Fed cup Slovensko Lotyšsko Schmiedlová Sevastovová 0:2 tenis dnes

9. 2. 2019 |
 

Fed cup, Anna Karolína Schmiedlová,  Anastasija Sevastovová 0:2. Slovenské tenistky prehrávajú po úvodnom dni stretnutia 1. kola II. svetovej skupiny Pohára federácie s domácim Lotyšskom 0:2.

Slovenská tenitka Anna Karolína Schmiedlová. Foto: TASR/AP

Fed cup, Anna Karolína Schmiedlová,  Anastasija Sevastovová 0:2. Slovenské tenistky prehrávajú po úvodnom dni stretnutia 1. kola II. svetovej skupiny Pohára federácie s domácim Lotyšskom 0:2.

Fed cup Slovensko Lotyšsko Schmiedlová Sevastovová ONLINE tenis dnes 16:30

O druhý bod pre pobaltský tím sa na harde v Rige zaslúžila lotyšská jednotka Anastasija Sevastovová, ktorá si poradila s Annou Karolínou Schmiedlovou 6:4, 6:0. Od stavu 4:4 nestratila ani gem.

Slovenská dvojka ani vo štvrtom vzájomnom zápase nenašla recept na vlaňajšiu semifinalistka US Open. Schmiedlová v prvom sete trikrát stratila podanie, čo sa ukázalo ako rozhodujúce. Sevastovová hrala svoj typický pestrý variabilný tenis, účinne využívala stopbaly. Za stavu 4:3 síce prišla o servis, no v ďalšom geme Schmiedlovú opäť brejkla a prvý set zakončila čistou hrou.

Na začiatku druhého dejstva viedla Schmiedlová pri svojom podaní 40:0, no Sevastovová následne získala päť fiftínov za sebou a ujala sa vedenia 1:0. Po dvoch víťazných bekhendoch Lotyška potvrdila brejk, definitívne zlomila odpor Schmiedlovej a napokon jej uštedrila "kanára". Pri vlastnom servise premenila svetová dvanástka hneď prvý mečbal.
      
  1. kolo II. svetovej skupiny Pohára federácie

Lotyšsko -  SLOVENSKO 2:0 po prvom dni

Jelena Ostapenková - Rebecca Šramková 7:5, 6:7 (5), 6:1
Anastasija Sevastovová - Anna Karolína Schmiedlová 6:4, 6:0

 

Sevastovová 2 6 6
Schmiedlová 0 4 0

9.02.2019 17:26 • Fed Cup •

Aktualizuj online prenos
6:0 dôležité GEM, SET, ZÁPAS Anastasija Sevastovová!
40-15 dôležité Anastasija Sevastovová získava dva mečbaly!
5:0 dôležité Veľmi tesný aut od našej tenistky, takže Anastasija Sevastovová využíva hneď prvý brejkbal a vedie tak už v druhom sete 5:0! Lotyšská reprezentantka ide podávať na víťazstvo v tomto zápase a môže našej tenistke nasadiť aj kanára.
40-15 dôležité Aut z rakety slovenskej reprezentantky, Sevastovová získava dva brejkbaly!
4:0 dôležité Druhý pokus domácej tenistky je už úspešný a tak Anastasija Sevastovová po potvrdení brejku vyhráva v druhom sete 4:0! Pomaličky sa zdá byť o osude tohto stretnutia rozhodnuté.
3:0 dôležité Anastasija Sevastovová berie aj toto podanie našej tenistky v druhom sete a tak v ňom vedie už 3:0! Toto už vyzerá byť na jasnú záležitosť domácej reprezentantky, ale verme, že Kaja ešte zabojuje.
40-30 dôležité Je tu brejkbal pre slovenskú tenistku, ktorá nezvládla druhé podanie.
2:0 dôležité Anastasija Sevastovová úspešne potvrdila brejk a tak podobne odštartovala aj druhý set. Anna Karolína Schmiedlová tak bude mať čo robiť, aby to ešte zvrátila.
1:0 dôležité A túto možnosť využíva! Anastasija Sevastovová podobne ako v prvom sete, tak aj v tomto berie úvodné podanie našej tenistky a ujíma sa vedenia. Z jasne vyzerajúceho gemu sa napokon zrodila strata podania.
A-40 dôležité Výborný obrat domácej tenistky, ktorá získava v úvode druhého setu brejkbal!
6:4 dôležité Čistou hrou ukončila Anastasija Sevastovová prvý set! Toto dejstvo bolo veľmi vyrovnané, ale rozhodlo to, že Kaja nedokázala v rozhodujúcich momentoch potvrdiť brejk. Lotyšskej reprezentantke sa to naopak podarilo sa rozhodujúceho stavu a tak vyhráva prvý set pomerom 6:4! Všetko je však ešte otvorené v druhom sete, Anna Karolína Schmiedlová ho však musí získať.
40-0 dôležité Anastasija Sevastovová získava tri setbaly!
5:4 dôležité Druhý pokus domácej tenistky je už úspešný, keď svoj bekhend umiestnila presne na čiaru a berie si späť stratené podanie. Anastasija Sevastovová vyhráva v prvom sete 5:4 a bude podávať na víťazstvo v prvom sete!
40-15 dôležité Dvojchyba slovenskej reprezentantky a tak je tu opäť brejkbal!
4:4 dôležité Ani tento úder Sevastovej neprešiel cez pásku a tak domáca reprezentantka takisto brejk nepotvrdila! Anna Karolína Schmiedlová si berie späť stratené podanie a vyrovnáva na 4:4 v prvom sete!
0-40 dôležité Dropšot od Sevastovej končí v sieti, Anna Karolína Schmiedlová získava tri brejkbaly!
4:3 dôležité Dlhý úder našej tenistky končí v aute a tak Sevastovová čistou hrou berie podanie Schmiedlovej, ktorá teda nedokázala potvrdiť brejk. Anastasija Sevastovová teda vedie v prvom sete 4:3 a aj ju teraz čaká servis na potvrdenie brejku.
40-0 dôležité A na svete sú tri brejkbaly pre lotyšskú reprezentantku!
3:3 dôležité Anastasija Sevastovová zakončila tento gem nevynútenou chybou a tak stráca prvýkrát v tomto stretnutí svoje podanie! Anna Karolína Schmiedlová vyrovnáva na 3:3 a bude podávať na potvrdenie brejku.
15-40 dôležité Dva brejkbaly pre našu tenistku, ktorá využila pošmyknutie sa súperky!
3:2 dôležité Druhý pokus našej tenistky je úspešný, keď výborne zahrala na sieti. Anastasija Sevastovová má stále brejk k dobru a vedie v prvom sete 3:2!
3:1 dôležité Aut z rakety slovenskej tenistky, takže Anastasija Sevastovová si s problémami udržala svoje podanie a vyhráva v prvom sete 3:1!
30-40 dôležité Teraz však už áno, stalo sa tak po víťaznom forhende našej tenistky!
2:1 dôležité Čo sa aj stáva a tak ziskom prvého gemu znižuje stav tohto setu na 1:2 z jej pohľadu!
2:0 dôležité Ten sa jej aj podarilo využiť a tak po potvrdení brejku vyhráva v prvom sete 2:0! Veľmi dobrý začiatok domácej tenistky, ale ešte nie je o ničom v tomto dejstve rozhodnuté.
1:0 dôležité Túto možnosť si domáca jednotka ujsť nenechala a tak berie našej tenistke hneď úvodné podanie tohto zápasu! Anastasija Sevastovová vyhráva v prvom sete 1:0.
A-40 dôležité A druhým fiftínom v rade získava Anastasija Sevastovová brejkbal! Ťažký začiatok stretnutia pre našu tenistku.
dôležité Jelena Ostapenková po veľmi náročnom boji získava prvý bod pre Lotyšsko! Domáca dvojka tak naplnila papierové predpoklady, ale veľa nechýbalo, aby sme sa dočkali aj prekvapenia. Rebecca Šramková sa nemá za čo hanbiť, bojovala statočne.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo