Foto: Cavendish mal padať skôr, ako ho Sagan zasiahol

4. 7. 2017 |
 

Slovenského cyklistu Petra Sagana vylúčili z tohtoročnej Tour de France. Jury ho diskvalifikovala za vrazenie do Brita Marka Cavendisha v závere utorkovej 4. etapy.

Pád Brita Marka Cavendisha po kontakte s Petrom Saganom. Foto - TASR/AP

Slovenského cyklistu Petra Sagana vylúčili z tohtoročnej Tour de France. Jury ho diskvalifikovala za vrazenie do Brita Marka Cavendisha v závere utorkovej 4. etapy. Informovala o tom agentúra TASR s odvolaním sa na agentúru AP.

Internetom začal kolovať táto fotka, ktorá by mala dokázať to, že Brit Mark Cavendish padal skôr ako ho Peter Sagan zasiahol.  Urobte si napokon názor na incident po ktorom skončil Cavendish v nemocnici a Sagan na Tour. 

 

Zábery kamery naznačujú akoby Mark Cavendish mal problém už predtým, ako Peter Sagan vystrčil lakeť.

 

 "Rozhodli sme sa vylúčiť Petra Sagana z Tour de France 2017 po búrlivom finiši vo Vitteli, kde svojím konaním ohrozil niekoľkých jazdcov, vrátane Marka Cavendisha a ďalších pretekárov, ktorí boli zapojení do pádu," citovala agentúra AP predsedu jury Philippa Mariena.

 

Prečítajte si aj

Tour de France 2017 Sagana za lakeť Cavendishovi vylúčili z pretekov

 

Cavendisha ležiac na zemi ešte prešli kolesami John Degenkolb (Trek-Segafredo) a Ben Swift (UAE Emirates). Podľa AP vyšetrenia v nemocnici ukázali, že Brit sa vyhol zlomeninám. Zatiaľ nie je známe, či sa postaví na štart 5. etapy.

"Vychádzam s Petrom dobre. Jedna vec je, že ma predbehne, ale ten lakeť... Nie som fanúšikom toho, čo spravil. Pád je pád, ale potreboval by som skutočne vedieť, čo mal znamenať ten lakeť," povedal Cavendish o celom incidente.

Cavendisha po škaredom páde vyšetrili v nemocnici. Zatiaľ nie je jasné, či sa postaví na štart 5. etapy. "Určite budem potrebovať niekoľko štichov na prste, veľmi mi krváca. S ramenom to bude mať určite nejakú súvislosť s mojím predchádzajúcim zranením, je posunuté dozadu, tak nie som si istý, či nemám poškodené väzivá. Nie som lekár, ale pocity nie sú práve optimistické," uviedol podľa AP.

Letecké zábery incidentu Sagan vs Cavendish

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo