Gino van Kessel: V Trenčíne som zažil veľa srandy a veľa sa toho naučil

14. 3. 2017 |
 

Úroveň ligového futbalu v Česku je trochu vyššia, lebo je tam viac vyrovnaných kvalitnejších tímov, hovorí Gino van Kessel, 24-ročný reprezentant Curaçao, ktorý počas sezóny 2016/17 odišiel na hosťovanie z českej Slávie Praha do poľského mužstva Lechia Gdaňsk.

Foto - Facebook/Lechia Gdańsk

Len nedávno ste vymenili Českú Slaviu Praha za Poľskú Lechiu Gdańsk, zvykli ste si už na novú krajinu, iné prostredie ?

“Cítim sa dobre, spoluhráči ma naozaj podporujú od môjho prvého dňa v klube. Takže je to dobrý pocit, že sme sa takto spojili na tréningy a, samozrejme, aj zápasy.”

Ako Vás prijali noví spoluhráči v Gdaňsku? Poznali ste sa už s nejakým spoluhráčom skôr?

“Nie, nepoznal som nikoho z klubu, ale väčšina spoluhráčov už má čosi za sebou. Hrali už v iných kluboch či krajinách, takže vedia, aké je to pre mňa v Gdaňsku. Vedia mi vytvoriť pocit, že sa cítim ako doma.”

Ako vzniklo spojenie Lechia Gdańsk a vy ? 

“Prejavili vážny záujem a hrajú o titul, to je pre mňa tiež dôležité.”

V Gdaňsku pôsobia aj dvaja Slováci, Lukáš Haraslín a Dušan Kuciak, ako spolu vychádzate ?

“Áno, zistil som, ale nepoznal som ich predtým. Je pekné počuť slovenčinu, niekedy sa snažím s nimi komunikovať a nezabudnúť to, čo som sa naučil.“

Dajú sa porovnať podmienky v Trenčíne, Slávii Praha a v Lechii Gdansk ?

“Myslím, že to bol vždy krok vyššie. Základný rozdiel po prechode z Trenčína do Slávie bol štadión. Štadióny v oboch ligách sú veľký rozdiel a teraz v Gdaňsku je to zase niečo iné. Oveľa väčší štadión a mnoho fanúšikov. Myslím, že úroveň futbalu je tiež zakaždým o krok vyššia.”

Ako by ste zhodnotil svoje pôsobenie v Českej Slávii Praha ? Neľutujete prestup z Trenčína do Prahy?

“V Trenčíne som sa cítil naozaj dobre, ale pre moju kariéru bolo dobré urobiť ďalší krok. Urobil som ho, a teraz som rád za tento krok do Gdaňsku.”

Sledujete svoj bývalý klub AS Trenčín? Ako si na Trenčín spomínate?

”Áno, pozerám občas zápasy on-line a občas som v kontakte s niektorými z chlapcov. Zažili sme v Trenčíne veľa srandy. Od platenia vína drobnými až po žarty na ulici.”

Ako vidíte svojú budúcnosť, figurujete v plánoch Slávie Praha?

“Teraz sa sústredím na prítomnosť v Lechii Gdaňsk.”

Ako by ste porovnali kvalitu slovenskej a českej ligy?

”Myslím, že úroveň ligového futbalu v Česku je trochu vyššia. Je to tým, že v Česku je viac vyrovnaných kvalitnejších tímov, na Slovensku ich toľko nie je a súťaž tak trošku stráca kvalitu.”

Viacerým hráčom sa stalo, že po odchode z Trenčína sa ich veľmi sľubne rozvíjajúca sa kariéra zasekla, čím to podľa vás je?

“V Trenčíne som sa veľa naučil. Stretlo sa nás tam veľa hráčov z rôznych krajín a myslím, že to dokáže futbalistu posunúť. Mne sa to určite podarilo.”

 
 
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo