Fed Cup: Slovenské tenisky dostali za súperky Britky

21. 8. 2019 |
 

Prezident Slovenského tenisového zväzu Tibor Macko považuje Veľkú Britániu za silného, ale hrateľného súpera

Slovenský fedcupový tím v roku 2017: slovenská tenistka Daniela Hantuchová, Rebecca Šramková, Kristína Kučová, Jana Čepelová a tréner Matej Lipták.  Foto - TASR 

Slovenské tenistky privítajú v kvalifikácii o postup na budúcoročný finálový turnaj Pohára federácie Veľkú Britániu. Rozhodol o tom stredajší žreb v londýnskej centrále Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF). Kvalifikačné duely sa uskutočnia 7. a 8. februára 2020. Osem víťazných tímov bude 14. až 19. apríla v Budapešti bojovať o cennú trofej spoločne s domácim Maďarskom, Austráliou, Francúzskom a Českom.

Fed Cup: S Britkami sme už vyhrali 

Slovenky boli pri žrebe nenasadené a okrem Britiek ešte mohli naraziť na USA, Bielorusko, Rumunsko, Nemecko, Španielsko, Švajčiarsko a Belgicko. S ostrovným tímom majú priaznivú bilanciu 1:0, v roku 2006 ho zdolali na turnaji 1. skupiny regionálnej zóny v bulharskom Plovdive. O výhode domáceho prostredia pre Slovensko vo februárovom súboji rozhodol dodatočný žreb.

Zverenky kapitána Mateja Liptáka sa v apríli po triumfe 3:1 nad Brazíliou na antuke v bratislavskom NTC udržali v II. svetovej skupine. Dva body získala Dominika Cibulková, ktorá pred domácimi fanúšikmi ukončila svoju fedcupovú kariéru, tretí pridala Viktória Kužmová. Koncom júna schválili nový model Pohára federácie, ktorý by mal zvýšiť atraktivitu tejto prestížnej tímovej súťaže.

Fed Cup: Britky majú silné hráčky

Prezident Slovenského tenisového zväzu Tibor Macko považuje Veľkú Britániu za silného, ale hrateľného súpera. "Ich líderkou je momentálne 16. hráčka rebríčka WTA Johanna Kontová, ktorá patrí do absolútnej svetovej špičky. Heather Watsonová bola v minulosti v elitnej stovke. Britky majú v tíme aj viacero mladých hráčok, ktoré sa vyvíjajú a tenisovo napredujú. Teší ma, že budeme hrať doma. Ak budú naše dievčatá v optimálnej forme, majú šancu zvíťaziť a postúpiť na finálový turnaj do Budapešti. Je to veľká motivácia," povedal pre TASR Macko.

 

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo