Freestylisti z Hands Up Crew predvádzajú s loptou parádne kúsky. Pozrite si ich

11. 1. 2016 |
 

Jeden z nich hral futbal a začal skúšať triky. Druhý sledoval videá na internete a najväčšou inšpiráciou tretieho boli svetoznámi basketbalisti Harlem Globetrottors.

Traja chalani Peter Herstek, Marko Popovski a Martin Leco sa dali dokopy a vytvorili freestylovú skupinu Hands Up Crew, v ktorej sa venujú futbalu aj basketbalu.

Freestyle je mladá športová disciplína, ktorá spája športové umenie (žonglovanie) s kultúrnou a zábavnou stránkou.


Chalani zo skupiny tvrdia, že základom je v tomto športe vytrvalosť a pevná vôľa.

„Netreba sa nechať odradiť prvými neúspešnými pokusmi. Talent je vo freestyle dôležitý, ale nie natoľko, ako tvrdá práca,“ povedali pre Šport .inak športovci, ktorí trénujú v podstate každý deň.

Tvrdia, že spočiatku boli tréningy veľmi intenzívne a keď sa im začali dariť prvé triky, prišla nová motivácia a zapálenie.

Svoje umenie predvádzajú na súťažiach doma i v zahraničí, sústreďujú sa hlavne na vystúpenia a ich prípravu.

„Keďže na Slovensku je freestyle stále pomerne novou vecou, Peťo sa môže pochváliť aj organizovaním dvoch ročníkov otvorených majstrovstiev vo freestyle futbale, na ktorých sa zúčastnili aj športovci zo zahraničia,“ tvrdí Hands Up Crew.


V dobe internetu nie je problémom preraziť aj bez veľkých vystúpení, videá skupiny videli desaťtisíce ľudí a dostali sa napríklad aj do markizáckeho Frajera na záver.

„Naživo nás ľudia môžu vidieť na rôznych podujatiach po celom Slovensku. Ak chcete vedieť, kde budeme vystupovať, sledujte našu stránku na Facebooku.“

FRAJER NA ZÁVER - HANDS UP CREW!

!!!SLEDUJ!!! VČERAJŠÍ FRAJER NA ZÁVER! :) Celé video na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=JHAfTxUqrrY

Posted by HANDS UP CREW on 23. september 2015
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo