Európsky hokej možno čakajú radikálne zmeny, môžu za to MS do 20 rokov!

6. 1. 2019 |
 

Šéf Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) René Fasel prezradil, že riadiaci orgán federácie uvažuje po vzore NHL o zmenšení rozmerov klzísk v Európe. 

Na snímke vľavo Milan Kytnár (Slovensko) a brankár Iľja Konovalov v zápase hokejového turnaja Švajčiarskeho pohára Olympijský tím Ruska - Slovensko 13. decembra 2018 v Luzerne. FOTO TASR - Michal Svítok

Šéf Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) René Fasel prezradil, že riadiaci orgán federácie uvažuje po vzore NHL o zmenšení rozmerov klzísk v Európe. Šesťdesiatosemročný Švajčiar verí, že menšie rozmery môžu prispieť k väčšiemu zážitku a emóciám pre fanúšikov.

Rovnaké rozmery pre všetkých?

asel poskytol vyjadrenie zámorským médiám v nedeľu počas vyvrcholenia MS hráčov do 20 rokov vo Vancouveri. Jeho slová odvysielala a vzápätí na svojom webe zverejnila televízna stanica TSN. "Jednou z možností, prečo sú juniorské MS na veľmi vysokej úrovni, je menšie klzisko. Naším cieľom je, že by sme v budúcnosti chceli mať rovnako veľké klziská, ako majú v Severnej Amerike," povedal Fasel.

Otestovať to majú práve juniori

O rok sa však svetový šampionát do 20 rokov v Českej republike bude hrať na pôvodných rozmeroch.Ľad v štandardnej aréne NHL má dĺžku 61 metrov a šírku 26 metrov. Plochy na mnohých európskych štadiónoch sú o štyri a pol metra širšie. IIHF plánuje zmeny až v súvislosti s juniorskými MS 2021 vo Fínsku a ZOH 2022 v Pekingu.