Erik Pačinda: Kozák mi povedal, že sa mám venovať len futbalu

3. 4. 2018 |
 

Erik Pačinda je odchovancom košického futbalu. Aktuálne hráč Dunajskej Stredy si na Kráľovskom pohári odkrútil premiéru v reprezentačnom A-mužstve Slovenska. 

Erik Pačinda (DAC) oslavuje gól v zápase 5. kola futbalovej Fortuna ligy DAC 1904 Dunajská Streda - MŠK Žilina.  Foto - TASR

 Na Kráľovskom pohári v Thajsku ste si odbili premiéru v reprezentačnom A-mužstve. Ako by ste ju zhodnotili?

„Premiéra mi podľa mňa vyšla veľmi dobre. Okrem streleného gólu som si pripísal aj asistenciu a vyhrali sme turnaj, čiže spokojnosť.“Vo finále ste proti Thajsku okrem gólovej prihrávky strelili premiérový gól v A-mužstve. Ako draho váš vyšiel tento gól?  

„Gól a premiérový štart v najcennejšom drese mi kabína v Dunajskej Strede vyčíslila na niekoľko eur.“

 Čo nové ste sa v Thajsku naučili? Povedal Vám Kozák niečo zaujímavé, čo ste si zafixovali v pamäti? 

„Tréner mi povedal, že sa mám venovať len futbalu, tak práve to som si zafixoval najviac.“Martin Škrtel sa netají tým, že rád počúva pesničky od Karola Duchoňa. Ako to vyzeralo v šatni, nepochytili ste od neho hudobný žáner? 

„Rovnako ako Škrto, aj ja mám rád Duchoňa, čiže rád si ho vypočujem a taktiež ho počúvam aj doma..“ Dá sa porovnať kvalita tréningov v Dunajskej Strede s tou v reprezentácii?  

„Nerád by som porovnával jednotlivé tréningy, keďže v reprezentácii tie tréningy boli trošku ľahšie, prispôsobené počasiu a príprave na zápas.“Do Dunajskej Stredy ste prestúpili v roku 2015. Čo sa za ten čas odvety zmenilo? 

„Do Dunajskej Stredy som prišiel pred troma rokmi. Na začiatku sme nemali ani kde poriadne trénovať a teraz tu stojí krásny štadión a akadémia. Majiteľ to berie dosť vážne. Našim cieľom je hrať o popredné miesta a oplatiť mu to.“ Fanúšikovia DAC sú často pod paľbou kritiky za ich fandenie po maďarskýy. Ako vnímate celú situáciu vy?  

„Dunajskú Stredu a fanúšikov celkovo nemá rado celé Slovensko. Ale mne neprekáža, že fandia po maďarsky. Hlavná je atmosféra na tribúne a to, že nás ženú dopredu.“V 3. kole nadstavby ste po dlhom čase porazili lídra z Trnavy. Ako sa Vám hralo? Spokojný s predvedenou hrou a výsledkom? 

„So zápasom proti Trnave som celkom spokojný. Dobre sme súpera napádali, boli sme agresivni a mali sme viac z hry. Bolo to cenné víťazstvo a boj o popredné miesta bude ešte zaujímavý.“Boj o Európu je stále otvorený, no v hre je aj ligový titul. Aké sú vaše ambície? 

„Výhrou proti Trnave sme splnili prvý cieľ. Dúfame, že zvládneme aj ďalších sedem zápasov a skončíme v tabuľke čo najvyššie.“ Po odchode Jangu a Mareša zvediete boj s Mrázom o kráľa strelcov. Hľadajú vás spoluhráči na ihrisku častejšie? 

„Ako liga tak aj boj o kráľa strelcov bude zaujímavý. Rád by som strelil ešte štyri góly, ale nevyvíjam na seba tlak. Uvidíme na konci.“ 
 

Zmluvu v Dunajskej Strede máte do konca sezóny 2019/2020. Nerozmýšľate nad tým, že okúsite zahraničnú ligu?  

„Tak ako každý ambiciózny hráč, aj ja by som chcel ešte niečo dokázať a rád by som okúsil zahraničie. Ale ak v lete nepríde zaujímavá ponuka, rád zostanem v Dunajskej Strede.“  Ako sa odchovanec košického futbalu pozerá na celú situáciu okolo futbalu v klube, v ktorom ste začínali? 

„Košický futbal ma mrzí, ale verím, že keď sa postaví nový štadión príde aj kvalitný sponzor a futbal bude na takej úrovni, akú si zaslúži.“ 

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo