presilovku o dvoch hráčov využiť nedokázali.
16:10 Slovan poslal puk von cez všetky čiary a získal tak cenné sekundy zo svojho oslabenia.
15:32 dôležité Slovan so štyrmi hráčmi a Brust na konci útočného snaženia hostí, ktorí zakončovali z ostrého uhla z ľavej strany, Brust puk poslal za svoju bránku.
15:21 Bodó najskôr spoza kruhov minul bránku domácich, puk z hokejky Carlisleho bol zblokovaný na ochrannú sieť.
14:42 Seknutie a dve minúty pre Bondru, Slovan ide do trojky.
14:42 Sofron vystrelil príklepom od modrej, Brust puk poslal pred seba a budeme vylučovať.
13:47 dôležité Sofron napriahol k streľbe príklepom z pravého kruhu, Brust puk poslal do rohu klziska a zmenu skóre nepripustil.
13:32 Nedovolené bránenie a trest pre Abdula, presilovka pre hostí.
13:26 Zigo vystrelil od kruhov, trafil masku Halásza, hlavný však nechal pokračovať v hre, hostia vyrazili do útoku.
11:22 Hostia v plnom počte, Slovan svoju presilovku využiť nedokázal.
11:05 Abdul to vyskúšal strelou z ľavej strany, Halász puk poslal späť do hry a hostia po chvíli von z pásma.
10:39 Meszároš na pravom kruhu puk dobre netrafil, hostia ho poslali von až k Brustovi.
10:12 dôležité Sersen vystrelil príklepom spoza kruhov, Halász mal rukavicu pripravenú a puk zlikvidoval.
09:22 Abdul ťahal puk na hokejke vpred, bol hákovaný, dve minúty pre Sofrona a presilovka pre Slovan.
08:19 Kytnár to vyskúšal strelou z vnútornej strany pravého oblúka, Halász poslal puk na ochrannú sieť, vhadzujeme po ľavej ruke brankára hostí.
07:09 Szigeti vystrelil z pravého kruhu, Brust poslal puk na druhú stranu klziska a Slovan vyrazil do útočnej akcie.
06:25 Sersen vystrelil po ľade spoza pravého kruhu, minul bránku hostí a Slovan zakrátko stratil útočné pásmo.
06:06 Brust radšej schoval puk letiaci z pravej strany do jeho bránkoviska pod svoju rukavicu a upokojil situáciu na ľadovej ploche.
05:24 Budapešť teraz hrala chvíľu s pukom v pásme Slovana, všetky puky boli zblokované defenzívou domácich, Brust veľa práce nemal.
03:19 Vandas priviezol z pravej strany puk pred bránku, Halász v páde na ľad puk v bránkovisku zaľahol pod svoj výstroj.
02:20 Hra sa prelieva zo strany na stranu, videli sme po jednom reklamnom zásahu na tej ktorej strane, oba tímy zvolili od úvodu svižné tempo a opatrnosť v defenzíve.
00:01 časová značka Stretnutie sa práve začalo.
Príjemný podvečer vám želám z Arény Ondreja Nepelu z Bratislavy, domáci dnes v bielo-modrých farbách budú hostiť tím z Budapešti, ktorý na duel zvolil tmavomodré farby v kombinácii so žltou. Rozkorčuľovanie beží v plnom prúde, na tribúnach zatiaľ minimum divákov.
Úvodné zostavy:

HC Slovan Bratislava:

MAC Budapešť:

Rozhodca:

Baluška, D. Konc st. – Jurčiak, D. Konc ml..
HC Slovan čaká v utorok v Bratislave ďalší zápas v aktuálnej sezóne. Belasí tím bude hostiť tím z hlavného mesta Maďarska, HC Slovan privíta tím MAC Budapešť. Slovan má v tabuľke o dva body viac, no jeho súper odohral o zápas menej.

Srdečne Vás pozývam k sledovaniu ďalšieho domáceho zápasu Tipsport ligy, Aréna Ondreja Nepelu privíta klub MAC Budapešť a my vám aj z tohto zápasu krátkymi písanými vstupmi sprostredkujeme aktuálne dianie na bratislavskej ľadovej ploche.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.