HC Slovan Bratislava HK Poprad ONLINE Tipos extraliga dnes

21. 2. 2021 |

HC Slovan Bratislava dnes doma privíta HK Poprad. Sledujte ONLINE prenos od 16:30 hod.

Hokejisti HC Slovan Bratislava. FOTO TASR.

Domáci buduú musieť dnes zabrať, aby odčinili poslednú prehru proti Michalovciam 2:3. Hostia začali lepšie, hneď v prvom striedaní si vytvorila ich prvá päťka mierny tlak, ale Parks si pripísal prvé dôležité zákroky.

HC Slovan Bratislava HK Poprad ONLINE Tipos extraliga dnes LIVE

Michalovčania potom hrali presilovku, ale Bartánus v nej z pravého kruhu nenamieril presne. V polovici úvodného dejstva však Šedivý namieril od modrej čiary medzi betóny brankára a poslal hostí do vedenia. Aktivitu hostí neskôr gólovo vyjadril aj Suja v presilovej hre a Dukla si do kabíny odviezla dvojgólový náskok.

Krátko po prestávke viedli hostia už o tri góly. Mudrák z uhla zakončil, Parks puk vyrazil pred seba a osamotený Galamboš dopravil puk do siete. Slovan aj potom pokračoval v slabom a bezduchom výkone, hostia hrali pozorne v defenzíve, jednoducho a veľmi disciplinovane.

Druhá tretine v ďalšom priebehu veľa šancí nepriniesla, hostia boli po jej skončení oveľa spokojnejší ako domáci.

V treťom dejstve si už Michalovčania nenechali vziať dôležité víťazstvo. Slovan sa snažil, jeho tréneri pozmenili formácie, ale narážal na dobre konsolidovanú defenzívu. Hráči Dukly vyhrávali dôležité osobné súboje v ich obrannom pásme, nepúšťali súpera do blízkosti bránkoviska.

V závere však predsa len poľavili. Najskôr Rapáč zúžitkoval prihrávku Bortňáka spoza bránky a tréneri Slovana sa potom štyri minúty pred koncom odhodlali ku hre bez brankára. Zásluhou Rapáča strelili ešte jeden gól, ale to im už na zvrat nestačilo.

HC Slovan Bratislava
0 : 4
(0:1, 0:1, 0:2)
HK Poprad

Góly a asistencie: 3. Svitana (Haščák, Drgoň), 27. Livingston (Dalhuisen), 42. Handlovský (Ulrych, Brejčák), 49. Tavi (Zagrapan, Vandas). Rozhodca: Stano, Žák – Synek, Durmis – Jonák.
HC Slovan Bratislava: Parks (Gudlevskis) – Ališauskas, Sersen, Štajnoch, Bačik, Brodzinski, Maier, Ondriš, Valach – O'Donnell, Harris, Zigo – Urbánek, Kytnár, Kundrik – Rapáč, Bortňák, Matoušek – Jendek, Uram, Lukošik
HK Poprad: Vošvrda (Hamerlík) – Brejčák, Drgoň, Vishnevskiy, Ulrych, Dalhuisen, Seigo, Hudec, Valigura – Haščák, Skokan, Svitana – Handlovský, Preisinger, Tavi – Livingston, Bjalončík, Vandas – Paločko, Zagrapan, Mešár