Maďarsko doma zdolalo aj Wales a vedie našu skupinu |Kvalifikácia EURO 2020

11. 6. 2019 |

Futbal, Maďarsko vs Wales 1:0, kvalifikácia, EURO 2020. Maďarská futbalová reprezentácia doma po Chorvátsku zdolala aj výber z Walesu a vedie E-skupinu kvalifikácie ME 2020 v ktorej hrajú aj slovenskí futbalisti.

Gareth Bale v zápase proti Espanyolu Barcelona skóroval a skvelou prihrávkou pripravil ďalší gól. Napriek tomu ho obvinili zo sebeckosti. Foto: TASR/AP

Futbal Maďarsko Wales online prenos kvalifikácia EURO 2020 dnes od 20:45

Futbalisti Maďarska zdolali v druhom utorňajšom stretnutí "slovenskej" E-skupiny kvalifikácie EURO 2020 Wales 1:0. O výsledku rozhodol v 81. minúte Mate Patkai.

Po domácom víťazstve v Budapešti majú Maďari na konte deväť bodov a sú na čele tabuľky, no odohrali o zápas viac ako všetky ostatné tímy v skupine. Slováci majú šesť bodov rovnako ako Chorváti, Wales získal tri body a Azerbajdžan čaká na prvý zápis.

Na pôde Azerbajdžanu Maďarsko v 18. minúte poslal do vedenia Willi Orbán, ktorý hlavou zužitkoval center Balásza Dzsudzsáka. Šancu vyrovnať mal v 33. minúte Ramil Šejdajev, v dobrej pozícii však namiesto strely zvolil prihrávku.

V 53. minúte poistil náskok Maďarov svojím druhým gólom Orbán po rohovom kope a následnej skrumáži pred azerbajdžanskou bránkou.

Domácim sa podarilo v 70. znížiť zásluhou Mahira Emreliho, no Maďari bleskovo odpovedali. Konečný výsledok stanovil striedajúci reprezentačný debutant Dávid Holman.

Futbalisti Chorvátska zvíťazili v sobotňajšom zápase 3. kola kvalifikácie EURO 2020 v Osijeku nad Walesom 2:1.  O triumfe vicemajstrov sveta rozhodol vlastný gól Jamesa Lawrencea v prvom polčase, resp. presný zásah Ivana Perišiča v druhom dejstve. "Drakom" body nepriniesol ani kontaktný gól Davida Brooksa v 77. minúte.

Kvalifikácia EURO 2020

Maďarsko - Wales 1:0 (0:0)

Maďarsko
1 : 0
(0:0)
Wales

Góly: 80. Pátkai. ŽK: 39. Pátkai (HUN), 49. Á. Nagy (HUN), 90. Korhut (HUN) – 2. Gunter (WAL), 82. J. Lawrence (WAL), 87. Davies (WAL). Rozhodca: Jug – Žunič, Vidali (všetci Slovinsko).
Maďarsko: Gulácsi – Lovrencsics, Baráth, Orban, Korhut – Á. Nagy, Pátkai – Dzsudzsák (C) (70. Kleinheisler), Szoboszlai (83. Bese), Holender (59. R. Varga) – Szalai.
Wales: Hennessey – Gunter, A. Williams (C), J. Lawrence, Davies – Allen, Ampadu (54. Smith) – T. Lawrence (79. Vokes), Brooks (73. H. Wilson), James – Bale.
80 gól Tím Maďarsko práve strelil gól! Maďari sa približujú trom bodom! Center z pravej strany si spracoval v pokutovom území Szalai, ktorého stiahol k zemi James Lawrence. Penalta sa ale nepískala, pretože lopta doskákala k dobiehajúcemu MÁTÉMU PÁTKAIOVI a ten ju poslal pod brvno Hennesseyho brány.