FC Košice majú majú vysoké ambície, pomôcť naplniť cieľe by mali aj nové posily

10. 1. 2019 |
 

FC Košice je po jesennej časti na 1. mieste III. ligy Východ s 5-bodovým náskokom pred druhým MFK Vranov nad Topľou.

Foto - fckosice.sk

Naplniť postupový cieľ FC Košice by mali aj nové posily. Suverénny líder III. ligy Východ je po jeseni na najlepšej ceste za naplnením vysokých ambícií, o ktorých sa hovorilo už pri vzniku klubu. Okrem nádejne rozbehnutej tretej ligy je pozitívom aj napredovanie klubovej akadémie. 

Líder III. ligy

FC Košice je po jesennej časti na 1. mieste III. ligy Východ s 5-bodovým náskokom pred druhým MFK Vranov nad Topľou. Zverenci trénera Miroslava Soviča prehrali zo 16-tich zápasov iba jediný. Impozantné je aj ich skóre - 49:4. "Sme spokojní s jesennou časťou. Náskok na čele tabuľky však môže byť zradný, preto nechceme nič nechať na náhodu a káder sme sa rozhodli ešte posilniť. O všetkých nových hráčov sme mali záujem už pred sezónou, boli však pod zmluvami v iných kluboch. Verím, že sa naše výsledky na jar ešte zlepšia a podarí sa nám dosiahnuť vytýčený cieľ. Ním je postup a hoci to máme dobre rozbehnuté, ja stále nabádam k pokore a tvrdej práci," uviedol prezident FC Košice Dušan Trnka.

Pohyby v kádri FC Košice

Do kádra počas zimnej prestávky pribudli Jakub Giertl, Predrag Radovanovič, František Pavúk, Richard Kačala a Kamil Karaš. Tréner Miroslav Sovič ocenil prácu vedenia klubu, ktoré angažovalo viacero skúsenejších hráčov. "V jarnej časti očakávame, že každý z našich súperov bude chcieť získať náš skalp. Naše ciele sú jasné od začiatku sezóny a zodpovedajú im aj zmeny v kádri počas zimnej prestávky. Došla kvalita, skúsenosť. Robíme všetko pre to, aby sa postup podaril a aby sme od ďalšej sezóny pôsobili v II. lige. Hráči sú dobre nastavení a vedia, o čo ide. Bolo tomu tak aj v jesennej časti. Na zápasy boli dobre pripravení, mali správnu tréningovú morálku a od toho sa všetko odvíja. Dúfam, že nebude problém ani v zohratosti," uviedol Miroslav Sovič.

Okrem pôsobenia v tretej najvyššej súťaži čaká na Sovičových zverencov aj Slovnaft Cup. V ňom sa Košičania prebojovali už do štvrťfinále, v ktorom sa stretnú s fortunaligovým majstrom Spartakom Trnava. "Vždy mám najvyššie ciele. Aj tu cítime šancu dostať sa ešte ďalej, preto by som bol rád, keby sa to podarilo. Prioritou však je postup v rámci ligy," priznal Sovič.

Budujú akadémiu

Košický klub naďalej pokračuje v budovaní mládežníckej akadémie. Podľa prezidenta Dušana Trnku prinieslo jej niekoľkomesačné fungovanie napredovanie hráčov, čo je nemalá zásluha spolupráce s anglickým West Hamom United. "Momentálne sa nastavujú nové parametre a prerába sa metodika. V súčasnosti prebieha nepopulárna situácia a niektoré kádre sa budú okresávať, keďže ideme do kvalitatívneho procesu. Zámerom je pracovať s kvalitnými futbalistami v optimálnych počtoch v jednotlivých tímoch tak, aby mohlo dôjsť k prepájaniu medzi jednotlivými kategóriami. Viacerí z našich mladíkov už absolvovali aj stáž v akadémiii West Hamu v Anglicku. Tí hráči ani netušili, aké zaťaženie je možné v ich veku. Doma mali takpovediac neotrasiteľnú pozíciu, ale v konfrontácii so svetovou špičkou zistili, že ešte musia na sebe veľa pracovať. To je pre nich zároveň nový impulz do prípravy," uviedol Trnka.

Košických mládežníkov čaká v januári halový turnaj, na ktorom sa okrem domácich tímov z Trnavy, Banskej Bystrice či Skalice predstavia aj mužstvá z Vítkovíc či Budapešti. Prestížna však bude najmä konfrontácia s mladíkmi West Hamu, ktorí, rovnako ako domáci FC Košice, postavia dve mužstvá. "Bude to vítaná konfrontácia nášho mládežníckeho futbalu s anglickým. Veľmi sa na to tešíme a sme zvedaví, ako naše nádeje obstoja," poznamenal Trnka.

Káder FC Košice:

Brankári: Gejza Pulen, Jakub Giertl

Obrancovia: Timon Dobias, František Pavúk, Lukáš Urban, Mojmír Trebuňák, František Pilipčuk, Ján Lesniak ml.

Stredopoliari: Nikola Ristovski, Richard Kačala, Filip Kis, Boris Gáll, Maksym Rizie, Arben Hazrolli, František Vancák, Kamil Karaš, Patrik Grega

Útočníci: Predrag Radovanovič, Jakub Bavoľár, Jakub Škovrán, Filip Serečin, Oleg Vyšnevskij

Realizačný tím:

Hlavný tréner: Miroslav Sovič, asistent trénera: Tomáš Danko, tréner brankárov: Marián Kello

Program prípravných stretnutí FC Košice:

Streda, 23. januára: Michalovce - FC Košice /10.30/

Sobota, 26. januára: Lipany - FC Košice /11.00

Sobota, 2. februára: Rimavská Sobota - FC Košice /11.00/

Sobota, 9. februára: Liptovský Mikuláš - FC Košice /11.00/

Sobota, 16. februára: Bardejov - FC Košice /11.00/

Sobota, 23. februára: Trebišov - FC Košice /10.00/

Sobota, 2. februára: Poprad - FC Košice /?/

Štvrťfinále Slovnaft Cupu:

Streda, 13. marca: FC Košice - FC Spartak Trnava /14.30/

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo