Maďarsko doma zdolalo aj Wales a vedie našu skupinu |Kvalifikácia EURO 2020

11. 6. 2019 |

Futbal, Maďarsko vs Wales 1:0, kvalifikácia, EURO 2020. Maďarská futbalová reprezentácia doma po Chorvátsku zdolala aj výber z Walesu a vedie E-skupinu kvalifikácie ME 2020 v ktorej hrajú aj slovenskí futbalisti.

Gareth Bale v zápase proti Espanyolu Barcelona skóroval a skvelou prihrávkou pripravil ďalší gól. Napriek tomu ho obvinili zo sebeckosti. Foto: TASR/AP

Futbal Maďarsko Wales online prenos kvalifikácia EURO 2020 dnes od 20:45

Futbalisti Maďarska zdolali v druhom utorňajšom stretnutí "slovenskej" E-skupiny kvalifikácie EURO 2020 Wales 1:0. O výsledku rozhodol v 81. minúte Mate Patkai.

Po domácom víťazstve v Budapešti majú Maďari na konte deväť bodov a sú na čele tabuľky, no odohrali o zápas viac ako všetky ostatné tímy v skupine. Slováci majú šesť bodov rovnako ako Chorváti, Wales získal tri body a Azerbajdžan čaká na prvý zápis.

Na pôde Azerbajdžanu Maďarsko v 18. minúte poslal do vedenia Willi Orbán, ktorý hlavou zužitkoval center Balásza Dzsudzsáka. Šancu vyrovnať mal v 33. minúte Ramil Šejdajev, v dobrej pozícii však namiesto strely zvolil prihrávku.

V 53. minúte poistil náskok Maďarov svojím druhým gólom Orbán po rohovom kope a následnej skrumáži pred azerbajdžanskou bránkou.

Domácim sa podarilo v 70. znížiť zásluhou Mahira Emreliho, no Maďari bleskovo odpovedali. Konečný výsledok stanovil striedajúci reprezentačný debutant Dávid Holman.

Futbalisti Chorvátska zvíťazili v sobotňajšom zápase 3. kola kvalifikácie EURO 2020 v Osijeku nad Walesom 2:1.  O triumfe vicemajstrov sveta rozhodol vlastný gól Jamesa Lawrencea v prvom polčase, resp. presný zásah Ivana Perišiča v druhom dejstve. "Drakom" body nepriniesol ani kontaktný gól Davida Brooksa v 77. minúte.

Kvalifikácia EURO 2020

Maďarsko - Wales 1:0 (0:0)

Maďarsko
1 : 0
(0:0)
Wales

Góly: 80. Pátkai. ŽK: 39. Pátkai (HUN), 49. Á. Nagy (HUN), 90. Korhut (HUN) – 2. Gunter (WAL), 82. J. Lawrence (WAL), 87. Davies (WAL). Rozhodca: Jug – Žunič, Vidali (všetci Slovinsko).
Maďarsko: Gulácsi – Lovrencsics, Baráth, Orban, Korhut – Á. Nagy, Pátkai – Dzsudzsák (C) (70. Kleinheisler), Szoboszlai (83. Bese), Holender (59. R. Varga) – Szalai.
Wales: Hennessey – Gunter, A. Williams (C), J. Lawrence, Davies – Allen, Ampadu (54. Smith) – T. Lawrence (79. Vokes), Brooks (73. H. Wilson), James – Bale.
86 dôležité Szalai si skvele nabehol na Vargov center a pred vybiehajúcim Hennesseym ho tečoval, lopta však skončila tesne mimo ľavej tyče waleskej brány.
80 gól Tím Maďarsko práve strelil gól! Maďari sa približujú trom bodom! Center z pravej strany si spracoval v pokutovom území Szalai, ktorého stiahol k zemi James Lawrence. Penalta sa ale nepískala, pretože lopta doskákala k dobiehajúcemu MÁTÉMU PÁTKAIOVI a ten ju poslal pod brvno Hennesseyho brány.
77 dôležité Bale nadvihol center z rohu pred Hennesseym, ktorý sa chystal chytiť loptu a vyrobil tak pred vlastnou bránou obrovskú šancu Maďarov. Hennessey loptu minul a hneď dvaja Maďari ju chceli doraziť do odkrytej brány, navzájom si ale skôr zavadzali. Napokon sa odrazila od Orbana a letela do brány, Allen ju však akrobaticky odkopol na bránkovej čiare.
76 dôležité Kleinheisler vystrelil zo strednej vzdialenosti a namieril presne k ľavej tyči Hennesseyho bránu. Waleský gólman jeho tvrdú strelu skvelým zákrokom vyrazil na rohový kop.
60 dôležité Tom Lawrence si skvele nabehol na kolmú prihrávku Brooksa na pravú stranu a loptu ešte posunul doľava na úplne voľného Garetha Balea v strede pokutového územia. Waleskej hviezde sa ale zakončenie vôbec nevydarila a loptu poslal priamo do rukavíc pripraveného brankára Gulácsiho.
57 dôležité Lovrencsicsov center sprava odhlavičkoval Brooks len za seba k Szoboszlaiovi, ktorý si loptu stiahol zo vzduchu a strelou z voleja poslal loptu len pár centimetrov na brvno waleskej brány. To bola doteraz najväčšia príležitosť zápasu!
36 dôležité Dzsudzsák rozohral už štvrtý rohový kop Maďarska na prednú tyč, kam si skvele nabehol Willi Orban. Obranca Lipska poslal hlavou zblízka loptu do bočnej siete waleskej brány.
24 dôležité James sa rozbehol po ľavej strane medzi maďarských obrancov a prihrávkou na hranici maďarskej šestnástky našiel Toma Lawrencea. Ten si loptu ešte posunul na ľavačku a vystrelil, lopta mu ale veľmi nesadla a letela priamo na pripraveného gólmana Gulácsiho.
15 dôležité Szalai si skvele nabehol na pravej strane na kolmicu Dzsudzsáka za obranu Walesu a prihrávkou do bránkoviska hľadal Holendera. Ten loptu v sklze netrafil a waleský obranca loptu tečoval do autu.